czwartek, 17 maja 2012

Policyjna "Zdrada i śmierć".

Autor: figlarneczytanie.pl o 13:32
tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
tytuł oryginału: Treachery in Death
seria/cykl wydawniczy: Oblicza śmierci
wydawnictwo: Prószyński i S-ka
data wydania: styczeń 2012
ISBN: 978-83-7839-014-5
liczba stron: 416
kategoria: thriller/sensacja/kryminał
Ocena 6/6

Bardzo oczekiwałam na wydanie na polskim rynku wydawniczym nowej książki Nory Roberts "Zdrada i śmierć". W końcu się doczekałam i od razu po nią sięgnęłam.

"Zdrada i śmierć" to sensacyjny kryminał. Jest to kolejna z części serii Death z detektyw Eve Dallas. Eve Dallas jest panią porucznik policji, jest ona kobietą po przejściach. Zabiła ona w młodości ojca, który się na nią znęcał psychicznie i molestował. Mimo bolesnej przeszłości wyrasta na ludzi. Teraz to ona broni słabszych, a tym, którzy już nie żyją pomaga znajdując sprawców morderstwa.
Akcja dzieje się w przyszłości, dzięki temu, Eve ma mnóstwo gadżetów, które ułatwiają jej pracę. Ma również grono oddanych współpracowników i sprytnego, bogatego męża. Mąż w przeszłości żyjący na granicy prawa, dziś nieodzowne ogniwo w pracy policji.

Tym razem Eve nie tropi skomplikowanej zbrodni. Tym razem jej partnerka i zarazem najlepsza przyjaciółka podsłuchuje rozmowę dwójki skorumpowanych gliniarzy. Jednym z nich jest Porucznik Oberman, dowódca oddziału do walki z narkotykami oraz jest córką komisarza Obermana- legendy policji.
Gliniarze rozmawiają o zabiciu pewnego informatora i upozorowaniu jakoby zażył śmiertelną dawką narkotyku i popełnił samobójstwo. Ten fakt staje się punktem zaczepienia dla Eve. Stawia ona sobie za cel, odkryć, dlaczego informator zginął i jak bardzo w te skandaliczną sprawę są wplątana Oberman i jej ludzie. Zaczyna się misterna intryga, by zdemaskować ludzi niegodnych odznaki stróżów prawa oraz wyścig z czasem. Eve nie raz staje w obliczu niebezpieczeństwa...

Nora Roberts przyzwyczaiła mnie do swojego świetnego pióra. I nie zawiodłam się.
W pierwszym rozdziale zdziwiło mnie, że zabójstwo sklepikarza zostaje szybko i bez problemu rozwiązane. Trochę nie wiedziałam, w którą stronę autorka chcę popchnąć te historie. Pierwszy raz autorka tam mnie zmyliła, co jest atutem tej książki.
Tak jak w poprzednich książkach było mnóstwo opisów prac techników, tak teraz jest logiczna praca. Autorka pokazała zepsuty świat "pseudo" gliniarzy od środka. Pokazała nam determinację i strach przed odkryciem. Są zgony, jest broń, ucieczka i pogoń. Jest wszystko to, co musi mieć sensacja.

Akcja jest wartka, język jest szybki i nieraz dialogi są dowcipne. Bohaterowie są bardzo autentyczni. Są silni, logiczni i przewidujący następny krok wroga.

Zawsze czytam książki z tej serii z mocniejszym biciem serca. Co kolejna książka to dochodzę do wniosku, że jest lepsza od poprzedniej. Czytam nie chronologicznie, bo nie mogę się oprzeć. Tak jak się w tym stylu pisania zakochałam od "Śmierć cię pokocha", tak jestem zakochana do dnia dzisiejszego.

Polecam każdemu, kto lubi akcję, niespodzianki, niewybredne dialogi i silne i mądre bohaterki.
b

6 komentarze:

Małgorzata pisze...

Norę Roberts lubię, chociaż ostatnio jakoś przestałam ją czytać, książka ciekawa, więc może wrócę?

Karolina pisze...

Jakoś nigdy nie miałam okazji zapoznać się z twórczością tej pani. Czy "Zdrada i śmierć" to odpowiednia pozycja na początek? Bo przyznam, że brzmi ciekawie:)
Pozdrawiam serdecznie :)

Renata Zub pisze...

nie czytałam jeszcze Nory Roberts, ale ta książka zapowiada się ciekawie :)

Miłośniczka Książek pisze...

dotąd nie czytałam ani jednej jej książki, ale może to zmienię :)

Karolina pisze...

Na razie udało mi się wygrzebać na półce mamy "Słodką śmierć", ale poszukiwania "Zdrady i śmierci" trwają ;)
Pozdrawiam, i na pewno będę zaglądać tu częściej:)

Taki jest świat pisze...

Świetna seria :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review