poniedziałek, 5 listopada 2012

"Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju" Don Miguel Ruiz

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:58

wydawnictwo: Helion
data wydania: 2008 (data przybliżona)
ISBN: 9788324613977
liczba stron: 200
kategoria: poradniki

Na moich półkach z książkami odnajdziecie wiele różnorodnych poradników. Poradników, które poruszają nie jednokrotnie trudne tematy relacji między ludzkich, zdrowego odżywiania,o wychowywaniu dzieci, jak również te odnoszące się treścią bezpośrednio do osoby czytelnika.
I dlatego dziś chciałabym Wam przedstawić poradnik, który ostatnio przeczytałam, czyli "Głos wiedzy. Droga do wewnętrznego spokoju" autorstwa Don Miguela Ruiza.

Autor- Miguel Ruiz urodził się i wychował wśród meksykańskich uzdrowicieli. Rodzice oczekiwali od swego syna tego, iż pójdzie w ich ślady i będzie kontynuował tradycję medycyny naturalnej. Natomiast Miguel Ruiz postanowił swoją wiedzę dotyczącą medycyny uzupełnić o wiedzę bardziej przyziemna czyli ukończył studia medyczne z został chirurgiem. Jednak nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny. Autor tejże książki uległ wypadkowi, który zmienił kompletnie jego nastawienie do mądrości przodków. Postanowił on wrócić do swoich korzeni i zdobyć umiejętności i zdolności, którymi posługiwali się jego przodkowie Toltekowie. Pomógł mu w tym pewien szaman.

Toltekowie to społełeczność naukowców i artystów. Od tysięcy lat zamieszkują południową część Meksyku. Toltekowie zajmują się zgłębianiem wiedzy duchowej oraz kultywowaniem starodawnych obrzędów. Tradycyjne zachowania są pzrekazywane z rodziców na dzieci, tak by nigdy nie została zapomniana. Miguel Ruiz sam został szamanem i poświęca swój czas , by pomagać innym odnaleźć sibie.

W tym celu napisał właśnie "Głos wiedzy. Droga wewnętrznego spokoju". W swym poradniku próbuje przekazać czytelnikowi światopogląd, iż rodzimy się czyści jak pusta kartka, szczęśliwi i beztrosko podchodzący do zwyczajnego, prozaicznego życia. Natomiast w zbiegiem lat stajemy się coraz bardziej zagubionymi jednostkami, często tarcimi całą radość życia. Szaman udziela nam wielu wskazówek, jak znowu poczuć wolność i przyjemność wynikającą z istnienia, Te rady to między innymi: jak przywrócić najpiękniejsze i najbardziej wartościowe wspomnienia z dzieciństwa, by odnaleźć w nich tę magię szczęścia w harmoni, jak odważyć się wyjść na przeciw spotkaniu z nieskonczością, jak otworzyć się na świat, by odzyskać wiarę w siebie oraz swoje możliwości, jak odnaleźć w sobie miłość i szcunek do samego siebie.

Czytanie tej pozycji uznaje za ciekawe doświadczenie. Mogłabym się doczepić do moemntami zbyt filozoficznego myślenia, co wybijało mnie rytmu czytania. Nie jest to książka dla każdego, ale dla tych , którzy lubią taką duchową sferę życia.

Za książkę dziękuję SENSUS


6 komentarze:

Paulina K. pisze...

No popatrz, a u mnie z Sensus już 2 miesiąc milczą...

Jagna pisze...

Oj zupełnie nie dla mnie, nie przepadam za poradnikami.

karkam pisze...

Szczerze powiedziawszy nie potrzebuję czytać poradników, które kształtują osobowość, światopogląd i leczą duszę. W powieściach odnajduję tyle cennych uwag na temat życia, że wystarczy mi za wszystkie poradniki :) Mimo wszystko książka zapowiada się ciekawie.

Taki jest świat pisze...

Lubię takie pozycje

Meg Sheti pisze...

Noo powiem szczerze, że brzmi ciekawie :D

Unknown pisze...

To raczej tytuł nie dla mnie, ale na pewno znajdzie swoich fanów.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review