środa, 15 maja 2013

"Wiedeń" Sarah Woods

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:35

Zachęcałam was wielokrotnie do poszerzania swoich horyzontów poprzez czytanie książek/przewodników z serii Nationale Geograpfic . Tym razem wraz z autorką książki "Wiedeń" - Sarah Woods zaparć do Wiednia.

Wiedeń jest to stolica oraz największe miasto w Austrii. Jest ono centrum administracji publicznej , gospodarki, handlu, usług , kultury, przemysłu. Lecz najbardziej jest on chyba atrakcyjny pod względem turystycznym.


I właśnie ten turystyczny kierunek powzięła autorka Sarah Woods. Jest to podróżniczka i dziennikarka radiowa, która na swoim koncie ma również publikacje niosącą tytuł "101 pomysłów na romantyczny weekend w Europie". Wielokrotnie nagradzana  książek podróżniczych, redaktor i komentator radiowy. Jej książki publikowane są na 4 kontynentach w 12 językach.

Zwiedzanie stolicy Austrii zaczynamy od gotyckiego arcydzieła - katedry św. Szczepana.To właśnie św. Szczepan jest  symbolem tego miasta. 
Wiedeń oferuje wiele miejsc, które sa obowiązkowe do zobaczenia przez każdego szanującego się turystę. Pisarka zachęca byśmy koniecznie i bez zwłoki zobaczyli takie miejsca jak:
-dzielnicę żydowską, w której znajduje się Mauzoleum Holohaustu
-muzeum Judenplatz
-zespół pałacowy Hofburg
-katakumby pod katedrą św. Szczepana
-bardzo klimatyczne uliczki Innere Stadt
-plac Marii Teresy , gdzie koniecznie musimy wejść do Muzeum Historii Sztuk Pięknych i inne.


Ja najbardziej chciałabym odwiedzić dwa miejsca. Są nimi Muzeum Rzymskie oraz stanowiska przy Hoher, jak również Muzeum Historii Naturalnej.

Można wymieniać atrakcje bez końca. Jak każde takie miasto z tak wieloletnia tradycją ma ono sporo do zaoferowania każdemu i wszystko to, czego poszukuje zwiedzający. Niebywała hecą jest na pewno żeglowanie  po Dunaju.


Nie wiem jak wydawnictwo G+J , to robi, ale każdy taki przewodnik to zachwycająca w dech wycieczka. Samo wydanie jest piękne, liczne i barwne fotografię , szczegółowe mapy, profesjonalne opisy i rzetelna wiedza to największe atuty tych pozycji.

Co ciekawe, to autorka zaopatrzyła turystę w propozycje mniej rutynowych szlaków wycieczek, co z pewnością wpłynie na dynamikę i nieprzewidywalność wydarzeń. Przy czym nie zapomniała umieścić rozdziału w krórym jest wszystko w pigułce, czyli co , jak i kiedy.

Oj bardzo lubię te przewodniki i mam nadzieję , że wy również.

Za książkę dziękuję i kupicie ją TUKsiążka przeczytana w ramach wyzwania  Nie tylko literatura piękna...


3 komentarze:

Wioleta Sadowska pisze...

Takie przewodnik są bardzo praktyczne. Nieocenione przy podrózy.

fochinii pisze...

Byłam w Wiedniu, choć już niewiele pamiętam z tej wycieczki. Przydał by mi się taki przewodnik na odświeżenie pamięci :)

Krucze Gniazdo pisze...

Takiem ksiazka nigdny nie mowie: nie1

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review