środa, 28 maja 2014

"Sklepik z niespodzianką. Adela" Katarzyna Michalak

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:41
seria/cykl wydawniczy: Sklepik z niespodzianką tom 2
wydawnictwo: Nasza Księgarnia
data wydania: 25 lipca 2012
ISBN: 9788310120267
liczba stron: 320
kategoria: literatura współczesna
ocena: 5/6

Dawno nie czytałam żadnej powieści autorstwa Katarzyny Michalak. Tak jak kiedyś czytałam ją dosyć regularnie, tak "Sklepik z niespodzianką. Adela" trochę czasu poleżała na półce, zanim nadszedł jej czas.
"Sklepik z niespodzianką. Adela:" jest kontynuacją "Sklepiku z niespodzianką. Bogusia".
W tej części Bogusia, Konstancja, Lidka, Stasia i Adela, przyjaciółki, sąsiadki z miasteczka Pogodna żyją w harmonii, spokoju  oraz w poczuciu bezpieczeństwa. Wiadomo, że życie bywa przewrotne. Nic nie jest dane na zawsze. Za rogiem zawsze czyha jakieś nieszczęście, śmierć bliskiej osoby czy choroba. I nagle nieprzewidywalny los z tupetem wkracza w życie bohaterek. 
Oprócz bohaterek w powieści czytelnik zetnie się także z mężczyzną- Wiktorem. Wiktora także nie omijają nieprzyjemne niespodzianki. Nagle, ku zaskoczeniu wszystkich mieszkańców Pogodna wraca Anna, była żona Wiktora. Kobieta wyskakuje jak przysłowiowy Filip z konopi i wprowadzi z życie Wiktora, ale i Adeli sporo zamieszania.....

Druga część Serii z kokardą jest poświęcona tytułowej bohaterce, czyli Adeli. Adela kobieta piękna, zmysłowa. Radna, kobieta twarda, konkretna, wzbudzając podziw dzięki swoim cechom charakteru. Jednakże, to co widzą inni wokół nie do końca musi być zgodne z tym, co w Adeli drzemie. Adela poprzez osobiste zapiski dzieli się z czytelnikiem swoimi życiowymi, często przykrymi i bolesnym doświadczeniami miłosnymi.
Adela zawsze może liczyć na pomoc przyjaciółek, ale również ona stara się być dla nich opoką i wparciem zawsze wtedy, gdy tego potrzebują.

"Sklepik z niespodzianką. Adela" kończy się w bardzo trudnym momencie w życiu jednej z przyjaciółek. Nie wiadomo, jak dalsze losy kobiet się potoczą, ale jedno jest pewne jeszcze wiele łez, zmartwień, ale i radości przed nimi.

Katarzyna Michalak ma umiejętność wykreowania świata niemal idealnego. Zawsze na miejsce akcji swoich powieści wybiera cudne, klimatyczne oraz bajeczne miejsce. Na bohaterów wybiera często kobiety, które są różnorodne pod względem charakteru, celów oraz widoków na przyszłość. Jednak dobro i ciepło jakie od nich bije jest elementem wspólnym. 

Oczywiście spotkałam się  z opiniami niepochlebnymi i zastrzeżeniami wobec pisarki, ale są one raczej skierowane do ostatnich powieści Katarzyny Michalak, które się ukazały na rynku polskim.

"Sklepik z niespodzianką. Adela" ukazała się w 2012 roku. Seria z kokardą jest jeszcze tym zestawem książek, gdzie autorka skupia się na pozytywach życia codziennego. W późniejszych powieściach , autorka porusza bardziej poważne, ale i frywolne tematy. Jeszcze późniejszych powieści Katarzyny Michalak nie znam, więc  nie przeczytacie żadnych słów krytyki. 

Mnie się "Sklepik z niespodzianką. Adela" bardzo podobała. Jest to bardzo kobieca, klimatyczna powieść. Każda czytelniczka (bo pozycje pisarki są głównie skierowane do kobiet) odpręży się czytając, lecz nie uniknie też chwili refleksji, ale i wzruszenia.
Katarzyna Michalak jest specjalistką od wykrzesania emocji. Dlatego jeśli lubisz literaturę kobiecą, emocjonalną, uczuciowa, ale i pełną ciepła, miłości, to warto poznać Katarzynę Michalak. Jestem pewna, że wam się spodoba.

Książka bierze udział w wyzwaniu POD HASŁEM

9 komentarze:

Anne18 pisze...

Zaczęłam ,ale na razie przerwałam. Muszę mieć nastrój na takie książki.

toska82 pisze...

Ja mam za sobą tylko pierwszą część ale na resztę poluję :)

Unknown pisze...

Świetny blog i recenzja, mimo, iż Katarzyna Michalak wcale do mnie nie przemawia :D

Miłośniczka Książek pisze...

Czytałam i bardzo mi się podobała :) Na półce cały czas czeka na mnie "Lidka", ale nie mam kiedy po nią sięgnąć :(

Unknown pisze...

Wszystko zależy od gustu. Dam jej szansę i sama się przekonam.

Unknown pisze...

Mam na półce ,,Lidkę" ( 3 część ) i w wakacje się za nią biorę :)

Blask Książek pisze...

Kurcze! A ja nie czytałąm jeszcze ani jednej jej książki! A wszyscy tak bardzo ją zachwalają :) Mam zamiar to lato spędzić właśnie z tą autorką, o ile spodoba mi się jej twórczość. O tej książce natomiast nic nie słyszałam, jednak widzę, że warto się jej przyjrzeć, gdy tylko będę w bibliotece :)
Pozdrawiam,
Gosiek

Książkowa Fantazja pisze...

Mam w planach tą serię, ale nie czytałam nic autorki i póki co zaczynam od "Bezdomnej".

Anonimowy pisze...

Sklepik z niespodzianką, już też od dłuższego czasu, leży na półce, tylko jakoś tak nigdy nie ma chęci, żeby akurat za niego się zabrać, ale po recenzji widzę, że jednak ZDECYDOWANIE muszę, tą serię przeczytać. Super recenzja, bardzo mnie zaciekawiła :)
Zapraszam do mnie :)
zaczytanakama.blogspot.com

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review