środa, 11 lutego 2015

Idzie nowe... autorzy, których znam i polecam cz. 1

Autor: figlarneczytanie.pl o 06:07
 Nowe, nowe, idzie nowe... czyli nowy cykl. Wyszukuję nowości, autorstwa tych pisarzy, których mogę wam szczerze polecić. Dziś są nimi...

Czy córce Heaven, Annie, uda się przezwyciężyć odwieczną klątwę ciążącą nad jej rodem? Bramy raju to czwarta część bestsellerowej sagi o rodzinie Casteelów. We wcześniejszych tomach śledziliśmy dramatyczne zmagania Heaven Leigh z przeciwnościami losu. Teraz wszystko wydaje się układać. Heaven, uwolniona od demonicznych wpływów swoich dwóch ojców, ma szansę na spokojne życie u boku Logana. Jednak szczęście nie trwa długo - małżonkowie giną w wypadku samochodowym. Osierocona Annie Casteel Stonewall musi zmierzyć się z trudnym dziedzictwem matki. Zdominowana przez Tony'ego Tatterotona, tęskni za utraconą rodziną, a zwłaszcza za przyrodnim bratem - swoim ukochanym powiernikiem i przyjacielem z dzieciństwa. Kiedy, jak niegdyś jej matka, znajduje tajemniczy domek, ukryty za ogrodowym labiryntem, mroczne siły nabierają mocy. Choć dziewczyna pragnie znów zobaczyć Luke'a, przeszłość Casteelów kładzie się cieniem na jej nadziejach i marzeniach. Czy Annie zdoła wydostać się z sieci zdrad, intryg i tajemnic? 
Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowych serii "Cukiernia Pod Amorem" oraz "Podróż do miasta świateł"! 

Zupełnie nowi bohaterowie, całkiem nowe perypetie, ten sam kunszt literacki, ta sama dbałość o realia historyczne. 

Litwa, rok 1733. Na stosie ginie młoda dziewczyna oskarżona o czary. Przed śmiercią rzuca klątwę na winnych swojej krzywdy. Odtąd pech nie przestanie im towarzyszyć... 
Tymczasem w kraju zaczyna się gorący czas: śmierć króla Augusta II i wolna elekcja. Dwa przeciwne obozy zjeżdżają do Warszawy, by wybrać następcę. 

W tym barwnym okresie historycznym toczą się losy dwóch bohaterek: skromnej Zofii i namiętnej Cecylii. Która z nich skradnie serce zuchwałego infamisa?

W teraźniejszość bohaterów Sosnowego dziedzictwa i Pensjonatu Sosnówka znowu wkracza przeszłość, która każe odkrywać na nowo własne korzenie. 

Kolejna opowieść o zagmatwanych losach Towiańskich i ich przyjaciół. Pojawiają się nowi bohaterowie, rodzina się powiększa. Jej członków łączą mocne więzy przyjaźni i miłości, którym nie zawsze towarzyszy prawdziwe pokrewieństwo. Ale czy taka rodzina z wyboru nie jest równie ważna jak ta naturalna, biologiczna? A może nawet ważniejsza, bo to my sami decydujemy, kogo chcemy uznać za swoich najbliższych. Tak myśli Wiesia Wołyńska, szykując swojej przybranej wnuczce Annie Koniecznej nie lada niespodziankę. 

A Janusz Lipieński odnajduje na strychu metalową skrzynkę z dokumentami i dowiaduje się, że nic nie jest takie, jak mu się wydawało... Dyzio Bartczak z całego serca pragnie spełnić dawne marzenie swojej żony Irenki, ale co z tego wyniknie? I czy Wiesi uda się pierwszy raz w życiu upiec świąteczne ciasto? A czego szuka w Towianach siostra księdza Andrzeja? Magiczny urok, czar i wdzięk Sosnowego Dziedzictwa i Pensjonatu Sosnówka powraca w nowej powieści Marii Ulatowskiej. Nieodmiennie zachwyca atmosfera tego fascynującego miejsca, gdzie powietrze pachnie żywicą, a rozjaśnione promieniami słonecznymi jezioro okazuje się nie tylko piękne, ale i groźne... 


