wtorek, 11 grudnia 2012

"Bądź sobą. autentyczność jest w cenie" Mike Robbins

Autor: figlarneczytanie.pl o 07:17

tłumaczenie: Katarzyna Schmidt
tytuł oryginału: Be Yourself, Everyone Else is Already Taken: Transform Your Life with the Power of Authenticity
wydawnictwo: Sensus
data wydania: wrzesień 2012
ISBN: 9788324636433
liczba stron: 224
kategoria: nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
ocena 5/6

„Jedynie, czego żałuję w życiu , to tego, że nie jestem kimś innym”.
Woody Allen

„Bądź sobą. Autentyczność w cenie” jest poradnikiem psychologicznym o życiu wewnętrznym każdego człowieka. W świecie, gdy naszym postrzeganiem innych rządzą stereotypy, bycie innym nie jest proste, a bywa naprawdę kłopotliwe. Nasze osobowość jest kreowana od dnia narodzin przez rodzinę , potem , przedszkole i szkołę. Dorosłe życie nie jest wolne od konieczności przestrzegania tysiąca wymagań, wpasowywania się w sztywne ramy zachowawcze. Nic dziwnego , że często popadamy ze skrajności w skrajność. Często obawiamy się w obawie przed osądzeniem i odrzuceniem , by pokazać jakie mamy poglądy, jacy jesteśmy, co lubimy itp.

Różnymi rodzajami zahamowań , ale również ćwiczeniami, które pomogą nam zrozumieć, że bycie sobą, że życie w harmonii ciała i ducha są bezcenne postanowił napisać Mike Robbins.
Mike Robbins jest popularnym mówcą motywacyjnym. Prowadzi on warsztaty z rozwoju osobistego i programy coachingu indywidualnego, grupowego. Jest on również autorem bestselleru pt. „Fokus on the Good Stuff”. Pisarz wystąpił między innymi u Oprah.
Autor w „Bądź sobą” wskazuje czytelnikowi ścieżkę ku innemu spojrzeniu na autentyczność. Pokazuje, że by zachować zdrowie psychiczne trzeba czuć się dobrze we własnej skórze. Pokazuje, że trzeba się nauczyć żyć zgodnie ze swoimi pasjami, pragnieniami i przekonaniami. Często dajemy się manipulować innym ponieważ paraliżuje nami strach np. przed konfliktami , ale czy to jest dobrze?

Podoba mnie się w tej pozycji, że nic nie jest narzucane, nic nie trzeba zmieniać w swoim życiu , jeśli ten stan rzeczy nam odpowiada. Ale jeśli czujemy, że gdzieś nasza wewnętrzna tożsamość nam umyka , to ta książka zawiera wskazówki do uczciwego przyznania się do tego, co udało nam się zrobić, co myślimy, co czujemy i co dostrzegamy.
Język tego poradnika jest szczery i otwarty, przystępny i wyczerpujący. Co jest ważne, to to ,że autor namawia nas do ciągłej samorealizacji, do spojrzenia w głąb siebie. Dostarcza nam narzędzi za pomocą licznych testów i ćwiczeń, ale jednoznacznie określa , by nasza przemiana nie krzywdziła bliskich nam osób.

„Bądź sobą. Autentyczność jest w cenie” przeznaczona jest dla czytelnika, który sam siebie jest w stanie skrytykować i dostrzec własne ograniczenia.
4 komentarze:

Waniliowe Czytadła pisze...

przeczytałabym chętnie

Taki jest świat pisze...

Coś dla mnie :)

Karriba pisze...

Myślę, że to może być ciekawa lektura :)

Miłośniczka Książek pisze...

boję się poradników, więc nie wiem, czy to dla mnie :P

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review