sobota, 24 marca 2012

Fantazyjna zagadka.

Autor: figlarneczytanie.pl o 03:29

tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
tytuł oryginału: Fantasy in Death
seria/cykl wydawniczy: Oblicza śmierci
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data wydania: styczeń 2011
ISBN: 978-83-7648-531-7
liczba stron: 392
słowa kluczowe: literatura amerykańska
kategoria: thriller/sensacja/kryminał


„Śmiertelna fantazja” to książka autorstwa amerykańskiej autorki Nory Roberts, która kryminały piszę pod pseudonimem J.D. Robb.
Powiem ,że jest to moja kolejna książka tejże autorki z serii”In death”.Do zakupu książki zachęciła mnie szata graficzna okładki , tytuł oraz opis zapowiedź wydawcy. Od pierwszej książki Nory Roberts stałam się jej wielbicielką . Aczkolwiek najbardziej do gustu przypadły mi sprawy kryminalne detektyw Eve Dallas. Ale może krótko o fabule„Śmiertelnej fantazji”
Tematem książki oczywiście jest zbrodnia, która ma wyjaśnić detektyw nowojorskie policji Eve Dallas. Akcja toczy się w przyszłości, gdzie człowiek obcują z zaawansowaną techniką, chociażby ma do czynienia z androidami, hologramami, powietrznymi samochodami, a nawet z robotami do gotowania potraw.
Pani detektyw ma za zadanie zbadać okoliczności śmierci młodego, uzdolnionego twórcy gier komputerowych, oraz odnalezienia sprawcy tego czynu. Niby sprawa jest prosta i tu autorka postawiła przed naszą bohaterką nie lada zadanie. Otóż młody Bart został zamordowany w pokoju, gdzie był zamknięty od wewnątrz i sam w nim przebywał. Eve Dallas ma całe grono przyjaciół i współpracowników do pomocy. Jednak nieodzownym wsparciem jest jej mąż Roarke, który osobiście jest związany z tą sprawą. Roarke znał ofiarę i postanawia wykorzystać wszelkie kroki (nawet te nielegalne)by odnaleźć sprawcę tej okrutnej zbrodni.
Książki z serii „In death”,a jest ich trochę, można czytać w różnorakiej kolejności. Ja postanowiłam przeczytać wszystkie, które zdołam kupić czy zdobyć w inny sposób.
Znudzenie Norą Robert nie jest możliwa, co udowadnia „Śmiertelną fantazją”. Akcja jest wartka, nie ma miejsce na chociażby moment nudy, czy przestoju. Następują szybkie zwroty akcji, i gdy już czytelnik może się domyślać sprawcy, to detektyw Eve zmienia nasz punkt widzenia, co moim zdaniem jest to wielkim atutem tej książki. Książka trzyma w napięciu czytelnika od pierwszej literki po ostatnią, a zakończenie zaskoczy niejednego odbiorcę.
Polecam tę książkę, nie tylko miłośnikowi książek kryminalnych, ale również każdemu kto lubi trochę obyczajowości i fantastyki lub po prostu każdemu kto lubi kawał dobrej literatury.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review