niedziela, 6 maja 2012

Każda bajka ma swój czas:)

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:14
Gdy byłam dzieckiem to w telewizji, głównie w TVP1 bajka była dostepna jedynie w postaci dobranocki i to zazwyczaj kreskówki produkcji czeskiej itp. Teraz w telewizjach lokalnych, kablowych itp. bajek mamy bez liku.
Obecnie jest trend, by bajkę czy postać z serialu dla dzieci i młodzieży przenieść na kartki papieru.
Do niedawna z każdej witryny sklepowaj czujnym okiem zerkała na mnie Hannah Montana, potem przyszedł czas na Ben 10, Hello Kitty itp. Zapewne nie jeden rodzic uległ swojej pociesze i zagubił mu jakikolwiek gadżet z ukochanym bohaterem. Sama niejednokrotnie uległam:) Najpierw to była FIFI Niezapominajka. Teraz wsród dzieci w rodzince rządzą pomysłowi bracia Fineasz i Ferb oraz ciągle próbująca ich przyłapać siostra Fredka.
Skoro trend obowiązuje to zaopatrzyłam dziecięce ręcę w książeczkio Fineaszu i Ferbie. Jak mus to mus:)

Jeśli ktoś nie widział choć raz tej kreskówki, to słów kilka...
Jest lato. Dwaj bracia wraz z grupką przyjaciół każdego dnia wymyślają i realizują najprzeróżniejsze, dziwaczne projekty m.in. samolot z gazet, hodują krowy w kosmosie, wielkie tory rajdowe itp.
Ich siostra Fredka usilnie próbuje nakryć i zdyskrymoniwać braci przed mamą. Fredka ma dwa podstawowe marzenia. Mianowicie , by mama odkryła wynalazki synów i dała im długi szlaban, drugie marzenie , to nastoletnia sympatia do Jeremiasza.
Wspomnę, że gdy już mama ma ujrzeć dzieła swych synów wszystko znika i jest stan rzeczy wraca do prozaicznej rzeczywistości.
Taja sytuacja zdarza się dzień w dzień.
Rodzina posiada zwierzaka - dziobaka o imieniu Pepe. NIe wiedzą, że jest on zakamuflowanym agentem. Codzienie "walczy" ze "złym" i nieudolnym naukowcem Dundersztycem.
Dundersztyc ma córkę, która podobnie jak jej rówieśniczka Fredka chcę, by jej mama odkryła złe postępki jej ojca.
Wszystko jest zabawne, pełne dobrych i dowcipnych dialogów. Wbrew pozorom nie jest to bajka z przemocą, bo takim mówię stanowczo NIE.

Każda z książek liczy około 100 stron, składa się z dwóch bajek. Druk jest wyrażni i miły dla oka. Przeważają ilustracje, co uważam za duży plus.

Napisałam, co chciałam więc prezentuję:)

tłumaczenie: Uliszewski Krzysztof
seria/cykl wydawniczy: FINEASZ I FERB
wydawnictwo: EGMONT
data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 9788323748397
liczba stron: 112
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Zaczęły się wakacje, więc Fineasz i Ferb mają wiele rzeczy do zrobienia! Najpierw przerabiają samochód mamy i biorą udział w wyścigu samochodowym. Potem budują niesamowitą kolejkę górską, która zaskakuje pasażerów niespodziankami. Są wśród nich Statua Wolności i wieża Eiffla! Przy takiej liczbie pomysłów, któż mógłby się nudzić?

tłumaczenie: Uliszewski Krzysztof
seria/cykl wydawniczy: FINEASZ I FERB
wydawnictwo: EGMONT
data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 9788323748458
liczba stron: 112
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Gdy Izabela, przyjaciółka Fineasza i Ferba, Dostaje straszliwej czkawki, bracia budują przerażający nawiedzony dom, żeby ją przestraszyć. Czy mroczne pokoje pełne wampirów, duchów i innych strachów pomogą Izabeli uporać się z czkawką? Kolejne przygody czekają na Fineasza i Ferba podczas poszukiwań sarkofagu z mumią! Czy go znajdą?

tłumaczenie: Uliszewski Krzysztof
seria/cykl wydawniczy: FINEASZ I FERB
wydawnictwo: EGMONT
data wydania: 2010 (data przybliżona)
ISBN: 65106419
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Fretka, siostra Fineasza i Ferba, postanawia zostać gwiazdą telewizyjnego programu Amerykańska Supergwiazda Pop Nastolatków. Jej plany krzyżują jednak Fineasz i Ferb, którzy mają w zanadrzu własny przebój i zespół muzyczny. Dziewczyna nie ma szans. Kolejne marzenie Fretki, by zostać gwiazdą kina, także zamienia się w koszmar, gdy Fineasz i Ferb niespodziewanie zostają reżyserami filmu. Czy Fretka da nauczkę niesfornym braciom?

Miłej lektury i pamiętajmy!!!

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM:)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review