środa, 5 marca 2014

"Dyscyplina" Marina Anderson

Autor: figlarneczytanie.pl o 16:18
tłumaczenie: Agnieszka Gaik
tytuł oryginału: The discipline
seria/cykl wydawniczy: Czerwona seria
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 2014 (data przybliżona)
ISBN: 9788375546439
liczba stron: 248
słowa kluczowe: literatura erotyczna
kategoria: literatura współczesna
ocena:4/6

Dawno nie  miałam okazji podzielić się z wami moimi wrażeniami, po przeczytaniu kolejnej książki z gatunki literatury erotycznej. Musiałam sobie zrobić przerwę. Zwyczajnie odpocząć, by nie popaść w znudzenie tego tylu pozycjami.

Marinę Anderson znam. Mam za sobą trzy z jej czterech pozycji, które wzbogacają Czerwona Serię Wydawnictwa Czarna Owca. 

Tym razem główna bohaterką (tak, tak, to znowu kobieta) jest Cleo. Cloe nie jest kobietą typową, tzw. szarą myszką. Jest kobietą, która swoje życie oddała Jezusowi i przywdziała habit zakonny. Cloe jest pochodzenie brytyjskiego, lecz tymczasowo przebywa w Rio de Janeiro, gdzie odbywa nowicjat. Cloe jest bardzo aktywna w działaniach na rzecz zbierania datków, na cele charytatywne. I właśnie podczas zbierania owych datków, trafia do domu przystojnego, intrygującego, zamożnego mężczyzny- Carlosa. Cloe czuje się oczarowana mężczyzną, ale jak się domyślacie, musi walczyć, że swoimi "kosmatymi" myślami. Dziewczyna wraca do ojczyzny i los sprawia, że Carlos ponownie staje na jej drodze.....
Marina Anderson w swoich książkach popada w pewien schemat. NIe mam na myśli bynajmniej bohaterek, gdyż każda z kobiet, które autorka osadza w swoich powieściach są inne. Chodzi mi o to, że Marina Anderson powiela schemat o dominacji męskiego bohatera. Męski bohater jest zawsze niebywale przystojny, charyzmatyczny, bogaty i lubi zdominować i doprowadzić partnerkę do całkowitego, erotycznego posłuszeństwa.

Jak to bywa w literaturze erotycznej, bohaterka zawsze wpada w sieć sprytnego faceta, który ma wobec niej plany. Zawsze bohaterka traci cały animusz i popada w erotyczną ekstazę na samą myśl, o tym jak fantastyczny może być samcem w łóżku. 

Autorka nie szczędzi czytelnikowi pikantnych opisów scen łóżkowych. Cloe słaba i skryta zakonnica musi walczyć ze sobą, by następnie ulec i poszukać nowych seksualnych doznań i spełnienia. Cała sytuacja jest skomplikowana, a wszystko okruszone niewybrednym, miejscami wulgarnym językiem.
Ciekawym pomysłem było wykreowanie bohaterki- zakonnicy, co udowadnia, że zakonnica także jest kobietą. A jak każda kobieta ma swoje potrzeby, instynkty oraz pragnienia.
Pozycja nie różni się wiele od innych lektur aktorki. Jeśli więc lubisz tego typu pozycje, to ta powinna się usatysfakcjonować.

Książka bierze udział w wyzwaniu POD HASŁEM
                                                    JASNA STRONA MOCY
                                                    KLUCZNIK

Za książkę dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca

czarnaowca.pl


6 komentarze:

Z książką w dłoni pisze...

Innych książek autorki oprócz dyscypliny nie czytałam, chętnie sięgnę. Jednak wydaje mi się, że w pozycjach erotycznych najczęściej to właśnie mężczyzna uwodzi- jest tym silniejszym. Nie wiem może ja po prostu też na takie tytuły trafiam?

recenzje ami. pisze...

Witaj!
Chciałabym serdecznie zaprosić do udziału w moim autorskim czytelniczym wyzwaniu pt. KLUCZNIK.
W skrócie - polega ono na czytaniu książek posiadających zaproponowane comiesięczne kluczniki, czyli hasła-klucze.
Szczegóły tutaj: http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/wyzwanie-czytelnicze-klucznik.html
Pozdrawiam

Unknown pisze...

Raczej nie przepadam za tego typu literaturą, lecz akurat ta książka mnie interesuje. To ze względu na zakonnicę :D

figlarneczytanie.pl pisze...

Kasiu- a ja bym chciała właśnie kobietę jako dominującą postać. Choć raz.

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

"Przystań posłuszeństwa" okazała się całkiem niezłym erotykiem, więc z przyjemnością sięgnę również po "Dyscyplinę". Lubię czasami sięgnąć po coś lekkiego i niezobowiązującego. :)

test pisze...

Nie lubię erotyków, a powyższa książka przez tą zakonnicę w jakiś sposób mnie odstrasza... )

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review