środa, 24 maja 2017

"Recepta na miłość" Barbara O'Neal

Autor: figlarneczytanie.pl o 02:51

tłumaczenie: Agnieszka Kuc
tytuł oryginału: How to Bake a Perfect Life
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: luty 2013 (data przybliżona)
ISBN: 978-83-08-05060-6
kategoria: literatura piękna
ocena: 5/6

RECEPTA NA MIŁOŚĆ:Kilogram cierpliwości, duża łyżka poczucia humoru, serdeczność i otwartość- według uznania; dosłodzić do smaku.

ILOŚĆ PORCJI:Bez obaw, wystarczy dla wszystkich. 

Na mojej liście książek, które chciałabym przeczytać znajduje się powieść pt."Jak znaleźć przepis na szczęście" autorstwa amerykańskiej pisarki Barbary O'Neal.Barbara O'Neal urodziła się 1969 roku. Jest ona amerykańską pisarką. Jest autorką licznych bestsellerów z gatunku powieści obyczajowej, jak i romansów. Jej wielką pasją jest gotowanie. Przez 10 lat była związana z branżą gastronomiczną. Oprócz gotowania kocha ona zwierzęta i górskie wędrówki. Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o pisarce jest to możliwe na stronie www.barbaraoneal.com.

Jak już wyżej wspomniałam miałam w planach inny tytuł pisarki, ale jako pierwsza wpadła mnie w ręce powieść bardzo ciepła i niezwykła nosząca tytuł "Recepta na miłość". Już sam tytuł kojarzy się z gotowaniem . Czy ta powieść jest o smakołykach?
Troszeczkę tak, gdyż pisarka w treść fabuły wplata przepisy na smakowite wypieki, ale głównym wątkiem jest historia czterdziestoletniej Ramony. Ramona Gallagher prowadzi piekarnie i jest znana z niepowtarzalnie wyśmienitych wypieków. Ramona wiele przeszła w życiu. Jako piętnastolatka zaszła w ciąże i powiła córkę Sophie. 
Teraz nadszedł czas, gdy córka ma już swoją rodzinę, ale to nie znaczy, że bohaterka wiedzie spokojny tryb życia. Kłopoty nie omijają kobiety. Interes idzie nie najlepiej, i Ramonie grozi bankructwo. Do tego zięć - mąż Sophie, który jako żołnierz przebywa na misji w Afganistanie ulega poważnemu wypadkowi. Sophie udaje się do NIemiec, by tam wesprzeć męża i prosi matkę o sprawowanie opieki nad trzynastoletnią Katie- córką zięcia z poprzedniego małżeństwa...
Jak dojrzała kobieta dogada się z nastolatką? Czy Ramona upora się z kłopotami finansowymi, a może się zakocha?

Cudownie jest przeczytać taką powieść jak ta.Jest ona napisana lekkim, barwnym i tak giętkim językiem, że czas przy niej płynnie niezwykle szybko, a jednocześnie opowiada o istotnych sprawach w życiu każdej kobiety. Jest to ciepła opowieść I(wbrew tytułowi) nie głównie o miłość kobiety i mężczyzny, ale o miłości matczynej, siostrzanej itp. Dopiero podobne doświadczenie życiowe tej poprzedniej pozwala zrozumieć postępowania i postrzegania świata tej kolejnej kobiety.

Bohaterek nie da się nie lubić. Są one nakreślone tak realistycznie, że można się z nimi idealnie identyfikować. Wielkim plusem tej lektury jest fakt, że nie jest to kolejny typowy romans. Tu relacje damsko-męskie są zaledwie ułamkiem całej historii. 
Akcja zmierza do celu swoim tempem. Kolejne wątki wałęsają się po stronach książki powoli, spokojnie zmierzając do celu.
"Recepta na miłość" jest pozycją z gatunku literatury kobiecej, ale takiej,  która nas wzruszy , ale i rozbawi i o to chyba chodzi w dobrych książka. Chodzi o emocje i je dostałam.9 komentarze:

Ola pisze...

Taka "recepta na depresję";)

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

"Recepta na miłość" wydaje się interesującą powieścią, godną uwagi. Muszę rozejrzeć się za nią. :)

Unknown pisze...

Bardzo sympatyczna książka. Dobrze się czyta, jest ciepła, radosna, rodzinna:)

Taki jest świat pisze...

Kusząca recenzja :)

karkam pisze...

Myślę, że to będzie świetna książka na tę chwilę - na zewnątrz ciemno i zimno, przydałaby mi się ciepła powieść :)

AnnRK pisze...

Przydałaby mi się jakaś fajna, ciepła historia do przeczytania. :)

Aneta Wojtiuk pisze...

O tak, zgadzam się, że nie jest to kolejny typowy romans. Owszem, taki wątek się pojawia, ale nie jest dominujący. To powieść o życiu wielu osób, które wzajemnie się przeplata. Wywarła na mnie bardzo miłe wrażenie ;)

Unknown pisze...

To chyba coś dla mnie :)

Zaczytana mama, czyli ex libris Marty pisze...

już sama okładka przyciągła moja uwagę, a twoja recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto przeczytać tę powieść :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review