środa, 1 października 2014

"Moje Indie" Jarosław Kret

Autor: figlarneczytanie.pl o 08:26
Jarosław Kret jest znany głównie, jako pogodynek. Głośno też było o jego związku uczuciowym z dziennikarką i prezenterką Agatą Młynarską. Jednak niewielu wie, że Jarosław Kret jest także reporterem oraz wielkim pasjonatem podróż i odkrywania cudów tego świata. Z wykształcenia jest egiptologiem. W czasie swojej kariery w telewizji był prezenterem pogody, Teleexpressu. Przez cztery lata prowadził autorski program pt. 'Klub Podróżników", "Kino Klubu Podróżników" oraz "Filmy Kapitana Baranowskiego". Obecnie współpracuje z Nationale Geographic. Jest członkiem The Explorers Club. Stworzył on około dwadzieścia reportaży i dokumentów. Można z nim poznać świat podczas oglądania: "Planeta według Kreta, który jest nadawany w TVP Info.


Jedną z książek dziennikarza miałam okazję ostatnio przeczytać. Lektura nosi tytuł "Moje Indie", i jak sam tytuł wskazuje jej główną tematyka dotyczy tegoż kraju.


Biorąc "Moje Indie" do rąk żywiłam wobec niej duże oczekiwania. Jest mi trudno określić moje emocję, gdy już jestem "po". Wprawdzie autor porusza wiele ciekawych wątków, takich jak: życie młodzieży, niezależność kobiet, aranżowane małżeństwa, muzykę, film, czy obyczajowość, ale coś mi w tej książce nie gra. NIe chodzi mi o chaos (bo z takimi zarzutami się spotkałam), nie chodzi mi również o język (po styl gawędziarski bardzo mnie odpowiada),ale jest to coś, co powodowało, że książka nie była tak ciekawa i wciągająca, jak powinna być relacja z podróży czy odniesienia do swojej biografii.

Ciekawym zagdnieniem, była opowieść o tym, jak w czasie powojennym Maharaddża sprowadził do Indii, tysiące polskich sierot z terenów ZSRR. Załatwiał umieszczenie tych dzieci m.in. w angielskich domach zastępczych, by dać im szanse na nowe, ciekawsze życie. Wsród takich dzieci, była polska aktorka Ordonówna.

Chaos, który w tej książce panuje,to przeskakiwanie z tematu, do tematu, nie przeszkadzało mi za bardzo. Nie lubię, gdy autor rozwija sie za długo na dany temat, bo dla mnie to już nie gawędziarstwo, a zwyczajna nuda.

Nie wiem, jak mam ocenić tę książkę. Nie wiem nawet, w którą stronę skierować ocenę. Więc chyba tak po środku. A, czy Tobie będzie sie podobać, to zostawiam już Twojemu czytelniczemu gustowi.

wydawnictwo: Świat Książki
data wydania: listopad 2009 
ISBN: 978-83-247-1802-3
liczba stron: 296
kategoria:biografia/autobiografia/pamiętnik
ocena 3/6

2 komentarze:

Unknown pisze...

Nie znam jeszcze tej książki, ale słyszałam już o niej wiele dobrego...

AnnRK pisze...

Lubię tego typu książki, ale do tej pory Kreta omijałam. Być może słusznie.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review