środa, 21 sierpnia 2013

"David Beckham. Piłkarz. Celebryta. Legenda " Gwen Russell

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:13

tłumaczenie: Dawid Wójcik
tytuł oryginału: Arise Sir David Beckham
wydawnictwo: Sine Qua Non
data wydania: 3 lipca 2013
ISBN: 9788379240142
liczba stron: 320
kategoria: biografia/autobiografia/pamiętnik
ocena:5/6

David Beckham- najbardziej rozpoznawalna twarz i symbol piłki nożnej Wielkiej Brytanii. Człowiek instytucja, który wzbudza niekończące się zainteresowanie mediów, ale także zwykłych śmiertelników.
Wyróżnia się nie tle innych celebrytów, sportowców, talentem, osiągnięciami, urodą, ale także "drugą połówką:- żoną Victorią Beckham.
David Beckham doczekał się swojej , obszernej biografii. Jej autorem jest Gwen Russel. Auror zadaje (widoczne na okładce) zasadnicze pytanie , kim jest właściwie piłkarz ? Na które miano David Beckham zasługuje najbardziej- piłkarza, celebryty, legendy?
 Autor biografii swoim tekstem udowadnia, że do Davida Beckhama pasuje każde to określenie.
Piłakarz.
Dawid Beckham jest jednym z trojga dzieci Teda i Sandry Beckhamów. Ojciec dzielił się z synem, i jednocześnie wpajał mu zamiłowanie do najsłynniejszego zespołu piłkarskiego Wielkiej Brytanii - Manchester United. Chłopak zauroczony grą piłkarzy zaczął trenować grę w piłkę. Jak podkreśla Gwen Russel, David Bechham nie wyróżniał się wielkim talentem, który byłby samorodny. Natomiast wyróżnia go wielki hart ducha, zawziętości w działaniu i ciężka praca nad swoimi umiejętnościami.
Jak się można spodziewać, młody Beckham rozpoczął swoją wielką karierę w lokalnych, młodzieżowych klubach piłkarskich. W wieku 17 lat został zauważony i trafił do drużyny marzeń - Manchesteru United. Jednak spełnienie marzeń nie było tak pięknym wydarzeniem, jak powinno być. Piłkarz stał się coraz bardzie popularny w świecie showbiznesu. Udzielał wielu wywiadów, był proszony o udział w reklamówkach telewizyjnych oraz w różnorakich audycjach telewizyjnych. Zainteresowanie mediów osobą Davida Beckhama nie podobało się filarowi zespołu - czyli trenerowi Alexowi Fergusonowi. 
Między mężczyznami rozpoczął się otwarty, widowiskowy konflikt, który zakończył się odejściem piłkarza z zespołu i przejście do Realu Madryt. 
David Beckham grał w wielu zespołach, ale niestety w tym roku w wieku38 lat postanowił zakończyć karierę.


Celebryta.
David stał się celebrytą nie tylko dzięki swojej profesji, ale także dzięki wyróżniającej się aparycji. Jest on przystojnym mężczyzną, a jak wiadomo "ludziom ładnym" jest łatwiej. Ładna twarz chętniej się sprzedaje. Uwielbienie ze strony kobiet nie mija wraz z upływem czasu. Piłkarz znany jest , że często zmieniał "owłosienie" głowy . Każda zmiana wizerunku powodowała liczne medialne komentarze.
Ale największe zainteresowanie wzbudza życie prywatne piłkarza. Nawet my Polacy chcielibyśmy mieć parę na miarę małżeństwa Beckhamów (swojego czasy był nim związek Dody i Radka Majdana).
Żoną piłkarza , jak wiecie jest jedna z członkiń legendarnego zespołu Spice Girls- Victoria.  Davida i Beckhama łączy silny i intensywny związek. Małżeństwo tych dwojga sławnych przetrwało nawet zdradę małżeńską. Para dochowała się czworga dzieci. 
Oboje są ikonami mody i dobrego stylu. David jest twarzą Calvina Kleina .Do dziś nie milkną pytanie, czy David miał wypchane slipy skarpetkami? Ich syn już jest młodym modelem, a ich najmłodsza pociecha- córka Harper jest jednym z najlepiej ubranych celebryckich dzieci.

Legenda.
David Beckham na stałe jest związany z Wielką Brytanią. W 2003 roku odebrał z rąk Królowej Elżbiety II odznaczeniem - Orderem Imperium Brytyjskiego. A w zeszłym roku to on odpalił znicz olimpijski na Olimpiadzie w Londynie. Małżeństwo Beckhamów bywa na najbardziej istotnych uroczystości i wydarzeniach na skale światową. Cały świat zachwycał się granatową sukienką oraz gustownym toczkiem Victorii, na ślubie Księcia Williama i Kate.
Legenda będzie trwać, i nie dzięki wyskokom i skandalom Brytyjczyka, ale dzięki ciężkiej pracy w świecie sportu, mody itp.

Gwen Russel napisał wciągającej, szczegółową, płynną oraz wszechstronną biografię . Czyta się ją błyskawicznie, z nieustającym zaciekawieniem . Zaleta jest chronologia zdarzeń. Czytelnik towarzyszy Davidowi od dnia narodzin , aż po dzień dzisiejszy. Jest to doskonałe kompendium wiedzy i niezła gratka dla każdego fana sportu, ale także dla fanek urody tegoż pana.
Polecam

Za książkę dziękuję Wydawnictwo SQN

Książka bierze udział w wyzwaniach :'Pod hasłem
                                                         Nie tylko literatura piękna

5 komentarze:

ognista pisze...

CZYTAŁABYM <3
Jak będę miała okazję to pewnie znajdzie się w mojej biblioteczce :)

Sezon Literacki pisze...

Ostrze sobie pazurki na tę książkę. Uwielbiam biografie piłkarzy ;-)

Klaudyna Maciąg pisze...

Mam na nią ochotę - zawsze lubię chłonąć sportowe biografie. Beckhamowe mam już dwie, ale i trzecią nie pogardzę :)

Książkowa Fantazja pisze...

Do piłki nic nie mam, ale dlaczego nikt nic nie pisze o siatkarzach?
kiedyś chętnie przeczytam :)

figlarneczytanie.pl pisze...

Książkowa fantazji masz rację, że postacie siatkarzy są traktowani po macoszemu. Jakby ich sukcesy w ogóle się nie liczyły. Szkoda.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review