niedziela, 15 kwietnia 2012

Sekret jej oczu.

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:24
tytuł oryginału: La pregunta de sus ojos
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: styczeń 2012
ISBN: 978-83-7799-494-8
liczba stron: 272
kategoria: thriller/sensacja/kryminał

W styczniu tego roku nakładem wydawnictwa Świat Książki na polskim rynku wydawniczym pojawiła się powieść "Sekret jej oczu" autorstwa argentyńskiego pisarza, Eduardo Sacheri.
Pisarz jest autorem wielu wybitnych i docenionych na całym świecie powieści i opowiadań.

"Sekret jej oczu" został doceniony w dziedzinie filmu i na podstawie tej powieści nakręcono film, który dostał tak prestiżową nagrodę, jaką jest Oskar.

Ale trochę o fabułę...Emerytowany urzędnik sądowy, Chaparro, postanawia opisać sprawę sprzed lat, która zaczęła się od morderstwa i gwałtu na młodej kobiecie. Choć sprawca został schwytany i osądzony, niecodzienne okoliczności sprawiły, że sprawiedliwości nie stało się zadość. Tylko Chaparro wie, jak potoczyły się losy zamieszanych w tę historię osób, i teraz postanawia odsłonić prawdę. Ale jest jeszcze inna prawda, która go dręczy i którą boi się ujawnić. Że od lat kocha pewną kobietę…

Książka jest zakwalifikowana jako powieść sensacyjno-psychologiczna.

W mojej ocenie sprawa morderstwa młodej kobiety jest tylko tłem w tej powieści. Autor bardziej się skupia na aspekcie psychologicznym głównego bohatera. Jego rozważań nad przemijającym życiem, dokonań zawodowych i nieudanym życiem osobistym.
Bohater analizuje prace argentyńskiej policji i sądownictwa. Pokazuje absurdy, które występują często w tych instytucjach.

Niestety te aspekty zagłuszyły wątek kryminalny głównie, dla którego wzięłam te pozycję do ręki. Niestety im dalej ją czytałam, tym większy chaos tworzył się w mojej głowie. Czekałam na coś, co mnie zaskoczy, spowoduje, że zatracę się w treści.
Niestety nic takiego nie nastąpiło.
Książka nie jest obszerna i powinna mi zająć góra jeden dzień. Czytanie zajęło mi kilka dni. Odkładałam ją na półkę, by oczy spojrzały na coś ciekawszego.

Szkoda, bo wiele dobrego czytałam o tej książce. Również szkoda, że ekranizacja książki jest o wiele ciekawsza niż sama książka.

Jest to moja opinia, może Wam przypadnie do gustu. Ale o tym musicie przekonać się sami

2 komentarze:

toska82 pisze...

Może kiedy się przekonam, może nie, szukać jej na pewno nie będę :)

Anne18 pisze...

miałam tę książkę w ręku ale jednak nie kupiłam. Może dlatego , że kryminał to nie moja działka.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review