sobota, 10 sierpnia 2013

"Dowody z innego wymiaru" Adam Węgłowski i inni

Autor: figlarneczytanie.pl o 04:50
seria/cykl wydawniczy: Focus Śledczy poleca
wydawnictwo: G+J Gruner&Jahr
data wydania: 17 lipca 2013
ISBN: 9788377784112
liczba stron: 120
kategoria: literatura faktu
ocena: 4/6
Gdy dochodzi do zbrodni, to pierwszą czynnością jaką podejmują policjanci jest zebranie wszelkich śladów i poszlak na miejscu zdarzenia. W zebranych dowodach tkwi nadzieja, że uda się szybko złapać, aresztować i osądzić winnego zanim ten popełni kolejny czyn karalny.
Zainteresowanie kryminalistyką wzrasta w społeczeństwie. Dzieje się tak za sprawą popularyzacji literatury kryminalnej, czy seriali telewizyjnej, typu Csi Zagadki ....
Taki wzrost zainteresowania  jest zwany syndromem CSI i jest analizowany w jednym z rozdziałów serii Focus Śledczy Poleca- "Dowody z innego wymiaru".

"Dowody z innego wymiaru" jest to zbiór 16 artykułów, które mają za cel przybliżenie czytelnikowi , jak w śledztwach policyjnych mają znaczenie zbieranie dowodów, instytucja świadków koronnych, a gdy już wszystko zawodzi zrozpaczona rodzina sięga nawet po metody konwencjonalne , jakim są jasnowidze.

W pozycji tej czytelnik znajdzie informacje wyżej poruszonych kwestii. Najsłynniejszy w Polsce jasnowidz- Krzysztof Jackowski opowiada dziennikarce Ewie Ornackiej, jak jego nadprzyrodzone zdolności się rozpoczęły i jak one pomagają mu pomagać innym oraz jaki mają one wpływ na jego życie rodzinne i zawodowe.
Czytelnik przeczyta także o dramatycznych przeżyciach rodzin, których bliscy padli ofiara często niezrozumiałych zabójstw. Opowiedzą o swoim bólu, rozgoryczeniu, ale i uczuciu nienawiści, złości i chęci zemsty oraz sprawiedliwości.

Czytelnik też pozna skomplikowane, ale jednocześnie niejednoznaczne charakterystyki m.in. Al Capone czy Kuby Rozpruwacza.

Żałuję, że pozycja jest taka "cienka". Ale widzę zalążek początkującego materiału na całkiem obszerną lekturę.Miłośnikom literatury faktu ta forma też powinna przypaść do gustu.. Mnie przypadła.

Za książkę dziękuję

Książka bierze udział w wyzwaniu Polacy nie gęsi
                                                    Z literą w tle
                                                    Nie tylko literatura piękna

1 komentarze:

Unknown pisze...

Powiem, że to może być ciekawa lektura.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review