poniedziałek, 1 października 2012

"Legenda" Nora Roberts

Autor: figlarneczytanie.pl o 07:06

seria/cykl wydawniczy: Trzy siostry
wydawnictwo: G+J
data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-7778-281-1
liczba stron: 256
kategoria: romans
ocena 5/6


Nora Roberts jest jedną z najpoczytniejszych autorek na świecie.Napisała ponad 200 powieści, które przedłumaczono na ponad 25 języków, wydano na całym świecie w łącznym nakłazie 400 milionów egzemplarzy, niektóre zekranizowano. Piszę ona powieści z gatunków:romansu, przygody, sensacji i obyczaju. Większość jej książek trafia na listy bestsellerów "New York Timesa" i "Publishers Weekly" Za powieść "Wyspa trzech sióstr" Nora Roberts otrzymała nagrodę Library Journal Best Genre Fiction.

Książka "Legenda" należy do cyklu -Trzy siotry. W skład tego cylu wchodzą: "Wyspa trzech sióstr", "Legenda" oraz "Czarodziejskie więzy".

Bohaterami "Legendy" są trzy przyjaciółki-czarownice: Ripley Todd, która jest policjantką,Mia-właścicielka "jadłodajni" oraz sklepu z akcesoriami magicznymi, oraz Nell, która jest żoną brata Ripley oraz doskonałą szefową kuchni.

Wszystkie trzy mieszkaja na urokliwej wyspie. Każda sprawdza się w dziedzinie, której poświeca każdą wolna chwilę. Przed wiekami na wyspie wydarzyły się magiczne wydarzenia. Wtedy, jak i obecnie na wyspie mieszkały trzy siotry. Wtedy odbywały się polownia na czarowniece, teraz nikt na to nie zwraca uwagi. Zjawiskami paranormalnymi jest bardzo zainteresowany MacAllister Booke, fascynat i naukowiec. Wynajmuje on domek od Mia i usiłuje się zbliżyć do przyjaciółek. Czy ma dobre zamiary? Życie kobiet płynie zwykłym nurtem życia, a w tym czasie na wyspę przybywa dawne zło, które tylko czyha na zgubę sióstr...

Uwielbiam pisarkę. Zawsze mnie zachwyca. Nieważne czy to romans, kryminał, "paranormal", zawsze jestem pod wielkim wrażeniem ogromnej wyobraźni pisarki. Autorka tworzy klimat,  w którym czytelnik czuje się uczestnikiem akcji.
Zawsze dopiero słowa, które mają uwidocznić główne cechy powieści. Tym razem książka opowiada o magii, ale i posiada elementy romansu. Nora Roberts skonstrułowała fabułę, by romans nie przyćmił elementów magicznych i na odwrót. Romantyczne momenty sączą się powolutku poprzez cała książkę, a magia kumuluje się w ostatnich rozdziałach. Bardzo mi się podoba, że życie na wyspie nie jest sielankowe. Bohaterki mimo,że łączy je dawna przyjaźń mają ze sobą też na pieńku (Ripley z Mia). Różnice wynikają z faktu ich usposobienia, ale i też z podejścia do swoich niesamowitych zdolności.

Ripley jest zadziorna, wyszczekana, nieokiełznana dusza. Kobieta wypiera ze świadomości, że jest czarownicą i walczy z tą częścią swojej osobowości tak mocno jak może.
Natomiast Mia jest kobietą niezależną, o doskonałym wyczuciu względem innych osób, nie jest samolubna, ale i wie jakie ma atuty. Jej magiczne wnętrze jest dla niej powodem do dumy i się z tym nie kryje.
Z kolei Nell jest cicha , ugodowa, bardzo gościnna i nadal ucząca się sztuki magii.

Choć każda jest inna w momencie zagrożenia muszą połączyć siły, by spróbować pokonać tajemniczą siłę, która zniszczyła ich "siostry" wieki temu. Czy im się uda? Czy już są bezpieczne?

Kto choć trochę zna twórczość pisarki  być może dojdzie do wniosku takiego jak ja. Mianowicie choć nigdy się nie spotkałam, by pisarka to potwierdziła , to domyślam się jakoby jej ulubioną liczbą była trójka. Większość jej serii ma w nazwie -trzy, składa się z trzech części, bohaterów, którzy są spokrewnieni lub łączy ich wspólna relacja też jest trzech.

Podsumowując. Jeśli lubisz połączenie magii i romansu ta książka, jak i cała seria jest idealna dla ciebie.

                           Ksiązkę kupisz w ...8 komentarze:

Zaczytana mama, czyli ex libris Marty pisze...

Nie przepadam za romansidłami :) Ale jestem pod wrażeniem fenomenu tej pani :)

Anne18 pisze...

Magia trochę odstrasza.

Unknown pisze...

Magia zdecydowanie przyciąga! ^^ Nie wiedziałam, że Pani Roberts pisze również takie książki, jestem pozytywnie zaskoczona i chyba się skuszę. ^^

karkam pisze...

Nie czytam Pani Roberts i ciężko jest mi się wypowiedzieć na temat jej twórczości. Planuję sięgnąć po kilka jej książek (mam nadzieję, że uda mi się zdobyć "Legendę") :)

Larysa pisze...

Przeczytałabym z miłą chęcią.

Miłośniczka Książek pisze...

a miałam zamówić sobie tę książkę oraz kontynuację z listy książek recenzyjnych od Merlina :) a jak przyszło co do czego, to mi tytuły zniknęły z możliwych do wyboru ;] już wiem, kogo mam za to winić :))

figlarneczytanie.pl pisze...

MNIE i Laryse, ta mi gwizdnęła pierwszy tom sprzed nosa:) Zresztą , jak inne pozycje, na które kły ostrzyłam:)

Miłośniczka Książek pisze...

ok ok... to zamorduję was obie :))
hiehiehie ;p

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review