środa, 29 sierpnia 2012

"Zielonooki demon".

Autor: figlarneczytanie.pl o 11:46
seria/cykl wydawniczy: o Sabinie Kane tom 3
wydawnictwo: Rebis
kategoria: fantasy
ocena 5/6

Z twórczością Jaye Wells miałam już doczynienia. Jakiś czas temu przeczytałam dwie poprzenie części błyskotliwego cyklu o Sabinie Kane. Zainteresowanym wspomnę, że tytuł pierwszej części to "Rudowłosa", a drgiej "Mag w czerni", natomiast trzeciej "Zielonooki demon".Sabina Kane jest owocem zakazanego związku wampira i nekromanty. Ma siostrę bliżniaczkę. Ich babka Lawinia próbuję zabić obie siotry, dlatego w dzieciństwie zostały one rozdzielone, i każda z nich żyła nic nie wiedząc o tej drugiej. W trzeciej części dowiadujemy sie, że okrutna Lawinia porywa siostrę Sabiny- Maisie. Sabina udaję się na poszukiwania. W swojej wędrówce może liczyć na swoich wiernych przyjaciół -Giguhla, demona intrygi oraz Adama Lazarusa- zabójczo przystojnego nekromantę. Sabina porywa jedną z Domini, podległą Lawinii. Wszystkie tropy prowadzą trójkę przyjaciół do Nowego Orleanu. Tam Sabinie pomoc zaoferowała Zen - kapłanka wudu, a także wróż-transwestyta Brooks. Oprócz uwolnienia Maisie, Sabina musi zabić babkę, by ta nie mogła przywołać Kaina- ojca wszystkich wampirów i zapobiec wojnie....

Jak wspomniałam autorką cyklu o przygodach Sabiny Kane jest Jaye Wells. Kiedyś trudniła ona się dziennikarstwem , była naczelną czasopisma, a teraz piszę. Mieszka w Teksasie wraz z mężem i synkiem.

Co mogę powiedzieć o tej części, kiedy już mam pojęcie o dwóch poprzednich? Otóż uważam, że jest inna, może mniej dynamiczna, ale ciekawa i wciągająca. Mamy rudowłosą wampirzycę, która nie żeruje na ludziach, a musi pić krowią krew. Mamy wątek uczuciowy i związane z tym wątpliwości i uczuciowe zawirowania. Sabinę ciągnie bardzo do Adama, ale ciągle odwleka decyzję o związaniu się z nekromantą. Czy Adam będzie stale na nią czekał? Mamy demona intrygi, który przemienia się w kota i ma równie cięty język, jak Sabina. Mamy wróża- geja, który nocami w nocnych klubach przemienia się w "Pussy Willow". No i na końcu jest Lawinia, bardzo zła, przebiegła i nieobliczalna władczyni wampirów.

Zaletą książek Jaye Wells są właśnie wielowymiarowi bohaterowie. Akcja nie dzieję się tylko i wyłącznie nocą. Książka składa się z dużej ilości dialogów, co w moim odczuciu sprawia, że lekturę te czyta się wręcz błyskawicznie.

Jest to pozycja ciekawa, w wielu miejscach dowcipna. Akcja jest trochę wolniejsza, niż w poprzednich częściach. Najbardziej zabrakło mi scen walki, poszukiwań. Pisarka skupiła sie raczej na przeżyciach wewnętrznych głównej bohaterki. Zostawiła również otwartą furtkę do części kolejnej. Już na nią czekam.

Książkę możesz kupić w...


6 komentarze:

Aneta Wojtiuk pisze...

Może być ciekawie, aczkolwiek musiałabym mieć za sobą dwie pierwsze części. Może kiedyś. ;)
Pozdrawiam

Scarlett pisze...

Od dawna mam w planach tę serię.

natula pisze...

Czytałam ten tom i bardzo mi się podobał, na tyle mocno, że zaczynam czytać od końca serii, była trójka teraz będzie dwójka :)

Unknown pisze...

Może kiedyś, na razie podziękuję. Pozdrawiam.

Miłośniczka Książek pisze...

jeśli dorwę pierwszy tom, z chęcią zabiorę się za tę serię :)

malutka_ska pisze...

Świetny tytuł zachęca do przeczytania tej książki. ;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review