piątek, 21 marca 2014

"Król uciekinier" Jennifer A. Nielsen

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:57
tłumaczenie: Janusz Ochab
tytuł oryginału: The Runaway King
seria/cykl wydawniczy: Trylogia Władzy tom 2
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 5 lutego 2014
ISBN: 9788323770411
liczba stron: 372
słowa kluczowe: Trylogia Władzy, Tom 2
kategoria: fantastyka, fantasy, science fiction
ocena:5/6

Przygoda, niebezpieczeństwo, strach, buzujące emocje, to to, co cenię w lekturze. Lektura przygodowa musi zaskakiwać, nakręcać atmosferę niepewności tego, co może się wydarzyć na kolejnych stronach powieści.

"Król uciekinier", autorstwa Jennifer A. Nielsen taka jest. Głównym bohaterem jest Jaron, świeżo upieczony król. Staje on w obliczu dylematu, piraci domagają się zwrócenia ziem, które w ich mniemaniu się im należą, a otoczenie młodego króla czyha na jego zdrowie i życie. Jaron opuszcza królestwo, by zawalczyć o jego przyszłość....

Co za książka! Cóż za bohater! Odważny, pełen pasji, oddania, lojalności. Jaron jest urodzonym władcą, pełen charyzmy, bezkompromisowy, sprytny, ale i logiczny i strategiczny.  Jednocześnie Jaron ma drugie oblicze -Sage;a . Bohater niczym dwubiegunowe ma usposobienie. Sage jest złośliwy, nie skąpi kąśliwych uwag, prowokujących zdarzeń.

To głównie dzięki bohaterowi, którego kreacja jest wręcz doskonała jest motorem napędowym całej książki. Książkę połyka się. Żyję się każdym wydarzeniu, uczestniczy się każdym świetnym dialogu.
Fajnie, że akcja poszerzyła swoje kręgi. NIe ograniczamy się do terenu Farthenwood. 
Wraz z bohaterem przemierzamy kolejne regiony królestwa i poznajemy tamtejszą ludność, ich wartości, cele, marzenia.

Muszę przyznać, że autorka stworzyła niezwykły klimat. Jej barwne, proste, lekkie pióra sprawia, że książki się nie czyta, a wciąga, chłonie i się nią zachwyca.. 
Mnie jej przeczytanie zajęło jedną, wczorajszą noc. Zaczęłam czytać tak spokojnie, niepozornie, by ukończyć ją nad ranem. Sen nieważny, zmęczenie niegroźne skoro przeżywa się przygodę, która urzekła mnie, ale i jestem pewna, że ucieknie każdego z was osobna.

Naprawdę warto po nią sięgnąć i dowiedzieć się, jak potoczą się losy Jarona. Czy ocali swoich poddanych, królestwo, a może straci wszystko na zawsze?

Książka przeczytana w ramach wyzwania JASNA STRONA MOCY
                                                                KLUCZNIK

Za książkę dziękuję WYDAWNICTWO EGMONT

egmont.pl

2 komentarze:

Rosemarie pisze...

Uwielbiam Trylogię Władzy!

Polaris pisze...

To bardzo szybko Ci poszło! Widzę o tej trylogii tyle pozytywnych komentarzy, że chyba kiedyś w końcu zdecyduję się po nią sięgnąć.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review