poniedziałek, 8 października 2012

"Strategie geniuszy"

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:02

tłumaczenie: Cezar Matkowski
tytuł oryginału: Strategies of Genius, Volume Two
seria/cykl wydawniczy: Strategie geniuszy
wydawnictwo: Sensus
data wydania: 2012 (data przybliżona)
ISBN: 9788324636402
liczba stron: 216
słowa kluczowe: startegie, geniusz, albert, einstein
kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)

Albert Einstein-jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku, twórca ogólnej i szczególnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła, odkrywca emisji wymuszonej. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Opublikował ponad 450 prac, w tym ponad 300 naukowych *

Sylwetka Alberta Einsteina jest znana głównie z zajęć szkolnych. Ale nikt nie omawia dokładnie na czym polega jego geniusz. Że geniuszem był to sprawa oczywista, jego dorobek znany. Ale jaki był mechanizm jego myślenia?

Tę kwestię bliżej w książce pt. "Strategie geniuszy. Myśl jak Albert Einstein" przedstawia Robert B. Dilts.
Robert B. Dilts jest jednym z najbardziej znanych i nadal tworzących trenerów programowania , czyli NLP. Jego wkład w tę dziedzine obejmuje wiele technik odnoszących sie do poznawczych tez, modelowania zachowań, strategii zachowań oraz komunikacji. 

Fizyka nigdy nie była moim konikiem, aczkolwiek poznawanie sylwetek ludzi wybitnych, którzy odegrali znaczączą rolę w życiu człowieka zawsze mnie ciekawią.  Pozycja ta to nie biografia naukowca, a przedstawienie jego założeń myślowych. 
Książka dzieli się na dziewięć rozdziałów odnoszących się m.in. do struktur strategii myślenia Einsteina. Plus daje książce za graficzne przedstawienia tez naukowca, a minus , za zbyt naukowy język.

Bradzo fajne jest to, że na końcu książki znajduje się słowniczej pojęć NLP, co laikowi trochę przybliża określenia zastosowane w treści.

Polecam tą lekturę fascynatą nauk ścisłych, bo humaniści moga się szybko zniechęcić do specyficznego  fizycznego języka.

Książkę kupisz na stronie SENSUS

3 komentarze:

Taki jest świat pisze...

Zapowiada się ciekawie :)

Miłośniczka Książek pisze...

niestety zupełnie nie moja dziedzina :)
pozdrawiam :)

Beata N. pisze...

Bardzo możliwe, że niezbyt dużo bym zrozumiała z tej książki - fizyka nigdy nie była dziedziną, której nauka przychodziłaby mi z łatwością. Wprawdzie to nie jest ściśle fizyczna książka, jednak mimo wszystko niezbyt mam ochotę ją przeczytać.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review