poniedziałek, 8 kwietnia 2013

"Wiersze dla niegrzecznych dzieci" Danuta Wawiłow

Autor: figlarneczytanie.pl o 02:50

seria/cykl wydawniczy: Wierszem napisane
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 2013 (data przybliżona)
słowa kluczowe: Marianna Oklejak, Wierszem napisane
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
język: polski


Dzieci bywają psotne a nawet neigrzeczne. Brudzą się , chowają przedmioty , a nawet ciągną zwierzaki zaza ogony ciągają. Dlatego z myślą o takich małych psotnikach ( z przymrużeniem oka ) oczywiście, powstała kolejna książka z cyklu Wierszem pisane , który ukazuje się nakładem wydawnictwa EGMONT.

"Wiersze dla niegrzecznych dzieci" jest czwartą częścią tego cyklu . Wcześniej zostały już wydane: "Wszędzie pachnie czekoladą";  "Piękna i mądra bajka o troskach zająca Grajka"; "Idealny dzień";

Autorką tej pozycji z gatunku literatury dziecięcej jest Danuta Wawiłow, a piękne klimatyczne i idalnie pasujące ilustracje do poszczególnej historii zaprojektowała Marianna Oklejak.

Lektury dla dzieci pisane wierszem są bardzo dobrym sposobem na zapoznanie małych dzieci z melodyjnością języka, pokazaniem pozytywnych wzorów postępowania, oraz ćwiczeniami kojarzenia obrazu do znaczenia słowa.

Danuta Wawiłow napisała książkę pod wpływem inspiracji folklorem angielskim i w takim charakterze jest zachowana cała ta książka.

Za książkę dziękuję i możecie ją nabyć TU
1 komentarze:

magdalenardo pisze...

Książeczka wydaje się być bardzo przyjemna :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review