czwartek, 4 kwietnia 2013

Seria czytam sobie.

Autor: figlarneczytanie.pl o 02:48

Umiejętność czytania człowiek, a tym bardziej dziecko nabiera w procesie edukacji. Umiejętność ta jest potrzebna, aby była możliwa zrozumiała komunikacja poprzez słowo pisane.
Naukowe podejście do nauki czytania jest różne. NIektórzy twierdzą ,że ważne jest zapoznawanie dziecka z budową wyrazów bez wnikania w treść , inni uważają wręcz przeciwnie.

Choć sporów co do procesu edukacji czytania jest mnóstwo, to wszyscy zgadzają się w jednej kwestii. Otóż jest to moment, kiedy należy dziecko wdrażać w świat słowa pisanego. Ten moment to - jak najwcześniej. 

Nie ukrywam, że chciałabym, by moje dzieciaki szybko nauczyły się czytać jak najszybciej. Amelka niedługo pójdzie do szkoły i jestem świadoma, że ta umiejętność już by się jej przydała. Dlatego z największą przyjemnością sięgnęłam po serię " Czytam sobie", która składa się z trzech książeczek, które z trzech etatów co do trudności. 
Każda z historii jest napisana prze z wybitnych polskich pisarzy dla dzieci, a nad ilustracjami czuwali bardzo zdolni rysownicy. Moglibyście powiedzieć , że takich książek jest wiele i te niby czym się wyróżniają? Otóż te są bardzo ciekawie skonstruowane. Duża czcionka, historia prosta , zrozumiałą i poruszająca ciekawe tematy (nawet te straszne dla dzieci, ale na wesoło) Zdania są krótkie i napisane przy użyciu 23 podstawowych głosek. Ciekawostką jest zamieszczenie ramki z podziałem prostych wyrazów na głoski, a w trzeciej części cyklu jest słowniczek na ostatnich stronach książki z objaśnieniem , co znaczą trudnejsze, być może jeszcze nieznane słowa.

 I jeden taki zestaw prezentuje poniżej.


seria/cykl wydawniczy: Czytam sobie tom 1
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788323760450
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Autorka Zofia Stanecka stworzyła postać trolla Alojzego. Ten sympatyczny stworek , który patrzy na czytelnika z okładki ma swój ulubiony kocyk . Ale to nie jest byle jaki kocyk, ten kocyk jest psotny.  Kocyk się porusza i Alojzy próbuje dowiedzieć dlaczego......

seria/cykl wydawniczy: Czytam sobie tom 2
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788323760467
liczba stron: 48
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Ponury , deszczowy dzień. Pod dom dziewczynki o imieniu Daria podjeżdża cyrkowy samochód i wyrzuca pod drzwi jej domu walizkę. Daria zagląda.....a tam...... zwoje papierów. A na nich dziwna treść :  O-kro-re-ple-ty  o-z-re-ga-ty-lare-re-ty-ty”, zamienia zwykły deszcz w galaretę. A to: „No-ka-sy ba-no-no-sy-sy” jest jeszcze gorsze, bo zamiast nosa sterczy ci na środku twarzy kabanos. Dzieją się czary....


seria/cykl wydawniczy: Czytam sobie tom 3
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 2013 (data przybliżona)
ISBN: 9788323760481
liczba stron: 72
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa

Pewnego dnia do domu Patryka przybywa kurier z przesyłką od tajemniczej firmy. Otwarcie przez chłopca przesyłki oznacza wciągniecie przerażającej historii. Spotyka on panią bez ciała, zastanawia się , gdzie zniknęli jego sąsiedzi i zmaga się z tajemniczym kocurem...

ZA KSIĄŻKI DZIĘKUJĘ 


4 komentarze:

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Czytanie to trudna umiejętność, która nierzadko sprawia trudność dzieciom. Pomocne w tym mogą okazać się właśnie takie książeczki. Przydałoby mi się zaopatrzyć brata w takie lektury, bo niebawem jego czeka nauka czytania.

Paula pisze...

Dobre i pomocne te książeczki, tak myślę. :)

Scarlett pisze...

Zdecydowanie, im wcześniej tym lepiej!

Unknown pisze...

Mimo, że jestem już za stara na tego typu książki to i tak je uwielbiam ;) śliczne obrazki i ciekawa fabuła, może kupię nawet moim siostrzenicą te, które przedstawiłaś :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review