niedziela, 17 sierpnia 2014

Ciemna strona człowieka

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:44

Focus przedstawia kolejne publikacje. W lipcu, tego roku wyszły kolejne trzy, nakładem Wydawnictwa Burda. Dziś pierwszą z nich chciałabym wam polecić.

Mawia się, że "kij ma dwa końce", ale czy natura człowieka również.
Okazuje się, że jak najbardziej. 

Autorzy tekstów, o różnorodnej tematyce, ale oscylującej w kręgu ludzkich zachowań przytaczają liczne przykłady ludzi, osobowości, zachowań, mitów, ale i prawd, które wpływają na nasze postrzeganie dobra i zła. 

Jednocześnie odpowiadają na pytania, np. takie jak: Czy nadal na kuli ziemskiej spotkamy regiony, gdzie kanibalizm bywa na porządku dziennym?, Jak działa system szpiegostwa gospodarczego?; Jak bardzo jest tragiczna sytuacja wdów, w Indiach?; Jak kobiety, które uwiodły władców, despotów, oligarchów były okrutne, bez sumienia i jakiekolwiek empatii? 
Pytań jest o wiele , wiele więcej. Nie sposób ich wszystkich wymienić.

Artykułów jest kilkanaście. Każde z nich jest napisane zgodnie z literą historyczną, ale i obyczajową. Zebrane w nich informacje się oparte na szeroko pojętej wiedzy, gromadzonej latami.

Przy czym warto nadmienić, że czytając tę nieobszerną publikację czytelnikowi nie raz zjeży się włos na głowie. Trudno jest zrozumieć zachowanie człowieka, który w naszym mniemaniu powinien wyznawać zasady humanitaryzmy, demokracji i społecznego współżycia.

 Warto jest zagłębić się w naturę człowieka. Może i my posiadamy naszą ciemna stronę. Kto to wie? Polecam

Książka bierze udział w wyzwaniach Z TRUPEM W TLE 
                                                      NIE TYLKO LITERATURA PIĘKNA


Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU  BURDA "KSIĄŻKI"

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review