piątek, 12 września 2014

Galop'44

Autor: figlarneczytanie.pl o 03:25
tłumaczenie: -
tytuł oryginału: Galop ’44
wydawnictwo: Egmont
data wydania: 30 lipca 2014
ISBN: 9788323779667
liczba stron: 356
kategoria: przygodowa
Kocham historię i wszelkie powieści, które w swej treści zawierają elementy historyczne, dlatego z największa przyjemnością sięgnęłam po nowość Wydawnictwa Egmont- "Galop'44"

Głównymi bohaterami są dwaj bracia, Mikołaj i Wojtek. Chłopcy mają odmienne charaktery, a co za tym idzie i spojrzenie na świat.
Młodszy Mikołaj jest to chłopiec kipiący pozytywna energia, optymizmy i chęci poznawania otaczającej go rzeczywistości.
Natomiast starszy Wojtek to typowy humanista, kochający muzykę czy książki. 
Niby zwyczajni chłopcy, zwyczajnie życie. Zmienia się ono, w momencie, gdy dochodzi do zaskakującego wydarzenia. Otóż Mikołaj odwiedza Muzeum Powstania Warszawskie i nagle przenosi się w czasie, w wir ówczesnych wydarzeń. Musi zdać sobie sprawę , że tragizm powstania dzieje się nieprawdę , a walka o życie toczy się bezustannie.....
Z czasem do młodszego z braci dołączy Wojtek...

"Galop'44" jest fascynująca książką, łącząca w sobie elementy fantastyki, ale i historii. W tym roku obchodzimy 70- rocznicę Powstania Warszawskiego. Łączymy się we wspólnym podziękowaniu dla poległych, ale i tych, którzy ten dramatyczny moment w naszej historii przeżyli,.

Książka Moniki Kowaleczko-Szumowskiej jest jakoby hołdem i zwróceniem uwagi młodszemu pokoleniu, że powstanie to coś realnego, ponadczasowego. Poprzez książkę autorka pragnie przekazać wartości patriotyzmu, ale i nauczyć, ze trzeba doceniać to co oczywiste, a tak często nam obce.

Bohaterowie są bardzo realnie nakreślenia. Ich rozterki wewnętrzne tak bardzo namacalne. Czytałam z pełnym zaangażowaniem, ale i refleksją, skupieniem i smutkiem, że ja dziś cieszę się wolnością, a wielu z powstańców nie dożyło nawet dnia 18-tych urodzin.

Warto sięgnąć po tą książkę, gdyż elementy historyczne zostały podane młodemu,czytelnikowi bardzo przyswajalne podane. Polecam serdecznie. Świat nie jest czarno-biały. Ma takie wiele odcieni.

Za książkę dziękuję WYDAWNICTWU EGMONT

4 komentarze:

Małgorzata pisze...

Ciekawa może być ta książka, chociaż połączenie historii (mojej ukochanej) z fantastyką do mnie niespecjalnie przemawia, nie pasuje mi to... Ale i tak będę miała tę książkę na uwadze :)

Aleksandrowe myśli pisze...

Świetna książka, bez dwóch zdań. Warto podsunąć i młodemu i starszemu czytelnikowi :P

Mirabelkowa Biblioteczka pisze...

Bardzo lubię książki, których akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, chętnie przeczytałabym i tą:)

Unknown pisze...

Odkąd o książce usłyszałam mam na nią ogromną ochotę.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review