czwartek, 21 marca 2013

"Uwodzicielska mowa ciała. Oczaruj, zdobądź i zatrzymaj faceta"

Autor: figlarneczytanie.pl o 00:59
tłumaczenie: Olga Kwiecień-Maniewska
tytuł oryginału: The Body Language of Dating: Read His Signals, Send Your Own, and Get the Guy
kategoria: poradniki
ocena: 5/6


Jak w każdym miesiącu staram się przeczytać książki z różnych gatunków, teraz przyszła kolej na poradnik "Uwodzicielska mowa ciała. Oczaruj, zdobądź i zatrzymaj faceta"  Przyznam, że to pierwszy cżłon tytułu zwrócił moją uwagę , ze względu, że komunikacja niewerbalna znajduje się w moim kręgu zainteresowań.

Autorką poradniki jest amerykańska specjalistka od mowy ciała. Współpracowała z kanałem Fok News. Występowała  między innymi w takich programach jak Goog morning America, Today, Inside Edition i Ekstra. Pisze felietony do New York Times, Cosmopolitan, USA Today, Glamour, Time oraz Wall Street journal. Jest autorką książek Potęga mowy ciała, Jak odnaleźć zawodowy i towarzyski sukces oraz Potęga perswazyjnej komunikacji.

W swojej najnowszej książce, którą chciałabym Wam przedstawić Tonya Reiman skupia się na zachowaniu kobiety w jej relacjach damsko- męskich. A konkretnie na sygnałach niewerbalnych jakie kobiety ale i mężczyźni wysyłają wysyłają.

W dosyć obszernych rozdziałach autorka skupia się na wielu kwestiach, np. wykazuje jak bardzo różni się budowa mózgu kobiety od mężczyzny, co wpływa na wszystkie nasze czynności życiowe, nasze preferencje, gusta i zachowania.  Podaje przykłady na konkretnych parach, jak róznice w takiej budowie mózgu wpływają na postrzeganie, rozumienie świata ,a  co za tym idzie ma decydujący wpływ na trwałość i jakość związku. Duża cześć tej pozycji pisarka poświęca genezie i anatomii ludzkiego ciała. Opisuje , jak proces ewolucji ukształtował płeć i dlaczego my preferujemy przystojnych , inteligentnych mężczyzn, by znaleść jak najlepsze geny dla naszego potomstwa, a mężczyźni patrzą bardziej cieleśnie na ciało potencjalnej wybranki. Wiadomo mężczyzna szuka także najlepszej partnerki do prokreacji, tyle ,że sugeruje się zupełnie innymi przesłankami w tym temacie. 
Kolejną sporą część lektury to opisy komunikacji niewerbalnej. Jak się mamy zachowywać, wyglądać , by zwrócić na siebie uwagę obiektu westchnień, ale także na co my kobiety musimy patrzeć , by nie wpaść w pułapkę cwaniaczka i podrywacza.
Co jest bardzo interesujące, to to, że autorka zamieściła w swoim poradniku wiele zdjęć (czarno-białę), które wizualnie mają czytelnikowi przekazać wiedzę. Są również przykłady sytuacji w jakich możemy się znaleźć. Wskazuje na istotną rolę dobierania garderowy, kolorystyki, która może sygnalizować nasze zamiary.

Temat niewerbalnego komunikowania jest bardzo obszerny i widać doświadczenie autorki w tym temacie. Nie jest to tylko książka dla kobiet, które mają za cel znalezienie faceta, ale jest to fajne źródło psychologiczne, pozwalające na przyjrzenie się nam z boku.

Książkę kupicie na stronie SENSUS.PL

7 komentarze:

Daria pisze...

Ja już mam swojego wybranka więc taki poradnik jest nie dla mnie. Ale dla samotnych, szukających to bardzo fajna książka :)

Anonimowy pisze...

może jakiejś babce, która nikogo nie ma taka pozycja się przyda, chociaż ja wierzę tylko w przypadki ;)

karkam pisze...

Ja również mam za sobą etap uwodzenia, ale zgadzam się z Milanową, osoby samotne mogą ucieszyć się z tej książki :)

Scarlett pisze...

Bardzo interesująca tematyka! Książka mnie zaciekawiła, bo zaprezentowała wszystko od bardziej naukowego aspekty - jak budowa mózgu przykładowo.

Ola pisze...

Całkiem ciekawy temat, żeby tak panowie jeszcze chcieli się edukować, żeby prawidłowo te nasze intencje odczytywać!

Meg Sheti pisze...

Tematyka niezła, pewnie wiele ciekawych rzeczy tam można znaleźć :D

Taki jest świat pisze...

Podobno wiedzy nigdy nie za dużo ;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review