wtorek, 4 grudnia 2012

"Srebrna dziewczyna" Elin Hilderbrand

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:33

tłumaczenie: Jakubowska Alina
tytuł oryginału: Silver Girl
wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: lipiec 2012
ISBN: 9788377993750
liczba stron: 464
kategoria: literatura współczesna
ocena5/6

Bywają takie chwile, kiedy mam po prostu dość przygód , trupów w szafie, ucieczek i pogoni za zabójcą. Bywają chwilę, gdy szukam czegoś lekkiego, o niezbyt wyimaginowanej fabule i z skomplikowanym i trudnym do przełknięcia językiem . Szukam czegoś przy czym odpocznie i się wyciszę, a przyjemność z czytania również będzie, jak przy ukochanym gatunku literackim . Czy tak się stało tym razem?

Główną bohaterka powieści jest Meredith Dellinn, która do tej pory byłą szczęśliwą, żyjącą w dobrobycie mężatką. Jej idelny świat wali się, gdy na światło dzienne wychodzą finansowe machlojki jej męża. Wszyscy odwracają się do małżeństwa plecami, a Meredith w przerażeniu opuszcza Nowy Jork i skrywa się u przyjaciółki, w domku, na uroczej wyspie Nantucket. Bohaterka próbuje się podnieść , by na nowo móc spojrzeć w lutro z uśmiechem na ustach. Czy to jej się uda?

Chciałam lekkiej pozycji, to ją dostałam. Mój umysł idealnie się odpreżył, a zmysłowe i bajeczny opis wyspiarskich krajobrazów pobudził moją wyobraźnie. Podobała mi kreacja bohaterów. Byli oni prości w budowie charakterystycznej, lecz każdy jednoczęsnie inny i na tyle ciekawy, by nie nudziła się i nie chciała rzucić książką w kąt. Języch książki nie jest skomplikowany, jest spójny i harmonijny. O takich książkach , gdzie miłość pzreplata się z ludzkimi bolączkami wiele napisac nie można, gdyż nie ejst to wyrafinowana pozycja. Ale na tyle przyjemna , bym mogła ją polecić takim jak ja- szukających czegoś innego , niż to co kręci nas najbardziej, ale i tym, którzy bardzo lubią takie kobiece lektury.

Warto wspomnieć, że wyspa Nantucket itnieje. To tam właśnie żyje i tworzy sama autorka, czyli jest kolejny plus jej książki. Cała sceneria jest autentyczna, klimat , obyczajowość mieszkańców opisane realnie, bez upiększeń. Elin Hilderbrand na swoim koncie ma również inne kobiecie powieści . Takie jak: "Blue Bistro", "Piasek w butach"oraz "Powrót na wyspę".

8 komentarze:

Miłośniczka Książek pisze...

Może kiedyś. Jeśli również nabiorę ochoty na coś lekkiego i niezobowiązującego :)

Waniliowe Czytadła pisze...

Lubię takie lekkusze, więc pewnie kiedyś i na tę się skuszę :D

toska82 pisze...

Sama bym się na taką wyspę przeniosła ;)

Unknown pisze...

Myślę że w jakiś wieczór, chętnie wybiorę się na tę wyspę.

Taki jest świat pisze...

Kusząca propozycja :)

karkam pisze...

Ja również mam ochotę na coś lżejszego, a ta książka zapowiada się doskonale :) Cieszę się, że trafiłam na recenzję "Srebrnej dziewczyny".

BlackRose pisze...

Mam tak samo jak Ty, od czasu do czasu lubię sięgnąć po coś lżejszego niż kryminały. Książka wydaje się ciekawa. Kto wie, może kiedyś ją przeczytam :)

Tirindeth pisze...

O, skoro jest autentycznie i realistycznie, to jestem na tak, chętnie sięgnę po tę książkę :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review