wtorek, 1 lipca 2014

"Skrzynia piratów. Podwodne miasto" Liliana Fabisińska

Autor: figlarneczytanie.pl o 10:15
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 11 czerwca 2014
ISBN: 9788323770596
liczba stron: 256
kategoria: literatura dziecięca/młodzieżowa
 
 Róża i Benek wraz z ojcem naukowcem wyprowadzają się  ze stolicy, z Warszawy. Zamieszkują na Helu. Tu nie będzie luksusów rodem z wielkiego miasta. Na miejscu okazuje się, że zamieszkają w środku lasu, bez dostępu do internetu i innych wygód , do których dzieci są przyzwyczajone. Dodatkowo rozszalałe morze   odcina półwysep od reszty świata 
Dziewczynka,  Róża zaczyna słyszeć bicie dzwonów, którego nie słyszy nikt inny. Czy one naprawdę istnieją? A może to przejaw bujnej wyobraźni dziewczynki?

Żeby rozwiązać zagadkę, rodzeństwo wyruszy w podróż, która będzie miała kulminację w… zupełnie innej epoce. Przenoszą się do starego Helu, zatopionego czterysta lat temu Rodzeństwo będzie musiało się stamtąd wydostać. Problem w tym, że na ich drodze staną piraci twierdzący, że rodzeństwo jest w posiadaniu ich najcenniejszego skarbu…
 
W tym momencie rozpoczyna się zapierająca dech w piersiach przygoda. Przygoda, której celem jest powrót do lat współczesnych, do domu, dalekiego od dawnych idealnych warunków, aczkolwiek domu. 
 
Autorka pięknie opisze jeden z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce -Hel.  Cieszy mnie fakt, że polscy twórcy coraz chętniej mieszają gatunki, czyli fantastykę z książkami o młodzieńczy, dla młodzieży.
Prz takiej lekturze nie muszę się "wybierać" na drugi koniec świata.  
Fantastycznym zamysłem było umieszczenie wątku piratów. Przy czym wiemy, że piraci charakteryzowali się nieposkromionym charakterem. Tu ich postawa została przez autorkę nieco zneutralizowana. 
 
W końcu ta pozycja mam bawić a nie przerażać. I tak jest. Wciągająca fabuła, ciekawi, młodzi bohaterowie. piękna okładka to największe atuty tej książki dla młodzieży.
,Skrzynia piratów. Podwodne miasto" to bardzo interesująca książka Liliany Fabisińskiej, która spodoba się miłośnikom powieści młodzieżowych Polecam
 
Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU EGMONT

3 komentarze:

Krucze Gniazdo pisze...

Chciałabym ją przeczytać, ponieważ bardzo ciągnie mnie do takich przygód. Mam nadzieje, że kiedyś będę miała taką okazje.
O! Czytasz 'To" Stephena Kinga! I jak? Podoba się?

figlarneczytanie.pl pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
figlarneczytanie.pl pisze...

Alice, tak czytam. jestem na początku. To pierwsza pozycja znanego pisarza i muszę się wgryźć w ten rozrzucony klimat, ale jest dobrze.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review