niedziela, 8 marca 2015

"Co w trawie piszczy?" Nowości.

Autor: figlarneczytanie.pl o 09:53
Dziś leniwa niedziela. Dziś podzielę się z wami  nowościami na które czekam.


Sprawa G to dziesiąta i ostatnia część cyklu kryminalnych powieści z komisarzem Van Veeterenem w roli głównej.
Młoda Amerykanka Barbara Clarissa zleca prywatnemu detektywowi obserwację swojego męża Jaana G. Hennana. Nie podaje konkretnych powodów. Kilka dni później zostaje znaleziona martwa w pustym basenie. Podejrzenie pada na męża, lecz ten ma niepodważalne alibi. Okazuje się jednak, że nie jest on kryształową postacią.    
Śledztwo podejmuje komisarz Van Veeteren. Sprawa niestety nie zostaje rozwiązana. Dopiero po piętnastu latach pojawia się nowy trop. Czy zagadka w końcu się wyjaśni?
Z czasem Van Veeteren stał się naszym dobrym znajomym... Będzie nam go brakowało. - „Expressen"
Sprawa G to ostatni kamień wspaniałego pomnika. - „Göteborgs-Posten"


Sam Dryden, były żołnierz sił specjalnych, wiedzie spokojne życie w południowej Kalifornii. Pewnego wieczoru spotyka na plaży przerażoną dziewczynkę, która próbuje uciec przed grupą uzbrojonych mężczyzn.
Dwunastolatka pamięta jedynie swoje imię i ostatnie dwa miesiące życia, kiedy była więziona przez służby specjalne i poddawana tajnym eksperymentom. Rachel ma ponadto wyjątkowe umiejętności – potrafi czytać w myślach.
Dryden decyduje się jej pomóc. Chce zrozumieć jej przeszłość oraz ochronić Rachel przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Z czasem zaczyna zdawać sobie jednak sprawę, że ludzie, przed którymi uciekają, są tylko częścią zagrożenia. Odkrywa, że w życiu dziewczynki kryje się coś o wiele bardziej przerażającego...

Oszust poszukujący prawdy.
Minister, który może stracić wszystko.
Oficer policji David Sarac odpowiada za kontakty z informatorami. Do jego zadań należą rekrutacja i opieka nad tajnymi źródłami informacji. Na co dzień ucieka się do manipulacji, łapówkarstwa i zastraszania. Dopóki osiąga wyniki, nikt nie zadaje mu pytań. Pewnego dnia wszystko się jednak zmienia… 
Kiedy w wypadku samochodowym traci pamięć, a wraz z nią kontrolę nad rozbudowaną siatką oszustw i kłamstw, staje się łatwym celem dla wszystkich, którzy chcą zyskać dostęp do jego tajemnic. 
Aby ochronić siebie i swoje kontakty, musi odnowić znajomość z bardzo niebezpiecznym człowiekiem. Okazuje się, że wiele osób, działających po obu stronach prawa, jest gotowych, nawet za cenę życia, poznać prawdziwą tożsamość przestępcy…
Szczątki pamięci to pierwsza książką w serii. Powieść została sprzedana do ponad 20 krajów, a wytwórnia filmowa Lionsgate produkuje amerykański serial telewizyjny, oparty na wszystkich częściach cyklu.

Niebezpieczna wyprawa w towarzystwie psychopatycznego przestępcy zmusi Toma Thorne'a do rozważań nad tym, czy cel uświęca środki... Detektyw wraca do służby w wydziale zabójstw i staje przed niezwykle trudnym wyzwaniem. Stuart Nicklin, przerażający seryjny morderca manipulujący ludźmi i nakłaniający ich do zbrodni, dogadał się z policją i zapowiedział, że ujawni miejsce, gdzie pogrzebał ciało jednej ze swoich pierwszych ofiar. Żąda, aby to właśnie Thorne eskortował go na odludną wyspę Bardsey u wybrzeży Walii. Mężczyźni spotkali się dziesięć lat wcześniej w mrożących krew w żyłach okolicznościach. Thorne doprowadził wówczas do aresztowania Nicklina, jednego z najgroźniejszych zabójców, z jakim zetknął się w swojej karierze. Czy sadystyczny przestępca ma jakieś ukryte intencje? Zamierza się zemścić? Czy uda się odnaleźć kości zamordowanego przed laty człowieka? Mimo licznych wątpliwości Thorne postanawia wykonać zlecone zadanie. Plan Nicklina okaże bardziej złożony, perfidny i okrutny, niż Thorne mógłby przypuszczać. Inspektor będzie miał przeciwko sobie nie tylko niegościnną, odciętą od świata wyspę, ale także własne sumienie. Przyjdzie mu dokonać wyboru, jakiego się nie spodziewał i zakwestionować wszystko, w co do tej pory wierzył... 


Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów to pasjonujący zapis podróży po USA, Kanadzie i Meksyku, którą Karol Lewandowski odbył z piątką przyjaciół rozklekotanym samochodem. Jechali przez miejsca znane i jeszcze nieodkryte przez turystów, śladami ważnych wydarzeń, sławnych osób i filmów. Po drodze przeżyli starcie z gangiem i awarię na spalonym słońcem pustkowiu, jedli hamburgery z aligatora, poznali indiańskie legendy i zwiedzili miasteczka widma przy Route 66 oraz miasta z filmów Tarantino.Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów udowadnia, że jeśli czegoś naprawdę się pragnie, można to osiągnąć. Ta wyprawa wydawała się niemożliwa. Jej uczestnicy opisują, ile mieli problemów, aby zdobyć sponsorów, przygotować bus. Ale poradzili sobie z trudnościami. Ich nagrodą była podróż życia, mnóstwo przygód, czasem zabawnych, czasem mrożących krew w żyłach oraz niezapomniane widoki i emocje, które pozostaną w nich na zawsze. Czytając tę pasjonującą książkę, możecie przeżyć to wszystko razem z nimi.


Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat...

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar.
W kancelarii Żelazny&McVay sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant - Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. 

Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać.

pozdrawiam

6 komentarze:

Sylwia (nieperfekcyjnie.pl) pisze...

Marzec obfituje w wiele świetnych pozycji, ale te akurat nie intrygują mnie. :)

figlarneczytanie.pl pisze...

Sylwuch, ale idealnie pasują do twojego wyzwania.

AnnRK pisze...

Widzę, że kryminały i thrillery rządzą. :)

Tirindeth pisze...

Kryminały to niestety nie moja bajka, więc tym razem nic dla mnie :)

Unknown pisze...

Kasację już czytałam - świetna, polecam, a 2 i 3 z nowości brzmią zachęcająco.

Książkowa Fantazja pisze...

Ech szkoda, że książki są takie drogie, musze poczekac na jakieś wyprzedaże :P

Prześlij komentarz

 

    Figlarne czytanie Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review