wtorek, 16 października 2012

Lista życzeń:)

Autor: figlarneczytanie.pl o 07:17

Ta książka to nie tylko osobiste wyznanie człowieka, który miał ogromny wpływ na obecny kształt naszego kraju, ale przede wszystkim cenna lekcja historii z pierwszej ręki.

Według najnowszych badań CBOS Ryszard Kalisz cieszy się, zaraz po prezydencie Bronisławie Komorowskim, największym zaufaniem Polaków. Jest także najchętniej zapraszanym przez media politykiem.
Ryszard Kalisz jeden na jeden rozmawia z Krzysztofem Kotowskim ? pisarzem, dziennikarzem i autorem kilkunastu książek i tomików poetyckich.
Historia błyskotliwej kariery prawnika, a następnie polityka sekretarza stanu i szefa kancelarii Prezydenta, współautora dzisiejszej Konstytucji, posła, ministra spraw zagranicznych, jednego z liderów SLD.

Osobiste spojrzenie zwykłego człowieka, jakim zawsze chciał być, ale także najpopularniejszego polityka obecnej opozycji, na historię III RP. Tajniki zakulisowych politycznych gier, korytarzy sejmowych, historia konfliktu słusznych i wykluczonych oraz wnikliwa analiza największych afer ostatniego ćwierćwiecza. Intrygującym dodatkiem do wywiadu jest Podręcznik do ludzi, czyli alfabet Ryszarda Kalisza nazwiska znanych, ważnych i lubianych w autorskim wyborze i przedstawieniu.

Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani - a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.

Da Chen jest przewodnikiem po najskrytszych zakątkach ludzkiego serca. To czyste piękno, strona po stronie. Janet Fitch Miłość i obsesja - dwie kobiety, dwie nieujarzmione żądze.Kiedy Pickens zobaczył po raz pierwszy Annabell, od razu wiedział, że ta dziewczyna zawładnie jego życiem. Zmysłowa i delikatna, jakby utkana ze złotych nici chińskiego stroju, który nosiła na pamiątkę dziecięcych lat spędzonych w imperium. Ale czy taka miłość w ogóle może się dokonać? Kiedy Annabell ginie w pożarze, Pickens jest przekonany, że jej duch opętał jego ciało i steruje życiem. Annabell chce, by wrócił do ukochanych Chin. Chce, by spotkał łudząco do niej podobną Qui Rong. Chce, by w ten sposób ich miłość pokonała śmierć.

W powieści "Podróż do miasta świateł. Róża z Wolskich" ukazane zostały dalsze losy bohaterów bestsellerowej trylogii "Cukiernia Pod Amorem". Iga Toroszyn, współwłaścicielka cukierni, ma powody do niepokoju. Z muzeów na całym świecie nieznany sprawca kradnie obrazy namalowane przez Rose de Vallenord. Jest więc zagrożony także, będący w posiadaniu rodziny, portret Tomasza Zajezierskiego. Tylko czy to na pewno dzieło słynnej rudowłosej artystki, która przed laty rozkochała w sobie młodego hrabiego? Odpowiedzi na to pytanie poszuka Nina, historyczka sztuki z Warszawy. W tym celu wyruszy do Paryża śladami Róży z Wolskich.

Bardzo niegrzeczna książka dla kobiet. Jak się bawić we dwoje, żeby się bawić AŻ TAK? W sypialni nie musisz być grzeczną dziewczynką. Poddaj się pożądaniu, które Cię ogarnia! Ten poradnik poprowadzi cię bez wpadek przez eksperymenty, które zawsze cię pociągały. Wszystko, na co masz ochotę, jest dozwolone. Poczytaj. Wybierz to, co najbardziej cię kręci. Wypróbuj. Niegrzeczne dziewczynki bawią się tak, jak im się podoba!

                        Któraś w waszych klimatach?


10 komentarze:

Paulina K. pisze...

Podróży do miasta świateł jestem ciekawa ;)

Natasha pisze...

Raczej nic dla siebie nie widzę :) 50 twarzy Graya ma różne opinie, więc nie prędko ją przeczytam.. a co dopiero mówiąc o drugiej częsci;)

Unknown pisze...

Podróż do miasta świateł już zamówiłam:)

fochinii pisze...

Ja z chęcią przeczytałabym "Moją cesarzową". No tak wcześniej była seria książek a tytułach zaczynających się od "Dziewczyna, która...", a teraz będzie "Pięćdziesiąt twarzy...". Oryginalnie... :P

Anne18 pisze...

przedostatnia to coś dla mnie.

Matt pisze...

Zadna raczej nie jest dla mnie, z wiadomych wzgledow ;)

Pozdrawiam!

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

"Moja cesarzowa" oraz "Houston, mamy problem" to powieści, z którymi mogłabym się zapoznać.

toska82 pisze...

Dwie ostatnie ;D

Książkowe przesłania pisze...

Zdecydowanie "Podróż do miasta świateł" i "Moja cesarzowa".

Jagna pisze...

O kolejna książka pani Gutowskiej-Adamczyk, co prawda jeszcze nie skończyłam czytać trylogii Cukiernia pod Amorem, ale na pewno będę miała jej najnowszą powieść na uwadze :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review