wtorek, 8 października 2013

Electrospective - Electronic Music Since 1958

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:31Muzyka przeżywa wieczny rozkwit, stałą metamorfozę. I dzięki temu, że utwory nawet sprzed 70-ciu lat się zarchiwizowało, to współczesny słuchacz może poznać, zachwycić lub zdziwić, jak "coś" takiego mgło zachwycać , porywać do tańca miliony.


Muzyka elektroniczna przeżywała swoje "5 minut", które w rzeczywistości  wraca pod strzechy naszych domów, do klubów i lokali za sprawą nowych dźwięków, coverów, ale i połączenia wokalu popularnego wokalisty z muzykami, którzy dzięki nowoczesnej technologii , najnowszym urządzeniom do miksowania tworzą hity, którymi radiostacje raczą nas co dzień.

Wytwórnia muzyczna Positiva zebrała i wydała w jednej pozycji ( dwu krążkowe wydanie) największe hity muzyki elektronicznej od 1958 roku do dnia dzisiejszegoI powiem szczerze, że po przesłuchaniu CD nr 1 jestem w szoku, jak można było tego słuchać. Zdaję sobie sprawę, że każdy trend może nie mieć najłatwiejszych początków, ale cieszę się, że żyje tu i teraz.
Począwszy od 60-tych lat syntetyzatory były proste i takie też tworzyły utwory.Nie jestem znawcą muzyki elektronicznej. Nigdy nie wgłębiałam się w sprawy techniczne. Zamiast zaprzątać sobie głowę faktami z historii tego gatunku wolę słychać. I tak , jak pierwszą z dwóch płyt schowałam do pudełka, tak już drugą słucham chętnie podczas jazdy samochodem.Druga płyta składa się z utworów, które już pamiętam. Zespół Depeche Mode, Massive Attack , to hity, które mimo mojego młodego wieku uwielbiam. .Natomiast hitów Gorillaz, Erica Prydza, Davida Guetty czy Swedish House Mafia nie należy chyba nikomu przedstawiać.Podsumowując. W mojej ocenie pierwsza płyta nie jest dla mnie. Druga zdecydowanie tak, gdyż jest zapełniona utworami szybkimi, dynamicznymi i dawającymi "kopa" podczas jazdy samochodem.2 komentarze:

Unknown pisze...

Muzyka raczej nie dla mnie :-)

zapraszam do mnie w wolnej chwili: http://kacik-naszych-ksiazek.blogspot.com/

(Masz śliczny szablon bloga *.*)

Miłośniczka Książek pisze...

Witaj :)
Dopisałam Cię do wyzwania "Czytam Fantasykę" :)
Jedna mała uwaga. Nigdzie na Twojej stronie nie widzę zamieszczonego baneru wyzwania linkującego do głównej strony wyzwania. Prosiłabym o uzupełnienie tego :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review