poniedziałek, 9 czerwca 2014

"MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem"

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:03
wydawnictwo: Egmont Polska
data wydania: 21 maja 2014
ISBN: 9788328103689
słowa kluczowe: piłka nożna, FC Barcelona
kategoria: biografia/autobiografia/pamiętnik
ocena:5/6

Piłka nożna nie mieści się jedynie w kręgu zainteresowań osób dorosłych. Grę w piłkę kochają zarówno mali, jak i duzi.
Jak na razie spotkałam się jedynie z pozycjami, które były skierowane bezpośrednio do starszych nastolatków, jak i osób dorosłych
Ta sytuacja zmieniła się całkiem niedawno. W momencie, gdy otrzymałam możliwość zapoznania się z nowością Wydawnictwa Egmont.
. "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem", bo taki tytuł nosi ta pozycja jest skierowana do bardzo młodego czytelnika. Zalety płynące z przeczytania książki  jest wiele. Ale jak dla mnie przede wszystkim jest to danie możliwości rozwijania umiejętności czytania połączone z pasją, jaką jest ta dyscyplina sportu.
Z książki płynie przesłanie, że warto marzyć, nie poddawać się mimo trudności i dążyć do ich realizacji. Czyli  "MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" to taka czytelnicza motywatornia dla młodego czytelnika.

"MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem" jest pozycją inną niż jej doroślejsze wersje. Wiadomo, język jest bardziej elastyczny. Ale co jest fajne w tej lekturze, to to, że biografia Leo Messiego jest trochę sfabularyzowana
Wątki biograficzne toczą się swoim torem. Natomiast. występują dialogi, np. między piłkarzem a ojcem, czy bratem.
Dodatkowo, każdy rozdział jest poprzedzony pięknymi zdjęciami nie tylko piłkarza, jego bliskich, kolegów, ale także miejsc, które są z Messim bezpośrednio związane.

Do tego fotografie są w ciekawy sposób okraszone najważniejszymi informacjami, które się ich dotyczą. Nie są to suche fakty, ale wciągające, krótkie notki.

Czcionka jest dużo , wyraźna i niestandardowego kształtu. Pozycje czyta się rewelacyjnie. Szybciutko.. Nie znaczy to, że autorka nie przyłożyła się do pisania lektury. Wręcz przeciwnie. 


Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU EGMONT

6 komentarze:

Sezon Literacki pisze...

Uwielbiam czytać książki związane z piłką nożną, ale jednak z okresu dziecięcego dawno temu wyrosłam i akurat w przypadku tego gatunku pozostanę przy tych tytułach "dla starszych" :-)

My Slow Nice Life pisze...

Taką podobną o Messim "małym chłopcu", co został "wielkim piłkarzem" Mikołaj przyniósł dziecku mojemu pod choinkę:). Się trochę wydawnictwa powielają. Tej nie widziałam jeszcze, ciekawe, czy tak dobrze napisana jak tamta.

Wioleta Sadowska pisze...

Tym razem zdecydowanie nie dla mnie. Dla fanów piłki nożnej to na pewno świetna alternatywa.

Nessie pisze...

Nie jestem jakąś szczególną fanką piłki nożnej, raczej takim 'sezonowcem' :) Ale na całe szczęście Messi'ego kojarzę i nie jest ze mną aż tak źle ;) A książka chyba nie dla mnie, ale wiem komu mogę ją sprezentować :)

Unknown pisze...

Ta książka jest zdecydowanie nie dla mnie. Raczej nie interesuję się piłką nożną. Za to myślę, że bratu bardzo by się spodobała. I mały, i fan piłki :)

Książkowa Fantazja pisze...

Chętnie bym taką pozycję chciała o Christano Ronaldo, gdyż mam w rodzinie małego fana tego piłkarza.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review