piątek, 11 lipca 2014

"Pas Deltory: Mroczne Ziemie" Emily Rodda

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:47
tytuł oryginału: Deltora Quest: Deltora Shadowlands
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 18 czerwca 2014
ISBN: 9788323770367
liczba stron: 172
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
ocena: 4/6 
 
 
"Pas Deltory: Mroczne Ziemie" , autorstwa Emily Rodda jest jedenastym tomem w serii. Tak, tak dobrze czytacie, aż jedenastym. 
Taka ilość części może przerażać. Jest to książka skierowana do młodzieży, więc przypuszczam, że czytelnicy w tym wieku niczego się nie boją. Może gdybym nie miała dzieci, a moja córka nie sięgnęła po pierwszy tom z bibliotecznej półki, to  jako dorosły czytelnik bym  nawet nie wiedziała o istnieniu "Pasa Deltory".

Niestety nie mogę powiedzieć, że z dzieciakami czytamy w sposób chronologiczny. Jest to uzależnione od dostępności kolejnych części.
Przypomnijmy choćby fragment tego o czym jest cała seria.  Deltora to kraina magii i dziwacznych stworzeń. Tyrania złego Władcy Mroku w Deltorze dobiegła końca. On i wyczarowane przez niego kreatury zostali wygnani za góry. Jednak wielu mieszkańców Deltory nadal jest zniewolonych na Mrocznych Ziemiach, w przerażającym i tajemniczym królestwie wroga.
Aby ich ocalić, główni bohaterowie: Lief, Barda i Jasmine, muszą znaleźć broń potężną na tyle, aby pozwoliła pokonać Władcę Mroku.
Jedyną bronią, jakiej lęka się tyran, jest legendarna Pirrańska Piszczałka.
 
 
Bohaterowie wyruszają na wyprawę, w celu odnalezienia piszczałki. W tej części 
Lief, Barda i Jasmine mają w swoim posiadaniu dwie części Pirrańskiej Piszczałki. Teraz muszą odnleźć ostatnią jej część.   Ale czy piszczałkę można złożyć w całość? Czy jej pradawna magia nadal działa? 
 
Uważam, że doszłam do sedna popularności tej serii. Po pierwsze jest to fantastyka. A jak wiadomo dzieciaki lubią słuchać opowieści, które z prawdziwym życiem nie mają nic wspólnego. Po drugie, czytelnika ciekawią sami bohaterowie. Bohaterowie, którzy są odważni, heroiczni oraz nieustraszeni. Kierują się ideałami. Są nieskażeni obłudą i okrucieństwem Mrocznych Ziem.

Młody czytelnik jest rządny przygody, poczucia zagrożenia, ale i chwil chwały czy zwycięstwa. Ale czy jest ono blisko? A może ta upragniona chwila się coraz bardziej oddala? Przekonajcie się sami.

Książka bierze udział w wyzwaniu CZYTAM FANSTASTYKĘ
 
 
 


3 komentarze:

JolaK pisze...

Książka nie dla mnie, ale wiem komu ją polecić:)

Krucze Gniazdo pisze...

Czytałam kiedyś podobną ksiązkę, która wiekowo obejmuje mlodszych czytelnikow, ale mi si epodobala i przypuszczam, ze ta rowniez przypadlaby mi do gustu.

Ujrzeć słowa pisze...

jedenaście części to chyba za dużo, niestety wiekowo to nie mój przedział, ale kto wie;)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review