wtorek, 3 czerwca 2014

"Nas dwoje, czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek" Maria Rotkiel

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:44
wydawnictwo: Czarna Owca
data wydania: 2 kwietnia 2014
ISBN: 9788375547672
liczba stron: 324
kategoria: poradniki
ocena:5/6

Bardzo cenię panią Marię Rotkiel. Jest to chyba najbardziej rozpoznawalna pani psycholog w Polsce.
Jej analiz, rad, porad, ale także opinii na dane tematy można wysłuchać oglądając popularne programy śniadaniowe, programy społeczne, a nawet polityczne, czy oscylujące w tematyce seksualnej.
Lecz nie powinno to dziwić. Pani Maria Rotkiel jest profesjonalnie przygotowana do tak szerokiego i spektakularnego wypowiadania się  tematy, społeczne, psychologiczne, czy te dotyczące seksualności.
Maria Rotkiel jest nie tylko psychologiem,ale także jest terapeutą poznawczo-behawioralnym, specjalistką PR, a nawet doktorantką kulturoznawstwa. Jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawstwa, członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym oraz członkiem  Polskiego Towarzystwa Terapii-Poznawczej i Behawioralnej.

Maria Rotkiel specjalizuje się: w terapiach rodzinnych, terapiach par, w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych, jak i dzieci, i młodzieży. Prowadzi także doradztwo z zakresu wizerunku osobistego, zawodowego oraz kreowania wizerunku medialnego.

A teraz Maria Rotkiel może do swojego bogatego CV dopisać- autor poradnika. Poradnik nosi tytuł "Nas dwoje czyli miłosna układanka". Nietrudno się domyślić, że tym razem autorka postanowiła "wkraść" się w relacje niełatwe, często bardzo skomplikowane i złożone z mnóstwa elementów. Elementów tak liczynych, niczym puzzle. Ale czy relacje damsko-męskie kiedykolwiek były bezproblemowe?

Raczej nie. I dlatego Maria Rotkiel podaje pomocna dłoń. Dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą, bogatym terapeutycznym doświadczeniem, by uzmysłowić czytelnikowi, że wszystko można wypracować. Nie należy tylko i wyłącznie wymagać, ale należy dać sporo od siebie.

Ćwiczenie charakteru czyni mistrza. I w tej pozycji tych ćwiczeń znajdziemy naprawdę sporo.
Cykl budowania relacji damsko-męskich jest wieloetapowy, i tak jest właśnie skonstruowana ta książka. Zaczyna od rozdziału o bycia singlem, wypatrywania, zdobywania, dopracowywania, i utrwalania oraz trwałego budowania udanego związku.

Podoba mnie się racjonalne podejście Marii Rotkiel do związków. Terapeutka nie raz głośno wypowiadała się, że miłość może być jedna na zawsze, ale nie musi tak być. Ważne jest, by nad sobą stale pracować, wydobywać z wnętrza siebie, to co najlepsza i wykorzystać to do budowania trwałych relacji.

Poradnik jest skierowany głównie do osób, które nie mają  partnera, szukają bądź jeszcze są na etapie kształtowania partnerstwa. Zaletą tej pozycji jest niebywała lekkość w operowaniu słowem.  Autorka nie wymądrza się, a jej rady płyną wprost z jej pozytywnego nastawienia do osób borykających się problemami osobistymi.

Poradnik jest godny polecenia. A ty znasz Marię Rotkiel?

Książka bierze udział w wyzwaniu NIE TYLKO LITERATURA PIĘKNA

Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU CZARNA OWCA 


3 komentarze:

Książkowa Fantazja pisze...

Odwykłam od telewizji, dlatego też nie znam tej postaci, ale skoro polecasz to myślę, że warto zajrzeć, aczkolwiek posiada inny poradnik na podobny temat, którego jeszcze nie przeczytałam.

przelorina pisze...

Nie znam pani, ale pozycja zapowiada się dosyć ciekawie :)

sfasd pisze...

Chętnie przeczytałabym tę powieść. Na pewno jet bardzo przydatna, a że miałam ostatnio trochę zawirowań... Jakaś pomoc by mi się przydała :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review