wtorek, 3 kwietnia 2012

Wszystkiego najlepszego.

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:37

wydawnictwo: Świat Książki Warszawa 2012
ISBN: 978-83-7799-589-1
liczba stron: 320
kategoria: Literatura piękna

Urodziny- większość z nas je obchodzi.Oczekujemy na ten cudomy dzień z wyczekiwaniem i z kołataniem serca.Każdy z nas z każdą dodatkową świeczką na urodzinowym torcie marzy by dotychczasowe życie wkroczyło na nowe, lepsze tory lub by nasze dotychczasowe szczęście nigdy nie przeminęło.

Podobne oczekiwani w dniu urodzin mają bohaterowie książki "Happy Birthday" autorsta amerykańskiej pisarki Danielle Steel.

Danielle Steel jest pisarką bardzo popularną w Polsce jak i na świecie. Opublikowała ona 74 powieści i osiągnąły one 570 milionowy nakład w 47 krajach.
Wiel powieści autorstwa Danielle Steel doczekało się ekranizacji filmowej.

Akcja książki rozpoczyna się w dniu urodzin trójki głównych bohaterów czyli 1 listopada. Bohaterami są dwie kobiety -matka i córka , oraz mężczyzna niespokrewniony z bohaterkami.

Pierwszą bohaterką jest Valerie Wyatt. Jest ona prezenterką telewizyjną i jednocześnie guru stylowego i wytwornego życia. Organizuje ona wesela i przyjęcia dla elit.Jest kobieta bardzo zajętą i zaangażowaną w swoją karierę .Jest rozwódką dbająca bardzo swój wygląd i prezencje.Wszelkimi metodami pragnie zatrzymać czas , choć 1 listopada skończy 60 lat.

Kolejną bohaterką jest April, córka Valerie. Podobnie jak matka skupiona wyłącznie na pracy. Jest restauratorką i całe życie i czas poświęca swojej restrauracji. Kobieta samotna, mająca przelotne romanse , lecz uważa , że stały związek to nie dla niej.1 listopada obchodzi 30 urodziny. W dniu urodzin dowiaduje się ,że jednorazowała przygoda z krytykiem kulinarnym zakończyła się poczęciem dziecka. April staje przed dylematem czy usunąć ciąże czy zdecydować się na samotne macierzyństwo. Co wybierze?

Mężczyzną, który gra pierwsze skrzypce w tej powieści jest legenda amerykańskiego footballu, a obecnie komentator sportowy Jack Adams. Jack ma pięniądze i sławę.Zawsze może liczyć na towarzystwo młodych i pięknych kobiet, z którymi znajomość się kończy po jednej upojnej nocy. Jest rozwodnikiem i ojcem jednego syna , który wbrew jego oczekiwaniom nie poszedł w ślady ojca sportowca. Jack również 1 listopada ma urodziny.Kończy 50 lat. W dniu urodzin Jack ulega poważnej kontuzji i zaczyna podsumowywać swoje dotychczasowe życie.

Cała trójkę połączy los. Nieoczekiwane zdarzenie spowoduje,że staną się sobie blicy. Do nich dołączy wcześniej wymieniony krytyk kulinarny. Czy stanie na wysokości zadania i poczuje się ojcem ? Czy z April stworzą rodzinę?

Chyba nie muszę odpowiadać na to "skomplikowane" pytanie.

Danielle Steel jest autorką powieści kobiecych. Adresatami jej książek są czytelniczy o romantycznej naturze. Ci,którzy liczą na happy end.

Czytelniczki /czytelnicy ,którzy szukają lekkiej romatycznej historii z miłością , optymizmem i wiarą w człowieka w tle mogą śmiało sięgnąć po tę pozycję.

Jak dla mnie historia i dalsze losy bohaterów były zbyt oczywiste. Ale w końcu to romans, więc inaczej się skończyć nie mogła.

3 komentarze:

toska82 pisze...

Kiedyś zaczytywałam się książkami Danielle Steel, teraz trochę mi przeszło, ale nadal lubię tą autorkę :) Szczególnie jej książkę "Pierścionki", myślę, że ta by zrobiła na Tobie dużo lepsze wrażenie, była niesamowita !!!

figlarneczytanie.pl pisze...

Przeczytam. To moja pierwsza książka Steel , która w moje ręce wpadła mam jeszcze jedną i przeczytam.

Ostatni Czytelnik pisze...

Książka dość ciekawa, aczkolwiek nie powiedziałbym, że Jack gra "pierwsze skrzypce" w powieści. Jak dla mnie autorka nie do końca wiedziała, kogo chce wysunąć na pierwszy plan (co w innych książkach jej się nie zdarza np. "Kalejdoskop", "Więzy rodzinne")i powieść na tym traci, bo ich wątki są zakończone nijak.
Zapraszam do siebie ;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review