piątek, 8 marca 2013

Co nowego na liście zakupów.

Autor: figlarneczytanie.pl o 01:19

W niewyjaśnionych okolicznościach znika dwunastoletnia Alyssa Merrimon. Jej brat bliźniak Johnny nie potrafi się z tym pogodzić i nawet po upływie roku nie zaprzestaje poszukiwań w przekonaniu, że jego siostra wciąż żyje i przebywa gdzieś w pobliżu. Nad chłopcem czuwa, zmagając się jednocześnie z własnymi demonami, Clyde Hunt, oficer policji, który od roku prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia Alyssy, nawet gdy rozpada się jego małżeństwo, a kariera zawodowa wisi na włosku. Kiedy obaj odkrywają prawdę, okazuje się ona bardziej mroczna i przerażająca, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić.


 Często zbrodnie popełniają ci, których najmocniej kochamy... W powieści "Dziecięce koszmary" Lisa Gardner pisze o splecionych losach trzech kobiet, mrocznych rodzinnych tajemnicach i niezwykłej sile więzów krwi. To już czwarty tom z bestsellerowej serii o przygodach D. D. Warren. Tym razem pani sierżant zmierzy się z jedną z najbardziej poruszających spraw w swojej karierze.

W pewien gorący, sierpniowy dzień w robotniczej dzielnicy Bostonu dochodzi do brutalnego morderstwa. Ginie czworo członków rodziny. Podejrzenie pada na ojca i męża, który w stanie śpiączki trafia na oddział intensywnej terapii. Wszelkie dowody wskazują na to, że próbował popełnić samobójstwo. Jednak wezwana na miejsce zbrodni sierżant D. D. Warren jest pewna, że sprawa okaże się znacznie bardziej skomplikowana, niż się na pierwszy rzut oka wydaje...
Chiny, rok 1281. Armia mongolskiego chana próbuje zdobyć warowne miasto. Agresorzy posiadają niezwykłą, przerażającą broń... Birmingham, czasy współczesne. Brytyjski historyk zajmuje się manuskryptem rzucającym zupełnie nowe światło na wyprawę Marco Polo. Czego dowiedział się o słynnym podróżniku, który jako jeden z pierwszych dotarł do Państwa Środka? Komu mogłoby zależeć, by te informacje nigdy nie zostały ujawnione? Takie pytania pojawiają się, gdy ciało naukowca zostaje wyłowione z morza... Granica Bangladeszu i Birmy. Córka szwajcarskiego finansisty znika bez wieści w dżungli. Zadanie odnalezienia zaginionej powierzone zostaje Juanowi Cabrillo i załodze "Oregona". Poszukiwania prowadzą od wilgotnych lasów w birmańskich górach, przez nieczynną platformę wiertniczą u wybrzeży Brunei, po kręte tunele francuskiej kopalni soli... Czy uda się rozwiązać zagadkę sprzed wieków, która wykorzystana przez szaleńca mogłaby stać się największym zagrożeniem, z jakim kiedykolwiek zetknęła się Ameryka?


Japoński statek towarowy przemierza wschodni Atlantyk w pobliżu Azorów i nagle staje w płomieniach. Łódź piratów płynie w jego stronę, by wykorzystać katastrofę, i niespodziewanie eksploduje. Czy ma to związek z porwaniem słynnego naukowca w Genewie? Z ucieczką tajemniczego Rosjanina z kraju sześćdziesiąt lat temu? Z odkryciem niezwykłego podwodnego cmentarzyska statków i samolotów na dnie morza? Kurt Austin zaczyna badać tę sprawę i odkrywa przerażający projekt produkcji broni o niemal mitycznej mocy i zuchwały plan niewyobrażalnego szantażu wobec światowych mocarstw....


Mroczne rodzinne tajemnice, zemsta dokonana z zimną krwią, zbrodnia - być może doskonała... "Czerwień grzechu" to przejmujący thriller znanej amerykańskiej pisarki, laureatki nagrody imienia Agathy Christie. Inspektor Scotland Yardu, Thomas Lynley, pogrążony jest w głębokiej żałobie. Jego ciężarna żona Helen została brutalnie zamordowana. Zdruzgotany detektyw oddaje policyjną odznakę. Spacerując samotnie po skalistym wybrzeżu Kornwalii, bezskutecznie próbuje zapomnieć o niedawnej tragedii. Czterdziestego trzeciego dnia swojej wędrówki znajduje ciało młodego mężczyzny leżące u podnóża klifu. Czy był to tragiczny wypadek podczas wspinaczki? Instynkt i doświadczenie podpowiadają inspektorowi, że zwłokom należy przyjrzeć się dokładniej. Rzeczywiście, są ślady, że ktoś majstrował przy uprzęży. Lynley mimo woli zostaje wciągnięty w śledztwo, początkowo jako świadek i... pierwszy podejrzany. Relacje między mieszkańcami pobliskiego miasteczka, będącego mekką surferów, szybko okazują się bardzo zawiłe, a z czasem na jaw wychodzą dawne konflikty, pretensje i pilnie strzeżone sekrety. Czy Lynleyowi uda się uporać z upiorami przeszłości i rozwikłać zagadkę zabójstwa?

Sami widzicie, co przytargane, ale taki nastrój:) Niedługo je przeczytam i oczywiście podzielę się z Wami wrażeniami.


2 komentarze:

Unknown pisze...

To życzę miłej lektury i czekam na recenzje:)

Taki jest świat pisze...

Cusslera uwielbiam :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review