sobota, 11 maja 2013

"Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" Jon Jacobs, William D. Brame, Gloria G. Brame

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:23

tłumaczenie: Krzysztof Wolański
tytuł oryginału: Different loving. The world of sexual dominance and submission
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 17 kwietnia 2013
ISBN: 9788375546040
liczba stron: 576
kategoria: Literatura popularnonaukowa
ocena: 5+/6

Nasz rynek wydawniczy jest wręcz zalewany literatura erotyczną, które przybliżają ( w zakresie wyobraźni) czytelnikowi różnorodne praktyki seksualne. Na blogach, a nawet moim czytaliście o powieściach, gdzie były już pary, trójkąty,  pensjonaty, gdzie uczony uległości itp.

Tym razem chciałabym wam przedstawić książkę zupełnie inną niż do tej pory. Pytacie dlaczego, jaką , i o czym , skoro się wydaję, że wszystko zostało już pomiędzy wierszami powiedziane. Otóż jest to inna książka , bo to nie żadna fikcja literacka tylko tzw. samo życie.

Autorzy "Inna rozkosz. Świat dominacji i uległości seksualnej" podjęli niezwykły trud, by zgromadzić obszerne informacje o takiej specyficznej strefie seksualnej , jakim jest BDSM . BDSM to w skrócie - dominacja, uległość. Jak łatwo się domyślić chodzi o techniki sadomasochistyczne, uległości,. 
Autorzy książki przeprowadzają bardzo osobiste rozmowy z entuzjastami takiego stylu  życia. opowiadają oni o tym , jak odkryli, że ich taki seks "kręci" , jak są postrzegani przez otaczające ich społeczeństwo i jak to się dzieje naprawdę. A umówmy się   , że "normalni" ludzie poostrzegają tego typu techniki za coś obrzydliwego i odbiegającego od normy.

Ale właściwie czym jest norma? Psychologowie, terapeuci i seksuolodzy niemal jednogłośnie twierdzą, że norma w seksie niezalezy od pozycji, miejsca, czasu, liczby członków aktu seksualnego, ale od tego czy na daną technikę i sposób wyrażania swoich potrzeb i zaspokojenia ich jest obopólna zgoda.

Po przeczytaniu tej pozycji dowiemy się , że członkowie BDSM brzydzą się czynnościami, które mogą przynieść, ból, upokorzenie i cierpienie seksualnemu partnerowi.Podstawą takich igraszek jest zaufanie . Uległy wie, że dominująca osoba wie jak się posługiwać narzędziami ( w książce znajdziemy ich obszerny opisy) oraz wie, kiedy ma przestać.

W lekturze autorzy zawarli mnóstwo ciekawostek, które z uwagi na niepełnoletnich czytelników nie będę opisywać. Ciekawi są bohaterowie tej książki. Przedstawiają oni różnorodne grupy zawodowe, grupy społeczne i wielorakie orientacje seksualne. Wywiadów jest około stu i okazuje się,  że ci ludzie są normalni w zupełności i nie należny bać się inności, bo naprawdę nie warto.

Rewelacyjna lektura , poszerzająca horyzonty. Polecam ciekawskim.

Ksiązkę kupicie na 


Zapraszam do wyzwania Z LITERĄ W TLE
                                      Nie tylko literatura piękna

5 komentarze:

Paulina K. pisze...

Mam na nią coraz większą ochotę ;)

figlarneczytanie.pl pisze...

No jest bardzo odważna. Sama ie wiedziałam jak ująć w słowa taki delikatny temat:)

Krucze Gniazdo pisze...

Nie jestem jeszcze pełnoletnia, ale tą ksiązke i tak przeczytam. Zakazany owoc najbardziej smakuje i kusi.

Wioleta Sadowska pisze...

Nie czytałam do tej pory książki, która traktowałaby ten temat z tej strony. TO na pewno ciekawe źródło informacji, z chęcią bym zajrzała.

Katarzyna K | Pasieka Kulturalna pisze...

Gdy zobaczyłam tytuł pomyślałam sobie "O nie! Kolejna książka w stylu 50 twarzy Grey'a" ... jednak zdecydowałam się przeczytać tą recenzję i jestem w szoku i to pozytywnym. Pomimo ze nie przepadam za tym nowym gatunkiem, to ta książka wydaje się fascynująca :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review