środa, 22 października 2014

Sekrety parków narodowych USA. Przewodnik po mniej uczęszczanych szlakach

Autor: figlarneczytanie.pl o 04:52
Jan Wróbel, nauczyciel, dziennikarz szczerze i otwarcie wyznaje, że jest pasjonatem Stanów Zjednoczonych.


Po każdej kolejnej lekturze z serii przewodników National Gegraphic nie dziwi mnie, że coraz więcej ludzi upodobało sobie wielotygodniowe podróże, zwiedzanie egzotycznych miejsc oraz mało lub wcale niezamieszkałych regionów globu ziemskiego.

Dla zachęty autorzy przewodników National Geographic tym razem "wzięli na tapetę"  parki narodowe USA.

A jest o czym pisać. Stany Zjednoczone charakteryzują się szerokim zakresem różnorodności . Przekrój jaki turyście oferują parki jest nadzwyczajny.

Podróżnik ma do wyboru doliny rzek, jeziora, delikatne wzniesienia, góry skaliste, prerie a nawet tereny typowo pustynne.
Autorzy tym razem postawili skorzystać z wiedzy, podróżniczych doświadczeń, podróżników, strażników parków, miłośników przyrody, przewodników turystycznych, by zdradzili czy opowiedzieli oraz podzielili się smaczkami, tajemnicami, ciekawostkami danych parków.

ZDARZYŁ SIĘ CUD. PO RAZ PIERWSZY W DZIEJACH LUDZKOŚCI ZIEMIA- JEJ WIELKIE, PIĘKNE KRAJOBRAZOWE POŁACIE- NIE NALEŻY TYLKO DO MONARCHÓW, DOSTOJNIKÓW BĄDŹ BOGACZY, ALE DO WSZYSTKICH I NA ZAWSZE -Ken Burns 

Przewodnik charakteryzują piękne, bajeczne fotografię terenów, krajobrazów, flory i fauny. Podglądowe mapy, które specjalnie na okoliczności powstania tego przewodnika nakreślono przez kartografów Towarzystwa National Geographic sprawią, że nikt nie poczuje się zdezorientowany.

W tekście czytelnik znajdzie ramki "Prosto z terenu". Tam dowiemy się o nietypowych rozwiązaniach , które na pierwszy rzut mogłyby się wydawać, że zostały ustanowione by utrudnić zwiedzanie turytom. Abywa zupełnie inaczej.

Przewodnik jak zawsze doskonały, a opisy 32 parków, w tak majestatyczny, tajemniczy sprawi, że przyroda z czegoś oczywistego przeistoczy się w cud warty poznania, na nowo.
Polecam

Za książkę bardo dziękuję Pani Jadwidze oraz Burda Książki

4 komentarze:

Ola pisze...

To jest coś, co chętnie zobaczyłabym w swoich zbiorach!

Książkowa Fantazja pisze...

Tematyka zdecydowanie moja, dlatego chętnie bym widziała książke u siebie na półce, pozdrawiam :)

Zaczytana mama, czyli ex libris Marty pisze...

Musi być super ta książka :) tez bym taką chciała :p

Unknown pisze...

Chętnie poznałabym tą pozycję.

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review