sobota, 27 kwietnia 2013

"Księga związków, podrywu i seksu dla kobiet."

Autor: figlarneczytanie.pl o 04:53


seria/cykl wydawniczy: Sensus Kobieta
wydawnictwo: HELION
data wydania: 21 stycznia 2013
ISBN: 9788324636389
liczba stron: 280
kategoria: poradniki
ocena: 5/6

My kobiety często powtarzamy " z mężczyzną źle, bez  niego jeszcze gorzej". Więc jak to naprawdę jest?
Jak to się dzieję, że kobieta i mężczyzna, istoty, które różnią się budową ciała, mózgu, zainteresowaniami, cechami charakteru , a tak do siebie ciągną ? I , co należy zrobić, aby kobieta przyciągała, rozumiała i tworzyła udaną relację z mężczyzną? Tego wszystkiego dowiecie się z poradnika , a raczej z opisu charakterystyki, podejścia do życia, związku i relacji damsko- męskich  dwóch panów - Krzysztofa Króla oraz Jana Gajosa.

Panowie swoim poradnikiem pragnęli przybliżyć paniom sylwetki (w każdym wymiarze , nie tylko fizycznym oczywiście) mężczyzn, którzy już z nami są, ale i tych , którzy mogą być potencjalnym kandydatem na naszego partnera, męża, przyjaciela czy ojca naszych dzieci.

Pierwsze rozdziały są standardową wiedzą, którą każda kobieta zna. Czyli, że mężczyźni są wzrokowcami, podziwiają i zwracają szczególną uwagę na kobiecy wygląd, jej krągłości, mowę ciała i pewność siebie. Autorzy dają dobre rady kobietą , co robić, zmienić, by zaczęli nami się interesować panowie. Jako feministce trochę mnie irytowała ta część, bo czyż trzeba "namawiać" kobietę m.in. do operacji plastycznych, by zadowolić oczy typowych samców?

Ale im dalej brnęłam w lekturę tym coraz bardziej mnie się podobała, a nawet śmieszyła. Tak , tak śmieszyła, bo autorzy dalej poruszali tematy bardzo życiowe, ale czynili to zabawnym, prostym i pełnym humoru stylem.
Panie, które będą czytały ten poradnik mogą się dowiedzieć np. czemu mężczyźni chodzą samotnie do toalety, kiedy my kobiety często chodzimy z koleżanką, bądź idziemy same, a wychodzimy z nową znajomą. Dowiemy się również , że gdy kobieta uwielbia robić zakupy i często po zakupowym maratonie nic do domu nie przyniesie, ale czuje się świetnie i zrelaksowana, a mężczyźni są umordowani, poirytowani i mają już wszystkiego dość. Ale czemu tak jest? Bo mózg mężczyzn jest nastawiony na proces tunelowy, czyli mężczyzna nie ogarnia powierzchni sklepu i rozstawienia produktów. Przyznacie, że faceci zazwyczaj wysłani po zakupy biorą  co im się w oczy rzuci i często zapominają o tych sprawunkach, o które ich prosiliśmy. Faceci widzą tylko to, co jest po linii prostej- pkt. A -pkt. B.

A może chcecie może wiedzieć czemu panowie potrafią zapamiętać mnóstwo sprośnych kawałów, a nie potrafią zapamiętać daty naszych urodzin? Albo dlaczego uwielbiają bekać?

Król jak i Gajos moim zdaniem bardzo trafnie opisali facetów, ale w końcu opisywali siebie, bo kto zna lepiej naturę mężczyzny niż on sam. Ile razy słyszałam od męża ile można rozmawiać przez telefon ? I dokładnie tym się również różnimy . Kobiety wg naukowych badań mają w mózgu kilka miejsc odpowiedzialnych za mowę. Mamy lepiej wykształcone połączenia między półkulami, gdzie mężczyźni mają tylko jeden punkt , który odpowiada za ich słownictwo i elokwencje. My kobiety możemy słuchać, pisać, rozmawiać i jeszcze oglądać , a mężczyzna jest jednozadaniowy w jednym momencie, więc drogie panie trochę wyrozumiałości, gdy panowie np. czytają gazetę i na nasze "gadanie" się wyłączają. Taki test zrobiłam na moim synu. Idąc ulicą i pijąc soczek idzie wolniej, trzeba go "poganiać" itp.

Fajnym zagadnieniem jest sposób na rozładowanie stresu przez obie płcie. Zestresowani panowie częściej piją alkohol albo najeżdżają inne kraje. Zestresowane kobiety jedzą czekoladę i najeżdżają centra handlowe. Pod wpływem presji panie gadają o czymkolwiek, a panowie działają , nie myśląc o tym , co robią. Właśnie dlatego ponad 90% więźniów to faceci, a ponad 90% osób korzystających z psychologów to kobiety.

Pozycja to także porady odnośnie naszej fizyczności , metod seksualnych i opisy tego, co mężczyźni lubią w łóżku, ale to już temat na inną historię. Zaciekawieni? Poczytajcie sobie. Pobawcie się, uśmiechnijcie i zrozumcie trochę lepiej ten dziwny, nieznany i nieprzewidywalny męski świat.

Książkę kupicie na stronie SENSUS

Zapraszam do wyzwania POLACY NIE GĘSI oraz Z LITERĄ W TLE

6 komentarze:

Franca pisze...

Świetna recenzja, uśmiałam się:). Ja też ostatnio dowiedziałam się, że jestem feministką więc podejrzewam, że treść książki raczej nie przypadnie mi do gustu, chyba, że jako dobry dowcip:)

Wioleta Sadowska pisze...

Zwróciłam właśnie uwagę na tę pozycję. Mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać.

hhhh pisze...

Nie jest to ksiązka dla mnie. Po pierwsze, nie lubię uogólnień, które w takich poradnikach są wręcz regułą. No i czy nie lepiej po prostu pogadać ze swoim facetem o tym, co lubi w łóżku, niż czerpać wiedzę z takich pseudoporadników? ;)

figlarneczytanie.pl pisze...

O gadaniu o seksie też jest i to sporo. Autorzy zaprzeczają jakoby mężczyźni unikali takich rozmów ze swoimi kobietami. Mnie najbardziej odpowiadały wymienione różnice między płciami.

Simon pisze...

Raczej nie dla mnie :)

wloczykijka6 pisze...

W sumie takie maglowanie ,,różnice oraz podobieństwa między kobietami i mężczyznami pokazane z przymróżeniem oka" już od jakiegoś czasu pojawia się regularnie. A to w gazetach, programach tv itd. Takie gadanie może to trochę zmęczyć...nawet kobiety, które przecież (podobno) mogą słuchać i rozmawiać godzinami ;) Jednak Twoja recenzja zaciekawiła mnie do książki i jak zauważę w bibliotece to wypożyczę.

Przy okazji polecam film z ,,Rozmowy z innymi kobietami" właśnie o tej tematyce.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review