czwartek, 22 sierpnia 2013

"Cała prawda o mężczyznach" Ian Smith

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:02
tłumaczenie: Barbara Grabska-Siwek
tytuł oryginału: Truth about men : the secret side of the opposite sex
wydawnictwo: G+J Gruner&Jahr
data wydania: 23 stycznia 2013
ISBN: 9788377782965
liczba stron: 240
kategoria: poradniki
0CENA: 3-/6

Mówi się, że mężczyźni to skomplikowane istoty. Kobiety powtarzają, że faceci zachowują się chwiejnie i niejednokrotnie, a ich postępowanie wprawia je często w konsternacje.  To prawda, że większość mężczyzn jest oszczędna w werbalnym okazywaniu uczuć , że bywają zamknięci w sobie oraz , że nie potrafią nas kobiet słuchać, a tym bardziej zrozumieć , o co nam chodzi.
To prawda, że mężczyźni są "inni" niż kobiety, ale wynika to z ich budowy mózgu.

Kobiety często mają błędne przeświadczenie , że udany związek oznacza pełne dopasowanie i dopełnienie się , jak w przysłowiowych dwóch połówkach pomarańczy.
Poznanie i rozszyfrowanie męskich zachowań jest dla kobiet ważne. W tym celu wydaje się wiele poradników oscylujących w tej tematyce.

Nie inaczej jest z pozycją, noszącą tytuł mówiący sam za siebie " Cała prawda o mężczyznach", autorstwa Iana K. Smitha.
Ian K.Smith jest autorem bestsellerowych poradników, lekarzem , specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w zakresie żywienia człowieka i dietetyki oraz treningów, twórcą popularnych inicjatyw zdrowotnych i programów telewizyjnych.

Ian K. Smith jako mężczyzna rozumie ten "gatunek " człowieka najlepiej i opisuje zachowania o dziwo nie facetów, a kobiet, które chcą tych mężczyzn zdobyć, rozkochać , zatrzymać na długo, a być może i na zawsze.
Mogłabym napisać, że jest to poradnik, który wnosi wiele nowego do procesu poznawczego męskiej duszy. Jednak nie mogę. Autor porusza tematy, znane mi z życiowych doświadczeń , jak i obserwacji.
Choć czyta się szybko, dzięki prostocie przekazu, nie owijaniu w bawełnę, niekomplikowaniu i wyolbrzymianiu ludzkich zachowań, to odnosiłam wrażenie, że autor myśli, że kobiety nie wiedzą , o co w związkach chodzi. Może niektóre nie wiedzą, ale wiem, że każda kobieta przynajmniej "kuma" o takich sprawach jak : 
-mów, to co myślisz, 
-facet lubi czuć się doceniony i dawać poczucie bezpieczeństwa
- facet bywa próżny i lubi, jak rozczulamy się nad jego zaletami,
-mężczyźni docenią, że czasami kobieta jest niezależna finansowo itp.

Na okładce widnieje duży napis "Poznaj sekrety męskiej osobowości" , dla mnie odnosi się on do kobiet, które dopiero wchodzą w męski świat. Dla mnie "baby" przed trzydziestką, mężatki ta książka jest za słaba , bym się nią zachwycała.

Książka bierze udział w wyzwaniach: Pod hasłem
                                                        Nie tylko literatura piękna

2 komentarze:

ognista pisze...

Ta książka jakoś kojarzy mi się z 'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy' czyli.. źle :P

Unknown pisze...

:)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review