niedziela, 26 sierpnia 2012

"Jedz pysznie...razem z dzieckiem-czyli kochanie przez gotowanie".

Autor: figlarneczytanie.pl o 23:45
wydawnictwo: Feeria
data wydania: czerwiec 2012
ISBN: 9788372293053
liczba stron: 360
kategoria: kulinaria, przepisy kulinarne

Nie od dziś wiadomo, że zdrowy tryb życia jest jednym z czynników, który ma bezpośredni wpływ na jakość naszego życia. Racjonalne odżywianie sprawia, że jesteśmy zdrowsi, cieszymy się lepszym samopoczuciem, mamy atrakcyjniejsze ciała i możemy liczyć na dłuższe, satysfakcjonujące życie. Mnie osobiście cieszy, że jesteśmy zalewani, niemalże z każdej strony "nagabywaniem", by przyjrzeć się nie tylko własnej diecie, ale i sposobie, jak żywimy swoich najbliższych. Temat odżywiania nie jest mi obcy. Uwielbiam jeść, skończyłam szkołę, która z żywieniem ma bezpośrednio do czynienia.. Ale, tak naprawdę zaczęłam patrzeć gruntowniej na swój talerz dopiero, gdy zaszłam w pierwszą ciąże. Jako "grzesznica" musiałam radykalnie zmienić sposób odżywiania i pomyśleć o dziecku w moim łonie. Sześć lat temu, źródłem fachowych i ciekawych informacji, były gazety dla przyszłych i obecnych rodziców. Już trzy lata temu, w drugiej ciąży zauważyłam napływający zewsząd trend mówienia, pisania, wydawania książek o zdrowym odżywianiu.

Teraz, gdy jestem już o parę lat starsza, być może trochę rozsądniejsza i muszę dbać o dwójkę młodych organizmów chętnie sięgam po pozycję z tejże tematyki.
I tak, oto wpadł w moje ręce najnowszy poradnik Magdaleny Makarowskiej (ma na swoim koncie takie pozycje jak:"Jedz pysznie, chudnij cudnie-poradnik dietetyczki hedonistki","Jedz cudnie, chudnij cudnie..w święta, na grilu i imieninach". Magdalena Makarowska (nawet nazwisko nawiązuje do jedzenia) propaguje udział w inicjatywie "Szkoła na talerzu" oraz pracuje w Centrum-Natura.

"Jedz pysznie... razem z dzieckiem" w moim odczuciu jest rewelacyjną książką. Nie jest to tylko zwyczajny, szaro-bury zbiór przepisów. To pełna kolorowych, pomysłowych przepisów kulinarnych, ze świeżych, sezonowych, pełnych witamin składników pozycja. To również baza informacji, o tym, jak ważne jest odżywianie kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią, jakie powinno się gotować posiłki dla niemowląt i w pierwszych latach ich życia. Autorka podpowiada, jak należy zachęcać niejadka do jedzenia, ale i sposoby ograniczenia pożywienia u dzieci z nadwagą. Także autorka uzmysławian czytelnikowi, jakie pułapki czyhają w supermakietach i pokazuje "palcem" na co należy zwrócić uwagę przy codziennych zakupach.
Zdjęcia dań są bardzo ładnie wykonane,są kolorowe i bardzo zachęcają, by od razu wziąć się do gotowania.

Muszę wspomnieć o pewnym fakcie. Otóż na pewnym portalu o książkach, spotkałam się z surową oceną tej książki. Autorkę posądzono o przywłaszczenie sobie przepisów ze znanego kulinarnego bloga. Trudno jest mnie się odnieść do tego faktu. Na początkowych stronach poradnika przeczytałam, że autorka przy tworzeniu książki współpracowała nie tylko z kucharzem i dziennikarzem kulinarnym, ale i blogerką, którą podaje z imienia i nazwiska. 

Ciekawostką jest fakt, iż wydawnictwo zobowiązało się przekazać częściowy dochód ze sprzedaży książki na rzecz wyżej wymienionej inicjatywy "Szkoła na talerzu".

Podsumowując. Polecam Wam tę pozycję. Nie tylko przyszłym mamom, ale każdemu, kto interesuje się, lubi eksperymentować, chcę coś zmienić i dobrze się bawić w czasie gotowania ze swoimi pociechami, czy innymi bliskimi.

                                                Za ksiażkę dziękuję


4 komentarze:

Elviska pisze...

Zachęciłaś mnie do kupienia tej książki! Rozejrzę się za nią jak będę w księgarni. Mam czteroletnią córeczkę, więc zagadnienia poruszane w książce, a przede wszystkim przepisy, bardzo mnie interesują. Dodatkowy plus dla wydawnictwa za wsparcie akcji "Szkoła na talerzu".

Skoro skończyłaś szkołę i interesujesz się tymi zagadnieniami - czy możesz mi polecić jeszcze jakieś inne książki o podobnej tematyce?

Miłośniczka Książek pisze...

z samej ciekawości przejrzałabym tę książkę
może znalazłabym jakieś ciekawe przepisy :)

Unknown pisze...

Zdecydowanie nie dla mnie. Dzieci nie lubię, a gotuję, to co umiem i to co wpadnie mi do głowy. Pozdrawiam ;)

Anonimowy pisze...

Planowałam kupić, jednak po skandalu z kradzionymi przepisami nie zamierzam.
A co do bloga, to natrafiłam na niego niedawno, ale bardzo mi się tu podoba:)

Pozdrawiam, Marta

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review