sobota, 5 lipca 2014

"Sztuka uwodzenia" Samantha Young

Autor: figlarneczytanie.pl o 13:04
tłumaczenie: Ewa Ciszkowska
tytuł oryginału: Before Jamaica Lane
wydawnictwo: Burda Książki
data wydania: 18 czerwca 2014
ISBN: 9788377787786
liczba stron: 416
kategoria: romans
ocena:5+/6

Samantha Young jest Szkotką, ale i poczytną pisarką. Na swoim koncie ma takie bestsellery jak "Wbrew zasadom" (miałam już okazję wam polecać), "Wszystkie odcienie pożądania".
Za powieść "Wbrew zasadom" została nominowana do Goodreads Choise Award. Jej powieści wydano aż w 25-ciu krajach.

"Sztuka uwodzenia" jest trzecią pozycją, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Podobnie, jak w przypadku jej poprzedniczek, pozycja ta oscyluje wokół tematyki romantycznej i seksualności bohaterów.

Jak to bywa w tego typach powieści, głównych bohaterów mamy dwójkę. Ją i jego. 
Ona, Olivia, kobieta płochliwa, niepewna swojej wartości, nie potrafiąca wkroczyć pewniej na grunty relacji damsko-męskie.
Olivia, mieszkała a Stanach Zjednoczonych. Jednak okoliczności sprawiają, że bohaterka przeprowadza się do Europy, do Szkocji. 
Kobiecie  w oko "wpada" przystojny doktorant. Ale nawet w stosunku do niego Olivia nie potrafi pokonać swoich kompleksów i zwrócić na siebie uwagę. 
Olivia świadoma bariery, zbudowanej z lęku, nieśmiałości, marzy, by się przełamać i móc odważniej zawalczyć o szczęście, również  sferze uczuciowej.

Olivia poznaje "lovelasa' , swobodnego, pewnego swojego uroku osobistego Nate Sawyera. Mężczyzna na swoim koncie ma wiele związków, o charakterze intensywnym, ale jednocześnie krótkotrwałym. 
Jednakże Nate ceni przyjaźń. Gdy Olivia zwraca się do niego z prośbą, by zdradził jej swoje tajniki udanego flirtu. 
Jak łatwo się domyślić między bohaterami zaczyna iskrzyć. Lecz nawiązujący się romans nie jest łatwy, choć jest bardzo przyjemny i bogaty  w udany seks.
Nate swoim tajemniczym podejściem i skrywaną kwestią z przeszłości całą zażyłość psuje. Odchodzi. Potem wraca, ale czy Olivia będzie na niego czekać?

Książka bardzo mi się spodobała.  Plastyczny język, ciekawa kreacja bohaterów i intrygująca fabuła wciągają z niemałą siłą. Czytelnik podczas lektury dozna dużo niezapomnianych emocji, silnych i skrajnych uczuć, które wylewają się z każdej strony. Skomplikowana relacja bohaterów została  świetnie i w interesujący sposób pokazana.
"Sztukę uwodzenia" wchłonęłam  w zastraszającym tempie. Od pierwszego rozdziału się wciągnęłam. Zamknęłam się w pokoju i oddałam się lekturze.   To niezwykle seksowna pozycja. Pikantne sceny przyspieszają bicie serca. Urzekła mnie główna bohaterka. Frapująca jest jej podróż ku znalezieniu wewnętrznego "ja".

Prawda, jest to powieść erotyczna. Jednakże oprócz seksualności, egzaltowania swoich pragnień oraz doznań nie jest walorem dominującym. Tło obyczajowe spójnie współgra z erotyzmem, tworząc wciągającą interesującą całość.

Jest to książka o poszukiwaniach, marzeniach, seksie, miłości, trudnych podwalinach stałego, mocnego związku. Jest to powieść skierowana głównie do kobiet, do odbiorców, którzy lubią połączenie obyczajowości z intymnością oraz dramatyzmem.Polecam serdecznie.

 Za książkę bardzo serdecznie dziękuję WYDAWNICTWU "BUDA KSIĄŻKI"


4 komentarze:

klucz do wyobraźni pisze...

Zaciekawiłaś mnie

Ujrzeć słowa pisze...

Jest w tym dość dużo prawdy, że pomimo, tak jak napisałaś, jest to pewnego rodzaju erotyk, to mówi również o budowaniu trwałego związku, bo przyznajmy szczerze, seks w związku jest bardzo ważny, tylko nie wszyscy się do tego przyznają ;)
Ps. Nie wiem czy to tylko moja strona świruje, ale pasek gdzie jest kontakt itd. to dolnej części nie widzę, gdyż przesłaniają mi to posty.

Unknown pisze...

Brzmi niezwykle interesująco...

Książki - inna rzeczywistość pisze...

Bardzo mnie zaciekawiłaś i muszę przyznać, że bardzo bym chciała przeczytać tą książkę :) Świetna okładka!

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review