środa, 17 grudnia 2014

Zapowiedzi.

Autor: figlarneczytanie.pl o 05:39
Ostatnia część bestsellerowej trylogii autorstwa mistrza fantasy Terry'ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera. 

Połączone talenty wybitnego brytyjskiego pisarza Terry'ego Pratchetta i giganta brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera przynoszą nam nowy oszałamiający tom bestsellerowego cyklu. 

Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie. 

Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie bezpiecznych światów Długiej Ziemi. Sally Linsay, Joshua Valienté i Lobsang angażują się w ryzykowne działania ratownicze. 

Joshua jednak zmaga się z innym kryzysem. Ze swego długiego dzieciństwa w ukryciu na Długiej Ziemi wyłania się nowa rasa superinteligentnych post-ludzi - jednak "normalne" społeczeństwo, powodowane ignorancją i lękiem, zwraca się przeciw nim. Dla wplątanego w konflikt Joshuy dramatyczne starcie wydaje się nieuniknione. 

Tymczasem Maggie Kauffman z marynarki Stanów Zjednoczonych wyrusza w niesamowitą podróż, prowadząc swój sterowiec ku niezbadanym granicom Długiej Ziemi. 

Z Sally zaś kontaktuje się jej dawno zaginiony ojciec, Willis Linsay - wynalazca oryginalnego krokera. Także on planuje fantastyczną wyprawę: przez Długi Mars. Ale jakie są jego prawdziwe motywy? 

Dla Joshuy, dla ludzkości, dla samej Długiej Ziemi - wszystko teraz jest inne.


Prowincja pełna snów opowiada o snach, z których nie chcemy się budzić, o czarach codzienności i uświadamianiu sobie, że szczęście to stan duszy.
Bohaterka książki zajmuje się dorastającą córeczką, pisze książki, dużo podróżuje, prowadzi pensjonat dla praktykujących jogę, medytuje, zbiera zioła, zajmuje się ogrodem i tak jest tym wszystkim zajęta, że nie zauważa własnej samotności. Kiedy w jej życiu pojawia się COŚ, o czym już niemal zapomniała, czuje się jak we śnie. 

Ta książka nauczy cię przyrządzać smaczne, pożywne i niedrogie posiłki. Proponuję bogactwo smaków i kolorów, potrawy wprawiające w dobry nastrój i dające prawdziwą przyjemność z jedzenia. Każde z dań ma korzystną cenę i jest tańsze niż przeciętna porcja na wynos. Pora na sprytne gotowanie! - Jamie Oliver
Świąteczna niespodzianka od trojga bestsellerowych autorów literatury młodzieżowej, w tym kultowego pisarza Johna Greena (Gwiazd naszych winaSzukając AlaskiPapierowe miasta). W śnieżną noc to trzy powiązane ze sobą zabawne i pełne uroku opowiadania o miłości. 

Lśniące białe zaspy, piękne prezenty przewiązane wstążkami, kolorowe światełka błyskające w nocy poprzez wirujące płatki śniegu. Śnieżyca zamienia małe górskie miasteczko Gracetown w romantyczną, baśniową krainę. Przynajmniej tak mogłoby się wydawać... A przecież przedzieranie się w śnieżną noc przez mroźne pustkowia po awarii pociągu zazwyczaj nie kończy się upojnym pocałunkiem z czarującym nieznajomym. I nikt nie pomyślałby, że wyprawa przez metrowe zaspy do Waffle House doprowadzi do ważnego miłosnego odkrycia. Albo że nieprzyzwoicie wczesna poranna zmiana w Starbucksie będzie miała romantyczny finał. Jednak w śnieżną noc, kiedy działa magia Świąt, mogą zdarzyć się cuda...Podróż w głąb ziemi prowadzi naukowców do niezwykłego miejsca, którego istnienia nikt nawet nie podejrzewał. Będzie jednak miała straszliwe konsekwencje... Badający Antarktykę Andrew Blakely dokonuje nieoczekiwanego odkrycia: ponad 3000 m pod wulkanem Erebus istnieje ogromny system jaskiniowy o średnicy kilku kilometrów. Podczas wstępnych oględzin zostaje znaleziony zaskakujący przedmiot: figurka nagiej kobiety wykonana z diamentu. Podziemny labirynt skrywa też inne zapierające dech w piersiach cuda. Zespół specjalistów pod kierunkiem Ashley Carter bada dawno opuszczoną wioskę składającą się z setek wykutych w skale domostw. Okazuje się, że była tu wcześniej inna ekspedycja, z którą stracono kontakt i która nigdy nie wróciła. W trakcie dalszej eksploracji tajemniczego systemu jaskiń naukowcy natrafiają na... cywilizację praludzi. Przodkowie tych istot przywędrowali na Antarktydę z Australii w czasach, gdy oba kontynenty były połączone, a pod ziemię zeszli, by ochronić się przed zimnem. Z czasem w zamieszkiwanych przez nich grotach wytworzył się specyficzny, niezwykle delikatny ekosystem. Przybycie ludzi zakłóciło go i zagroziło życiu tubylców. Niechciani goście muszą zginąć... Podziemny labirynt to pasjonująca książka mistrza powieści przygodowej, autora takich bestsellerów jak Ekspedycja czy Kolonia diabła.

Coś interesującego? 

7 komentarze:

Elenkaa pisze...

"W śnieżną noc" mam w najbliższych planach, a "Dług mars" brzmi bardzo ciekawie...

Gosia B pisze...

"Podziemny labirynt" zapowiada się ciekawie:)

Alicja S. pisze...

Czytałam ,,W śnieżną noc". Natomiast bardzo mnie ciekawi ,,Prowincja pełna snów"!

Krucze Gniazdo pisze...

Nie widze nic dla siebie :/

Unknown pisze...

Dla mnie Rollins, koniecznie muszę przeczytać - uwielbiam książki Rollinsa :)

magdalenardo pisze...

Interesuje mnie "W śnieżną noc".

Unknown pisze...

Bardzo lubię książki Rollinsa. Moja ulubioną jego książka jest "Burza piaskowa"

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review