poniedziałek, 4 marca 2013

"Gang" Artur Górski

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:13


wydawnictwo: G+J
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788377782149
liczba stron: 132
kategoria: literatura faktu
ocena:4/6
 Artur Górski - dziennikarz, pisarz, redaktor naczelny "Focusa Śledczego", znany także jako ekspert polsatowskiej "Interwencji" . Autor kilkunastu powieści kryminalnych i sensacyjnych, a także ksiązki reporterskiej "Świat tajnych służb". A ostatnio wydał niewielkich rozmiarów książkę z gatunku literatury faktu pt. "Gang".

A o czym jest ta książka? Początkowo miała to być historia przedstawiająca karierę przestępczą Janusza Cz. Janusz Cz. jest byłym świadkiem koronnym. Stracił ten status jak udowodniono mu podwójne morderstwo we Wólce Węglowej.

Ponoć wtedy Janusz Cz. wraz  kompanami zamordowali parę, która przywłaszczyła sobie ich "brudne" pieniądze. Janusz Cz. stracił status świadka koronnego i został skazany na pobyt w więzieniu. Do dnia obecnego utrzymuje, że jest niewinny.

Artur Górski spotkał się z osadzonym w więzieniu i spisał jego koniugacje ze półświatkiem. Ale to nie jest spowiedź, a opisanie genezy rozłamu, a w późniejszych czasach ostrej rywalizacji (na śmierć i życie) Pruszkowa na Pruszków i młody Wołomin.

Autor przedstawia mechanizmy działania przestępców, ich brutalne porachunki, ich rozboje , a nawet zabójstwa. Zabójstwa zbója z przeciwnej grupy przestępczej , ale także eliminacje niewygodnych świadków.

Jest to typowy reportaż. Czytelnik dowiaduje się kto i na czym zarabiał. Zatrważające są wyniki wielogodzinnych prac nad tą książką. Człowiek żyje sobie spokojnie, a gdzieś tam w lesie rozgrywają się dantejskie sceny.

Pozycja jest ciekawa, choć trochę krótka, bo ta mafijna historia jest głęboka i szeroka.

Książkę kupicie w sklepie internetowym

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review