środa, 14 marca 2012

Coś romantycznego...

Autor: figlarneczytanie.pl o 14:20

tytuł oryginału: Irish Rose
seria/cykl wydawniczy: Satine
wydawnictwo: Wydawnictwo MIRA
data wydania: luty 2012
ISBN: 978-83-238-8359-3
liczba stron: 240
kategoria: romans


Autorem tej książki jest amerykańska pisarka Nora Roberts.Była pierwszą autorką, którą przyjęto do Romance Writers of America Hall of Fame. Pisze romanse jako Nora Roberts, Sarah Hardesty i Jill March, a kryminały z serii In Death pod pseudonimem J.D. Robb.
Książkę "Irlandzka róża" należy zakwalifikować do kategorii książek kobiecych czy powszechnie używanego określenia -romans.
Ale może trochę o fabule .Akcja zaczyna się w momencie , gdy do Irlandii przybywa w gościnę Amerykanka irlandzkiego pochodzenia Adel , wraz ze swoją rodziną ( mężem i trójką dzieci). Rodzinie tej towarzyszy wspólnik męża Adel , bardzo przystojny, tajemniczy Bart Logan. Na Adel czeka rudowłosa , 25-letnia kuzynka Erin mieszkająca w małym miasteczku. Mieszkańcy są na "ty" czyli się znają i wszystko o sobie wiedzą. Erin jest zafascynowana wielkim światem i pragnie w przeciągu roku wyprowadzić się do stolicy , by się rozwijać .Jest zmęczona dotychczasowym, monotonnym życiem .
I jak to bywa w takich książkach następuję spotkanie , młodej , trochę nieśmiałej , niedoświadczonej życiowo Erin i szorstkiego w obyciu, emocjonalnie pokaleczonego Barta. Ona nim zafascynowana , choć ukrywa to pod pancerzem obojętności. On zachwycony jej uporem , by mu się ulec. Para w początkowej fazie znajomości się nie znosi, lecz z każdym dniem , z każdą potyczką słowną coś ich pcha ku sobie.Bart proponuje Erin wyjazd do USA i pracę księgowej na jego farmie.Erin ja przyjmuje i akcja się rozkręca. Więcej nie napiszę , choć pewnie każdy się może domyślić jakie będzie zakończenie.
Nie od dziś wiadomo jakiej tematyce patronuję wydawca. Nie jest to książka z górnej półki , lecz nie o to chodzi w tej książce.
"Irlandzka róża" ma być miłą lekturą dla odprężenia. Która z nas kobiet nie marzyła o namiętnym , burzliwym romansie niczym z bajki?
Książka spodoba się czytelniczkom/czytelnikom o wrażliwej i romantycznej duszy .Autorka napisała ją prostym , miłym językiem. No i wielkim atutem dla mnie dlatego sięgnęłam po tę pozycję jest Nora Roberts. Uwielbiam jej pióro w każdym wydaniu . Czy to romans, obyczajowa czy kryminał. Polecam na wieczorki po ciężkim dniu , tak do podusi.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review