sobota, 23 lutego 2013

Karkam pytała....

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:49


Do zabawy zaprosiła mnie Karkam jakiś czas temu, a  w natłoku zimowych wrażeń zupełnie zapomniałam, że mam post do opublikowania. Więc czynię to dziś....

 1. Za jaką książkę pozwoliłabyś sobie uciąć palec (lub chociaż wyrwać parę włosów)?

Hmmm...  Szczerze nie mam pojęcia. Siedzę i myślę, że chyba nie ma takiej książki. Mam oczywiście swoje ukochane, które nikomu nie oddam nawet za cały chochlikowy skarb z końca tęczy. Czemu? Bo włosów mam już i tak zdecydowanie za mało, a paluszki są mi potrzebne do przerzucania kolejnych stron nowych powieści.

 2. Czym jest dla Ciebie czytanie?

Czytanie jest sposobem na życie. Sposobem na opóźnienie procesu zaniku szarych komórek. Sposobem na zaspokojenie wiecznego głodu wiedzy, myśli światopoglądowych, przeżyć i tej całej magii, która jest tak krucha, ulotna, ale w swej prostocie niewiarygodnie istotna.

 3. Kto jest dla Ciebie wzorem do naśladowania?

Tu odpowiedź będzie bardzo krótka. Nie ma takiej osobości. Nie mam wzorca, który w całości swej postawy odpowiadałby mi. Chciałabym połączyć kilka cech wielu osób w jedną całość. I tak m.in. chciałabym mieć poczucie humoru jak Maria Czubaszek, zdolność racjonalnego myślenia jak prof. Środa itp.

 4. Gdzie chciałabyś dożyć swoich ostatnich chwil? Jest jakieś wyjątkowe miejsce na świecie?

Bardzo trudne pytanie, gdyż nie lubię myśleć o śmierci. Bardzo się jej boję i na samą myśl o starości oraz upływającym czasie czuję panikę .

 5. Kto jest Twoim ulubionym bohaterem książkowym?

Jest ich trochę i każdy jest inny i niepowtarzalny.

 6. Gdy widzisz kałużę, to: omijasz ją czy skaczesz w sam jej środek?

Zawsze przechodzę przez kałuże. Zostało mi tak z dzieciństwa. Nie raz mi mama uszy natarła za to, że  nowe buty w kałuży moczę i nie tylko , bo plecaki zaczepiających kolegów tez się zdarzało. A, że mama pracowała  w mojej podstawówce, to byłam na wiecznym widoku.

7. Jak układasz książki na półkach? Według wielkości, alfabetycznie czy seriami?

Ani tak, ani tak. Serii nie ma prawie wcale (wyjątek stanowią tylko nieliczne np. książki Katarzyny Michalak). Musi naprawdę mnie najść ochota na tasowanie książek. Zazwyczaj przeczytam i układam . Choć po zastanowieniu i spojrzeniu na półki skłaniam się ku układaniu wg wielkości.

 8. Jesteś domatorką, czy wolisz biegać po świeżym powietrzu?

Jestem zdecydowanie domatorką. Zimą najlepiej wcale bym nie wyszła z domu. Gdy mocno grzeję również (nie znoszę upałów, moja skóra wtedy cierpi). Trochę mój siedzący tryb życia zmieniło macierzyństwo . Nawet jakbym np. chciała jeździć na rowerze, to przypuszczam ,że na naszej drodze już dawno zabiłyby mnie Biedronki.

9. Koty, czy psy? 

Mam psa i kota, ale zdecydowanie bardziej kocham koty. Kociaki mruczą, łaszą się, grzeją korzonki, nie budzą o 5 rano na siku, nie przegryzają kabli od komputera. Same plusy. Już nie mogę się doczekać kiedy moja Kicia będzie miała małe kociątka.Mój synem marzy o Puszku:)

10. Która pora roku, jest Twoją ulubioną?

Bardzo lubię późną wiosnę. Gdy temperatura wzrasta stopniowo, poranki są jasne i rześkie. W powietrzu czuć zapach pąków owocowych drzewek, zapach trawy i można się wsłuchać świergotu ptaszków. Lubię także wczesną jesień. Gdy liście drzew robią się zółte, czerwone (ale nie zgniłe ). Wieje lekki wietrzyk, ale jest na tyle ciepło, by chodzić tylko w lekkim sweterku.  

11. A teraz zdradź nam swój numer konta bankowego i hasło! Hmmm, żartuję! Oczywiście, jeśli masz ochotę... Na serio? Napisz proszę, czy lubisz bujać w obłokach.

Numer konta bym podała, ale po co komu, jak tam tylko debet. Choć jakby ktoś chciał płacić za mnie kredyt hipoteczny, to bez chwili wahania podam:)

Co do bujania w obłokach. To, jedynie bujanie, to tylko na hamaku. Jestem realistką i to ostatnimi czasy okropną. Już tyle marzeń mi się nie spełniło, tyle nie zrealizowanych planów, że za bujanie w obłokach podziękuję.3 komentarze:

karkam pisze...

Kochana, to jedne z najciekawszych odpowiedzi, jakie udzielono na moje pytania! Wykazałaś się poczuciem humoru i odnalazłam w Tobie bratnią duszę :) Mogłabym podpisać się pod każdą Twoją odpowiedzią, szczególnie dotyczącą ulubionej pory roku.

Diana Bibliofilka pisze...

Też bardzo lubię wczesną jesień ;)

figlarneczytanie.pl pisze...

Cieszę się i bardzo dziękuję za zaproszenie do wypowiedzenia kilku słów o mnie samej. Jestem gadułą, więc każda forma "popgadania" jest kojąca dla mnie.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review