Co czuje człowiek, gdy dowiaduje się, że całe jego dotychczasowe życie zbudowane było na kłamstwie? Milcząca siostra to poruszająca powieść o mrocznych rodzinnych tajemnicach, pióra autorki takich bestsellerów jak Dobry ojciec czy Zatoka o północy. Riley MacPherson zawsze sądziła, że jej starsza siostra Lisa popełniła samobójstwo jako nastoletnia dziewczyna. Od tego dramatycznego wydarzenia minęło już ponad dwadzieścia lat. Jednak gdy Riley porządkuje rzeczy po zmarłym ojcu, znajduje dowody na to, że... Lisa wciąż żyje. Okazuje się, że przybrała nową tożsamość. Dlaczego uciekła z domu i jakie tajemnice skrywa do dziś? Poszukując prawdy, Riley musi zakwestionować wszystko, co dotąd myślała o swojej rodzinie. Jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Jak wiedza o wydarzeniach sprzed lat wpłynie na jej obecne życie? Pożegnanie z komisarzem Van Veeterenem. Sprawa G to dziesiąta i ostatnia część bestsellerowego kryminalnego cyklu Hakana Nessera. Młoda Amerykanka Barbara Clarissa prosi prywatnego detektywa, by śledził jej męża Jaana G. Hennana. Nie zdradza, co ją zaniepokoiło. Mija kilka dni i zostaje znaleziona martwa w pustym basenie. Policjanci są pewni, że morderstwa dokonał mąż ofiary, lecz ten - choć nie jest kryształową postacią - ma niepodważalne alibi. Śledztwo prowadzone przez komisarza Van Veeterena nie przynosi rozwiązania zagadki. Po piętnastu latach sprawa G powraca, ponieważ pojawia się nowy trop. Czy tajemnica zostanie wreszcie wyjaśniona? A może lepiej, żeby prawda nigdy nie wyszła na jaw?

Czy Hannah będzie potrafiła uwolnić się od bolesnej przeszłości i zaufać temu, co niesie przyszłość? Autorka bestsellerowych romansów i powieści erotycznych opowiada elektryzującą historię o spotkaniu po latach, namiętności i ostatniej szansie. 

Hannah Nichols od pięciu lat nie widziała Marca D'Alessandro. Był jej pierwszą i jedyną miłością. Przez długi czas się przyjaźnili, aż ulegli pożądaniu i spędzili razem gorącą noc. Wkrótce potem Marco bez słowa wyjechał ze Szkocji, pozostawiając dziewczynę ze złamanym sercem. Hannah, niegdyś romantyczna i pełna wiary w przyszłość, nadal nie uporała się z poczuciem krzywdy i osamotnienia... Marco nie może sobie wybaczyć, że potraktował Hannah w ten sposób. Ucieczkę od niej uważa za największą pomyłkę, jaką kiedykolwiek popełnił. Teraz, gdy ich ścieżki ponownie się krzyżują, postanawia walczyć i zdobyć kobietę swego życia. Jest gotów na wszystko, by jej udowodnić, że powinni być razem. Kiedy wydaje się, że Marco zdołał przekonać Hannah o swojej miłości i o tym, że mogą tworzyć szczęśliwy związek, dziewczyna dowiaduje się o skrywanej przez niego tajemnicy. Budzą się demony przeszłości i ożywa dawny ból. Czy los kolejny raz rozdzieli bohaterów? A może Hannah da jeszcze Marcowi ostatnią szansę? 

Która najbardziej wg. ciebie interesująca?

6 komentarze:

Alicja S. pisze...

A właśnie ,,Milczącą siostrę" chcę bardzo przeczytać :)

Krucze Gniazdo pisze...

Najbardziej interesuje mnie pozycja pierwsza i to właśnie na nią będę czekać :)

Simon pisze...

Ogólnie nie moje klimaty, ale kryminały z Czarnej Serii sobie cenię, więc na tę pozycję czekam.

Agata P pisze...

Czekam na "Klątwę" i "Milczącą siostrę" :)

Unknown pisze...

'Klątwa" i "Milcząca siostra" to książki które będę chciała przeczytać.

JolaK pisze...

,,Klątwę,, muszę przeczytać:)

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review