czwartek, 8 marca 2012

"Biblioteka cieni"- Mikkel Birkegaard

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:11

tłumaczenie: Bogusława Sochańska
tytuł oryginału: Libri di Luca
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: styczeń 2011
ISBN: 978-83-247-1731-6
liczba stron: 432
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
Na okładce widnieje napis "Lubisz zagłębić się w lekturze?Uważaj...To może być śmiertelny nałóg". Jakże ta sentencja jest adekwatna do tejże książki. "Biblioteka cieni" pochłonęła mnie bez reszty.Nie mogłam oderwać wzroku od tekstu , stałam się jak bohaterowie tej książki , którzy czytając mają wpływ na odbiorcę .Nadawca tekstu potęguję wrażenia odbiorcy , przenosi go w świat tak inny , tak rzeczywisty ,że można ulec wrażeniu ,że jesteśmy w centrum wydarzeń. Jest to kryminał /thriller . Autor napisał tę książkę w sposób fantastyczny , akcja brnie szybko , nie ma miejsca na przestoję czy chociażby moment nudy . Jedynym małym minusikiem jest dla mnie to ,że rozgryzłam niemalże od początku jednego z Zakonu Cieni.
Ale może trochę o fabule.
Akcja zaczyna się w momencie , gdy właściciel antykwariatu wraca z podróży .Wchodzi do antykwariatu i sięga po książkę .Zaczyna czytać i czytać i czuję jak coś wywiera na niego wpływ.Nie mogąc oderwać się od książki , pada martwy. Ponoć na zawał serca. Ale czy na pewno?? To postanawia rozwikłać trochę z niechęcią i na początku wbrew sobie syn właściciela Jon. Czy uda mu się odgadnąć prawdę , czy on też jest Lektorem , czy może Odbiorcą , a może jego miejsce jest z Zakonie Cieni??Dlaczego ojciec po samobójstwie żony oddał go do adopcji i się go wyrzekł? Nie brak tajemniczych morderstw i oczywiście pojawia się kobieta.
Napisanie tejże książki autorowi zajęło 5 lat.Czy to mało czy dużo? Nie wiem , ale widać w tej książce kunszt, przemyślenie historii i nadanie bohaterom cech by idealnie się wpasowywali w tę intrygująca przygodę Nie będę zdradzać więcej szczegółów , ponieważ warto sięgnąć po"Bibliotekę cieni " i samemu się przekonać . Nie jest to tylko książka dla wielbicieli akcji , zagadek , lecz dla każdego kto lubi kawał dobrej literatury.
Polecam serdecznie

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review