poniedziałek, 18 marca 2013

"Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi"

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:45

wydawnictwo: Sensus, Helion
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788324663484
liczba stron: 248
kategoria: zdrowie
0cena 4/6
  Choć zima jeszcze trwa to wiosna już jej depcze po piętach. Niestety mimo tego, że niedługo nadejdzie wiosna, to skutki zimy są nadal odczuwalne, a często powiedziałabym- widoczne.  Jak co roku, gdy słoneczko przygrzewa, to porzucamy zimowe , obszerne ubrania i często trzeba się zmierzyć z zimowym tłuszczykiem. W takiej sytuacji idą diety w ruch.

W dietach można wybierać i przebierać. Ich różnorodność wprawia o zawrót głowy. Mnie zabieg odchudzania nie jest obcy. Szczególnie my kobiety chcemy wyglądać i czuć się dobrze. Słyszałam o odchudzaniu się zgodnie z własną grupą krwi, ale nic na ten temat nie wiedziałam . Postanowiłam to zmienić.
Ostatnio miałam okazję poszerzyć wiedzę w tym temacie poprzez poradnik noszący tytuł " Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi". Poradnik ten jest napisany przez dwie Polki - Dorota Augustyniak-Madejska oraz Bożena Biernot.
Jak podkreślają autorki , napisały ten poradnik i zebrały wiedzę odnośnie charakterystyki poszczególnych grup krwi z potrzeby serca, gdyż same wielokrotnie zmagały się z nadprogramowymi kilogramami.
 W książce tej czytelnik przeczyta, że autorki doskonale rozumieją odchudzających się ludzi. Rozumieją ich zabiegi, wątpliwości i potknięcia.  Przekonują, że jeśli chcemy naprawdę schudnąć musimy wziąć pod baczną lupę kilka faktów, jak chociażby nasze geny dziedziczone po przodkach. Osoba na diecie musi zadbać nie tylko o ciało i duszę, a to będzie już połowa ku ładniejszej figury.

W poradniku znajdziemy cześć, gdzie przedstawiono skrupulatną analizę pod względem "spożywczym" nasze grupy krwi. Ja o swojej , czyli A dowiedziałam się, wielu ciekawych i wciągająco prawdziwych informacji. Ciekawa jestem, czy jakbym się zastosowała do zawartych w poradniku rad, to czy moje samopoczucie , by się gwałtownie poprawiło. 

Co mi się bardzo podoba, to fakt , iż znalazłam jadłospis dziesięciodniowy i nie tylko  suchymi nazwami potraw, ale z konkretnymi, normalnymi przepisami na dania z ogólnodostępnych produktów oraz bardzo obszerną tabelę o kaloryczności danych składników odżywczych.

Uważam , że jest to ciekawa pozycja. Nawet jeśli nie musimy, lub nie lubimy diet, warto się czegoś nowego dowiedzieć.

Zapraszam do wyzwania POLACY NIE GĘSI..

1 komentarze:

Meg Sheti pisze...

Nie jestem jakoś przekonana do tych wszystkich diet zgodnie z grupą krwi.. Podobno osoby z grupą krwi 0 są mięsożerni, a ja od 8 lat mięsa w ustach nie miałam ; p

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review