niedziela, 2 czerwca 2013

"Nieczysta" Megan Hart

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:37

tłumaczenie: Anna Czechowska
tytuł oryginału: Dirty
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 10 maja 2013
ISBN: 9788375546699
liczba stron: 496
słowa kluczowe: erotyka
kategoria: literatura współczesna
ocena: 5/6 
Pióro i styl pisania  Megan Hart już znam. Jakiś czas temu zachwycałam się jej powieścią erotyczną pt; "Trzy oblicza pożądania". Już wtedy wiedziałam, że zawsze i chętnie będę sięgała po tego typu lekturę, szczególnie w wydaniu Hart.

W Polsce książki Megan Hart do tej pory były wydawane przez Wydawnictwo Mira. Ale i Wydawnictwo Czarna Owca zdecydowała się na wydanie swoim nakładem najnowszej pozycji autorki. Nosi ona tytuł " Nieczysta".

Bohaterką "Nieczystej" jest dwudziestodziewięcioletnia Elle. Jest ona ustabilizowano zawodowo i finansowo kobietą. I jak to bywa w takiej sytuacji, kobieta niezależna i decydująca samodzielnie za swój los jest samotna. Mimo swojej frywolności, którą wykazuje w niestałych i przelotnych kontaktach z mężczyznami nie potrafi, ale i bardzo się obawia odkryć swoje wnętrze, co skutkuje powstawaniem barier , by stworzyć zdrową relację międzyludzką.

Elle ma za sobą bardzo bolesne doświadczenia i to one ją hamują, blokują . Aż pewnego dnia na swojej drodze spotyka Dana. Mężczyzna fascynuje kobietę, lecz ta nie daje mu szansy , mimo, że ten jest zainteresowany dłuższą relacją z Elle. Nie ma on tylko w głowie szybkiego numerku i zapominamy o sobie. Liczy on na coś więcej. Lecz Elle stawia granice, że zaangażowanie uczuciowe nie wchodzi w grę. Ale czy tak będzie?

Lubię Megan Hart za to, że jej powieści , choć z gatunku erotyki mają w tle jakoś historię. Cenię pisarkę za to , że seks nie przesłania całej fabuły, że bohaterowie to nie tylko maszyny , ale także ludzie z krwi i kości. Mają oni swoje bolączki, obawy, wspomnienia, strachy oraz obawy.

A jednocześnie autorka dostarcza czytelnikowi mnóstwo odczuć, dzięki którym można się identyfikować z bohaterami. Powieść czyta się błyskawicznie głównie dzięki ciekawemu, prostemu stylowi, sporej ilości dialogów oraz dogodnej czcionce.
Jest to kobieca literatura. Ma w sobie dużo z erotyki, ale także jest ona emocjonującą podróżą po mrocznej i tajemniczej duszy Elle.

Mnie pisarka nie zawiodła i do kolejnego spotkania.

Książkę kupicie

 

9 komentarze:

Unknown pisze...

Bardzo lubię Megan Hart, jej książki to dobre powieści obyczajowe, podlane odrobiną erotyki, która nie razi. Nieczystą też mam w planach.

Paperback Head pisze...

A ja jakoś nadal nie widzę nic ciekawego w literaturze erotycznej... Zaczęłam kiedyś z czystej ciekawości czytać "Trzy oblicza pożądania" i wymiękłam po trzech stronach. No po prostu nie lubię takiej dosłowności, nie cierpię wręcz. ;)

Meg Sheti pisze...

Coś mnie do tej książki przyciąga, więc będę musiała się z nią kiedyś zapoznać. Być może znajdę w bibliotece.

Paulina K. pisze...

Mam wielką ochote na tę pozycję, mam nadzieję, że szybko trafi w moje łapki ;)

Perry pisze...

Jakoś cięgle bardzo boję się czytać książek, które zahaczają o gatunek erotyki, co to będzie jak za bardzo mi się spodobają?...

Paula pisze...

Od czasów "Pięćdziesiąt twarzy Greya" rynek wydawniczy chce zrobić rewolucję w dziedzinie literatury. Zachęca kobiety do czytania lit. erotycznej - ale czy ona naprawdę istnieje? W sensie odmiany gatunkowej?

Krucze Gniazdo pisze...

takie ksiazki nie sa dla mnie ;)

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Mam za sobą dwie powieści Megan Hart i cieszę się, że "Nieczystą" posiadam i będę miała okazję zapoznać się z nią. Czuję, że będzie to niezapomniana i udana przygoda. :)

Aleksandrowe myśli pisze...

Chcę , chcę, chcę :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review