niedziela, 22 września 2013

"Angelina Jolie. Portret supergwiazdy" Rhona Mercer

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:41
wydawnictwo: G+J Gruner&Jahr
data wydania: 11 września 2013
ISBN: 9788377783313
słowa kluczowe: aktorki, Angelina Jolie, showbiznes
kategoria: biografia/autobiografia/pamiętnik
ocena:5/6
Angelina Jolie - jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Nie ma chyba osoby, która by na dźwięk nazwiska aktorki szukała w głowie obrazu, który , by do niego pasował.
Że Angelina Jolie zdolną aktorką jest, każdy wie. Ale, jak to zazwyczaj bywa w przypadku Jolie, można ją kochać lub nienawidzić.
Jeśli chodzi o moją sympatię , do aktorki , to jest to stosunek ambiwalentny. Podziwiam ją za to kim jest teraz. Za jej działalność na rzecz ONZ. Za jej miłość i oddanie dzieciom. Ale nie ukrywam, że bliżej jest mi do skrzywdzonej Jennifer Aniston. Ale po kolei...
 Postać gwiazdy filmowej na kartach biografii przedstawia Rhona Mercer. Autorka podąża "tropem" Angeliny od dnia jej narodzin, do dnia, gdy ta w tym roku wyznała, że poddała się prewencyjnej mastektomii piersi, w obawie przed zagrożeniem zachorowania na raka piersi i jajnika. Fajnie, że ten fakt został ujęty, gdyż widać, że Rhona Mercel chciała oddać wszystko to, co udało jej się zgromadzić , dowiedzieć, przekazać.
Z pozycji tej czytelnik dowie się, jaka była droga córki aktora Jona Voighta, od zbuntowanej, zafascynowanej nożami biseksualistki, niedoszłej samobójczyni do chwili , w której obecnie się znajduje. Czytelnik zaznajomi się z filmowymi wyborami aktorki. Wystąpiła m.in w : Hakerach (filmowej klapy, a tak chętnie puszczanej w telewizji, także polskiej),  GIA (biografii zmarłej na AIDS sławnej modelki),  Przerwanej lekcji muzyki (za , którą w 2000 roku otrzymała Oskara) , Larze Croft, Oszukanej, Cenie odwagi, Aleksanderze, Salt (towarzyszył jej Daniel Olbrychski), Turyście (z Deppem) czy Ms & Mr Smith (na planie tego filmu rozpoczął się związek  z ówczesnym mężem Jennifer Aniston- Bradem Pittem). 
Lecz Angelina Jolie to nie tylko aktorka, ale także producentka , scenarzystka i reżyserka w jednym. W 2011 roku do kin wszedł jej autorki projekt pt. KRAINA MIODU I KRWI.
Aktorka także chętnie użycza swego głosu w bajkach, np.: Kung Fu Panda - tygrysica.
Ale największą uwagę mediów nie skupia jej dorobek aktorski, a jej życie osobiste. Z uwagi, że jest córką aktorów, od zawsze szeroko komentowało się jej skomplikowane relacje z ojcem, jej dwa nieudane małżeństwa, jej liczne tatuaże, jej lesbijskie przygody na planach filmowych ( jeden z nich zaowocował romansem z aktorką Jenny Shimizu). Jolie była wówczas jeszcze żoną filmowego partnera z filmu Hakerzy- Jonnym Millerem. Następnie Jolie byłą żoną , także aktora Billa Thorntona.
Aktorka ma jest fascynatką białej broni i tatuaży. Każdy z nich jest świadectwem ważnej chwili, osoby czy okoliczności.  Jest matką trójki adoptowanych dzieci oraz trójki ze związku z Bradem Pittem.
Autorka "Angelina Jolie. Portret supergwiazdy" "odwaliła" kawał dobrej roboty. W chronologiczną całość wplotła rozmowy, wywiady, zwierzenia, wspomnienia, opowieści samej aktorki, ale także jej byłych partnerów życiowych, rodziny, współpracowników, znajomych.
To oni tak naprawdę opisują prawdziwe oblicze aktorki. To z ich ust usłyszymy, jaką skomplikowaną, zagmatwaną, cholernie zdolną, ambitną, z wielkim sercem postacią jest Angelina Jolie.
Dodatkowo wydawca zafundował dwie wkładki z fotografiami Angeliny Jolie. Więc jeśli jesteś fanem  Amerykanki, ta autobiografia jest idealnie dla ciebie. Mi nic innego nie zostaje , jak polecić serdecznie.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwi

 
Książka bierze udział w wyzwaniu Nie tylko literatura piekna

4 komentarze:

tajus pisze...

Przeczytałabym. Jak najbardziej.

Książkowa Fantazja pisze...

Ta postać nie interesuje mnie jakoś szczególnie, póki co mam inne książki do czytania :D Pozdrawiam :)

Wiktor Majorkiewicz pisze...

Ajj Andżelina, to była moja platoniczna miłość! Nie ukrywam, że też bym z chęcią przeczytał ;)

Krucze Gniazdo pisze...

Kiedyś bardzo lubiałam Angeline ze względy na role Lary Croft, ale gdy nieco dojrzałam zrozumiaam, że są o wiele lepsze od niej aktorki,ale docenniam ją. No i co tu kryc, jest przepiękna :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review