poniedziałek, 14 października 2013

"Naga" Megan Hart

Autor: figlarneczytanie.pl o 15:03
tłumaczenie: Anna Czechowska
tytuł oryginału: Dirty
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 10 maja 2013
ISBN: 9788375546699
liczba stron: 496
słowa kluczowe: erotyka
kategoria: literatura współczesna
ocena:5/6

Megan Hart jest bardzo popularna wśród damskiej części blogosfery. Muszę przyznać, że też lubię czytać powieści pisarki, gdyż wiem, że są one gwarancja na kawałek dobrej literatury współczesnej z elementami erotyki w tle.
Mieliście okazje przeczytać już dwie recenzje pozycji Megan Hart na moim blogu. Jeśli nie to można to uczynić TU i TU.

 Olivia jest młodą kobietą. Zawodowo zajmuje się fotografią.Ale jej życie uczuciowe leży w gruzach. Olivia nie może zaznać szczęścia u boku mężczyzny. Jej ostatni partner porzucił ją ... dla mężczyzny.  Kobieta czuje się upokorzona, ale swoje uczucia kryje pod pancerzem marazmu. Olivia na planie zdjęciowym poznaje mega przystojnego, którego pewność siebie powali każdą kobietę- Alexa. Tych dwoje postanawia zamieszkać razem. I nie jest to bynajmniej miłość od pierwszego wejrzenia  Jest to transakcja, interes, który obydwojgu ma przynieść korzyść.
Ona potrzebuje pieniędzy,a  on nowego lokum . Olivia odnajmuje pokój Alexowi......

Megan Hart to już marka literatury kobiecej. Każda jej książka ma fabułę opartą na pewnym schemacie z podtekstem seksualnym , ale nie zmienia to faktu, że zawsze czyta się jej z wielka przyjemnością.
Megan Hart jest pisarką, która zawsze snuje opowieść o czymś. Tu akcja nie kręci się od stosunku do stosunku. Tu oprócz cielesnych i uczuciowych uniesień dzieję się normalne życie. Bohaterowie nie są płaskimi wyworami wyobraźni pisarki. Nadaje ona im pewien kształt  oraz literacki ruch. 
Oprócz ciekawej powierzchowności postacie charakteryzują się kłopotami, bolączkami i bagażem doświadczeń wynikających z poprzednich związków, czy problemów rodzinnych lub zawodowych.

Pisarka pozwoliła sobie na umiejscowienie w NAGIEJ bohatera z TRZECH OBLICZ POŻĄDANIA. Już wówczas Alex wydał mi się mężczyzną zakręconym na punkcie pięknych kobiet, ale miał coś w sobie, co trudno było rozgryźć. A nawet bym napisała, że pisarka ukryła tą tajemnicę , która się za nim ciągnęła. Czytelnik NAGIEJ  pozna Alexa lepiej i będzie mógł się co do niego poglądowo ukierunkować.

Książkę czyta się bardzo szybko. Wciąga , intryguję i coś wywnętrz nie pozwala na odłożenie książki. Zaletą powieści jest zdecydowanie delikatny, subtelny styl opisywania scen intymnych, aczkolwiek można się rozmarzyć i zauważyć pojawiające się wypieki na twarzy. 
Ale cóż, po to się pisze takie książki. Mają one być głównie dla kobiet momentem odprężenia , ale nie spłycenia naszych fal mózgowych do cna. 

Jestem fanką pisarki. A wy?
Polecam serdecznie.

Za książkę dziękuję Wydawnictwu
 


4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Recenzja brzmi zachęcająco, ale nie wiem czy to odpowiednia książka dla mnie. :)
Autorkę i jej powieści polecę mojej bratowej, ponieważ ona lubi takie klimaty.

Pozdrawiam :)

klucz do wyobraźni pisze...

Nie miałam jeszcze przyjemności z autorką, ale na tę lekturę narobiłaś mi ochoty

Krucze Gniazdo pisze...

Niestety nie znam twórczości tej autorki więc nie mogę powiedzieć, czy ją lubię czy nie, ale niestety do książki jakoś nie mam zapału.

Unknown pisze...

Ja fanką pisarki nazwać się nie mogę, bo do tej pory przeczytałam tylko jeden jej tytuł. Nagą właśnie, o której sama wczoraj pisałam u siebie ;) Książka spodobała mi się na tyle, że bez wahania sięgnęłabym po inne pozycje autorki. Czytało się przyjemnie, wypieki kilka razy się pojawiły, bardzo fajna książka ;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review