niedziela, 18 sierpnia 2013

Najlepiej zarabiający pisarze według Forbes

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:38
Magazyn Forbes ogłosił coroczny ranking najlepiej zarabiających pisarzy na świecie. Niektórzy są zachwyceni, a inni zastanawiają się, jak to się , stało, że określeni pisarze znaleźli się tak wysoko na liście. A wy? Po której stronie się opowiecie?


Miejsce 1 -  E. L. James – 95 mln dolarów

 2 - James Patterson – 91 mln dolarów 3. Suzanne Collins – 55 mln dolarów

 4. Bill O’Reilly – 28 mln dolarów
 5. Danielle Steel – 26 mln dolarów

 6. Jeff Kinney – 24 mln dolarów

 7. Janet Evanovich – 24 mln dolarów


8. Nora Roberts – 23 mln dolarów 9. Dan Brown – 22 mln dolarów
 10. Stephen King – 20 mln dolarów

 11. Dean Koontz – 20 mln dolarów 12. John Grisham – 18 mln dolarów13. David Baldacci – 15 mln dolarów

 14. Rick Riordan – 14 mln dolarów

15. J. K. Rowling – 13 mln dolarów


16. George R. R. Martin – 12 mln dolarów.
I jakie wrażenia?

10 komentarze:

Moje książki pisze...

Oj niedobrze... Pierwsze miejsce po prostu mnie przeraża... Jest tyle ciekawszych książek na rynku, nie pojmuję fenomentu tej autorki... Zaskoczyła mnie stosunkowo niska pozycja Kinga, stawiałabymgo zdecydowanie wyżej. Choć jeśli dotyczy to ostatniego roku to może jest to nawet logiczne. Podejrzewam że pozycje na liście dość mocno powiązane są z kinowymi superprodukcjami (choćby Igrzyska Śmierci) i gdyby wziąść pod uwagę samą sprzedaż książek, nazwiska mocno by się przetasowały...

Aleksandrowe myśli pisze...

Pozamieniałabym niektóre miejsca :)

Unknown pisze...

Babka od Geya 95 milionów, a Martin tylko 12... to takie... smutne :(

Krucze Gniazdo pisze...

Autor '50 twarzy Greya' na pierwszym miejscu? Trochę się nie zgadzam, ale z drugiej strony nie ma się czemu dziwić, ponieważ książka miała ogromną reklame. No i co z tego, że ksiażka jest do bani, skoro jak widac autor zarobił na niej na prawe dużo kasy? Szkoda, ze Suzanne Collins nie zajeła pierwzego miejsca. Stephen King mógł zając nieco wyższe miejsce.

Meg Sheti pisze...

To nieporozumienie jakieś to pierwsze miejsce ; p

Paula pisze...

To właśnie pokazuje jak można napisać głupią książkę, prymitywnym językiem, bez jakichkolwiek zasad składniowych i jeszcze na tym zarobić miliony. Pierwsze miejsce do odstrzału!

Unknown pisze...

Dla mnie to żadne zaskoczenie i nie rozumiem tego zdegustowania pierwszym miejscem. Kobieta napisała książkę, jej poziom to inna sprawa i rzecz gustu, ale że zrobili jej ogromną reklamę, a najbardziej przyczynił się do tego fakt, że jest to książka mocno erotyczna i właściwie pierwsza taka na rynku od bardzo wielu lat, to ludzie kupili chociażby po to żeby zobaczyć o czym jest i autorka zarobiła mnóstwo kasy, nic dziwnego, nic szokującego, ani tym bardziej nic przerażającego. Co najwyżej można się martwić tym, że ludzie czytają słabe książki, albo że wydawcy takowe wydają, ale szczerze? Czytałam Greya i nie uważam go za aż tak słabego, zwłaszcza kolejne części, jest kilka autorek/autorów, których uważam za zdecydowanie słabszych, a maja mnóstwo fanów i czytelników. Co do pozostałych miejsc to jest to światowa czołówka i jeszcze długo będą się utrzymywać w takich rankingach.

Larysa pisze...

Szok, szok i jeszcze raz szok. Widać teraz jak świat literatury spada.

Unknown pisze...

Myślałam że na pierwszym miejscu będzie King, co do pierwszego miejsca - książka była dobrze rozreklamowana.

[Kasia] pisze...

Dobry marketing to połowa sukcesu, ot co :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review