wtorek, 9 września 2014

"Colin McRae. Autobiografia"

Autor: figlarneczytanie.pl o 12:31
tłumaczenie: Bartosz Sałbut
tytuł oryginału: The Real McRae: The Autobiography of Britain's Most Exciting Rally Driver
wydawnictwo: SQN
data wydania: 18 czerwca 2014
ISBN: 9788379242238
liczba stron: 304
kategoria: biografia/autobiografia/pamiętnik
 
Geniusze bywają egocentrykami. Niepokorni, przekonani o swojej racji, o swoim darze i talencie. Geniusze żyją często w chwale, lecz umierają samotnie, w nagłych i tragicznych okolicznościach.
Nie inaczej było w przypadku kierowcy rajdowego WRC - COlina McRae'a.

Colin McRae, człowiek obdarzony nietypowym wyczuciem chwili. Kierowca rajdowy, który swoja brawują , odwagą oczarował cały świat motoryzacyjny. Legenda, wzorzec, ale i postać tragiczna.
W 2007 roku tragicznie zginął,w raz ze swoim 5 -letnim wówczas synkiem, Johnnym w katastrofie lotniczej. Pilotem był sam Colin McRae. 

Okoliczności tego dramatycznego w skutkach wydarzenie nie dowiemy się nigdy, do końca. Zginęła ikona wyścigów. Wyścigów, choć mniej znanych i mniej docenionych niż wyścigi Formuły 1, to nie mniej niebezpieczne oraz wymagające talentu, doświadczenia, ale przede wielu umiejętności.

Colin McRae jeszcze za życia opowiedział o swojej rajdowej części życia. To rajdy samochodowe były dominantą jego złożonej osobowości.
A charakter Colin McRae miał dosyć burzliwy. NIe kierował się konwenansami. Balansował na granicy życia i śmierci. Żył chwilą. Los dawał mu przesłanki, by jeździł ostrożniej, bardziej zachowawczo. Lecz nie. Rajdowiec był indywidualistą. 

Werwa płynęła w jego krwi. Tez taka jest jego autobiografia. Dynamiczna opowieść rajdowca idealnie odzwierciedla jego naturę. Czytelnik rozumie, ale i podziwia tę pasję, miłość i pełne zaangażowanie w życiu na maksymalnych obrotach.

Colin McRae to postać wybitna. Nie dziwi więc, że uhonorowano go nazwaniem jego imieniem gry komputerowej. Gra ta towarzyszy mojej rodzinie od zawsze. Na polskich drogach jeżdżę statecznie, a w wirtualnym świecie mogę stać się rajdowcem, przycisnąć gaz do dechy i poczuć się jak sam tytułowy bohater.

Autobiografia Colina McRae'a jest pozycja obowiązkową dla każdego fana motoryzacji. Pięknie wydanie, zdjęcia, w postaci wkładek były w gestii wydawnictwa. Wydawnictwo SQN jak zawsze stanęło na wysokości zadania. 
Polecam serdecznie, gdyż jak zawsze czytało mnie się z największą przyjemnością.

3 komentarze:

Książkowa Fantazja pisze...

No no no zainteresowałaś mnie :)

Unknown pisze...

Wstyd (chyba) ale go nie znam. Choć nie mówię nie, mogłabym przeczytać;)
pokolenie-zaczytanych.blogspot.com

Unknown pisze...

Książka dla mojego taty :P Choć nie przepada za czytaniem, na tę pozycję chybaby się skusił :)
Dzięki za odwiedzinki u mnie i zapraszam ponownie w wolnej chwili :)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review